Bitcoin: Konec měny, jak ji známe (festivalový název)

Bitcoin: The End of Money as We Know It

Dokumentární

Austrálie / USA / Kanada / Velká Británie, 2015, 60 min

Torsten Hoffmann

Má to sice v názvu Bitcoin, ale je to spíš o vývoji měny jako takové. O Bitcoinu je posledních dvacet minut a do hloubky se vlastně moc nejde (což je škoda, protože já šel do tohoto dokumentu hlavně pro to). Trošku mě zamrzel dost rychlý konec, hned poté, co nám řeknou dva nebo tři zápory kryptoměny. Nicméně myšlenka nějakému pocitvému registru, který by se dal kontrolovat všemi a kdykoliv - tomu bych se vůbec nebránil. Jenže to nám ti, co to všechno řídí, nikdy nedovolí....(19.2.2017)

Není to naprosto dokonalý dokument, ale daří se mu v krátkosti vysvětlit, co je to měna (v tomhle smyslu to, co používáme k placení), jak vznikala, jak se vyvíjela, jaké byly její další kroky a co nakonec vedlo k tomu, že vzniklo něco, co dostalo název Bitcoin. Asi každý díky filmu dovede pochopit, co to vlastně je. Nebo alespoň hodně lidí, kteří v tom neměli jasno.(26.7.2016)

Moje hodnocení: 70%(6.11.2016)

Zaujímavé, musím poďakovať spolužiačke, ktorá to prehrala na hodine Hospodárskej etiky a globalistiky. Dokument nejde až tak do hĺbke, ako by sa dalo, mal by som viac otázok, ale pre predstavu, čo je Bitcoin je viac než dosť. Osobne by som sa na Bitcoin menu nespoliehal, ako bolo povedané, nikto za to nenesie zodpovednosť, nespadá to pod žiadny vládny dohľad (nieže by bol štát nejaký super-ochranár financií občanov, ale lepšie ako nič).(20.10.2016)

• - Film získal 170 % svého rozpočtu na Kickstarteru během června 2014. (Fary)