The End of the F***ing World (TV seriál)

Dobrodružný / Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2017, 2 h 43 min (Minutáž: 18–22 min)

Tragi-komedie přesně pro takové jedince, kteří si umí udělat srandu i z těch nejdebilnějších situací, které můžou v životě nastat. Rozhodně se tento seriál neřadí mezi trapné teenagerské zpatlaniny, kterých je dneska (bohužel) už hodně. Jak jsem řekla, nechybí humor, tragédie a ani trocha té bizarnosti - vlastně je jí tam více než dost, což je velké plus. Soundtrack taky sedí jak prdel na hrnec. No, co víc můžu říct? Asi jen to, že Netflix me ještě nikdy nezklamal. Asi si holt umím vždycky vybrat. - "That was the day I learned that silence is really loud."(2.2.2018)

Whoa! Tak tohle mě překvapilo! Bylo to šílené, brutální, intenzivní, napínavé, minimalistické, extrémní, prostě jeden z těch seriálů, co každej prostě musí vidět! Mimochodem, jeden nejmenovaný uživatel tu stihl urazit všechny, kterým se seriál líbí - opravdu na úrovni od někoho, kdo má tolik bodů - takže se hlásím, jsem patnáctiletý rozervaný beatiník a u seriálu jsem se výborně pobavil a zasmál.(11.1.2018)

• Phorbo

Za první díl bych dal klidně šest hvězd, kdyby tady ta možnost byla... ale potom jak se příběh pomaličku vyvíjí a ze seriálu je jakási roadmovie, ve které se pomalu přestává dít cokoliv zajímavého, pak mi nezbývá než komplexně hodnotit za **. Od prvního dílu k poslednímu to jde exponencionálně z kopce. Lehký záchvěv nárůstu zájmu jsem vysledoval ve třetím díle, ale po něm to zase pohaslo a ani za boha už si to nedalo tu práci skočit po jakékoliv šanci okouzlit diváka totální vpičimělostí Alyssy, kterou by člověk nerajději praštil pražcem přes kolena a nebo vyzráváním postavy Jamese... Můžeme z toho vinit i autora komixu, ale ve výsledku si za to asi bude moct sám režisér, který se pro sérii rozhodl. Poslední tři díly jsem dokoukal už jen z musu, abych věděl, jak to nakonec dopadne, jestli opravu pláchnou a nebo jestli umřou oba, a taky proto, že čistý čas jednoho dílu je tak 19 minut.(26.1.2018)

Událost ledna! Teen retro Bonnie a Clyde ve zvráceném britském obalu. Hlavní dva představitelé jsou bezkonkurenční. hlavní hrdina je 17 letý introvertní psychopat s touhou někoho zabít a jeho přítelkyně je 17 letá nymfomanka s hodně drsnou mluvou. No dvojice k pohledání. Film si nebere servítky s černým až sarkastickým humorem, dojde i na pár zvrácených scén, rychlé tempo a napětí díl od dílu roste a finále doslova šokuje. Skvělá mini seriálová jízda. Očekávám druhou sérii. 90%(28.1.2018)

James, rád zabíjí a od zvířat by se rád přesunul k lidem, si vyhlíží kořist, když v tom k němu přijde Alyssa, držkatá a vulgární nymfomanka, která je ve skutečnosti ještě panna, a dá se s ním do řeči. James si pomyslí, že má perfektní kořist a začne se s ní scházet, ona myslí na sex s ním a nadává na všechny okolo. Jednou se rozhodnou zdrhnou a začíná kolotoč různých situací. Bavil jsem se celou dobu, epizoda většinou nemá ani 20 minut, takže to rychle utíká, navíc seriál je docela nevyspitatelný, takže pokaždé nečím překvapí, celé drsné a vulgární vyznění se jen tak nevidí, navíc v podání dvou "dětí". Tuhle zběsilou jízdu jsem si užil a finále zůstalo temné jako celý seroš. 80%(12.1.2018)

• - V seriálu zazněla píseň „We might be dead by tomorrow“ od zpěvačky Soko. (ver_mah)

• - Ačkoli oba hlavní představitelé hráli postavy, kterým je v seriálu 17 let, ve skutečnosti jsou mnohem starší. Představiteli Jamese (Alex Lawther) bylo v době natáčení 22 let a představitelce Alyssy (Jessica Barden) bylo 25 let. (Nelitos)

• - Seriál byl inspirován stejnojmenným komiksem od Charlese Forsmana z roku 2013. (Nelitos)