The End of the F***ing World (TV seriál)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2017, 2 h 43 min (Minutáž: 8x25 min)

Nečekané překvapení. Skvělá kamera, hudba přímo na míru a zajímavý styl vyprávění celého příběhu. Hlavní duo má mezi sebou podivuhodnou chemii. Postavy jsou divné. Děj je divný. Celý seriál je divný. Ale divný v tom dobrém slova smyslu. Možná jsem i já divný, ale jedná se o jeden z mých nejoblíbenějších seriálů současnosti.(6.3.2018)

(no spoilers) Je hrozně fajn jak si celá minisérie hraje s očekáváním diváka - už od začátku, kdy člověk zjišťuje, kterak příběh nejspíš půjde podle zajetých kolejí se standardní Manic Pixie Dream Girl, když v tom ejhle - je to spíš Maniac Profane Deviant(art) Gal. Příběhově je to úplně jako klasický americký indie film kompletně se stylizací, záběry, barvami i soundtrackem, když v tom ejhle - je to minisérie osmi dvacetiminutovek odehrávajících se v Británii od Channel 4 a Netflixu na motivy komiksu. Komiks jsem si zběžně prohlédl a nepřilákal mě, zejména stylem kresby hlavních postav. V seriálu se casting ale povedl na jedničku, sympatičnost hlavních postav hlavně přisuzuji jejich hereckým výkonům a přítomnosti vnitřních monologů a u vedlejších postav, že scény s nimi často obsahují něco víc než jen jejich část příběhu týkajícího se Jamese a Alyssy. End of the F***ing World je cosi skvělého a neobvyklého. Něco, co Baby Driver loni chtěl být, ale nedokázal to a co Bonnie a Clyde dokázali už dávno.(13.1.2018)

• HAL

Strašlivě nesnestelní hrdinové v rádoby existenciálním road tripu odnikud nikam. Nejsou výjimeční a ani nedělají kdoví jak nezvyklé věci. Jsou to jen otravní kokoti, a to obzvlášť ta holka, která se značně neúspěšně pokouší hrát postavu o deset let mladší. Spousta slibů, ale nakonec je celý seriál úplně stejně mediocre, jako průměrný zbytek světa kterým ty asociální postavy jakoby opovrhují a snaží se distancovat od něj. Ne, on tu holku fakt nezabije. Klidně to mohlo vyjít u Disneyho 4/10(21.4.2018)

Jednohubka, za měsíc si na ni nevzpomenete, ale to neznamená, že vás nemůže zabavit na skoro tři hodiny. Seriál primárně těží z bizarnosti děje a šílenosti obou postav. Prvotní náznaky podivností vystřídá cesta za sebepoznáním. Ale žádné filozofování se nekoná. Tvůrci chytře míří na mladé publikum, které moc nic řešit nechce. Ale to nevadí, seriál šlape a divák se prostě baví tím, jak jsou lidé jiní. Musím ale pochválit i režii a kameru. Tady někdo investoval hodně času a úsilí aby ty scény vypadaly hodně filmově a povedlo se. Když to shrnu: nejde o kdoví jak originální počin, ale jistým způsobem se vymyká běžným teenagerským seriálům a každý si v tom najde tu svoji touhu se občas chovat šíleně a dělat věci, jako by nebylo následků.(28.1.2018)

Naprosto dokonale rozkošné! Už od první minutky je to audiovizuálně vymazlené a ujeté tak akorát. Dobře, někdo by úplně nemusel skousnout, že je tam jednou z prvních nabalovacích hlášek správně britsky procítěné "fok off" a že je to celé vlastně jen o tom, jak někoho zabít. Že je to pubertální a pitomé? Jasně, že je. Vy jste snad byli jiní, než pitomí? Nicméně - když se někde tlačí na pilu, je to děs. Když se tady tlačí na pilu, je to jako když si ty třísky ve vašich očích vlastně užíváte. Je to přehnanost, ale přesně takovouhle odrůdu mám moc ráda. Kraťoučká lahůdka pro toho malého psychopata žijícího v každém z nás. A že je to moc krátké? Ne, je to úplně ideální. V nejlepším se má totiž přestat. A tento seriál to pochopil dokonale. Musím taky vypíchnout soundtrack... pohlazení na duši. <3(9.2.2018)

• - Seriál byl inspirován stejnojmenným komiksem od Charlese Forsmana z roku 2013. (Nelitos)

• - Spoiler: Jak se děj v seriálu vyvíjí a James (Alex Lawther) se postupně stává více lidským a méně psychopatickým, mění se i jeho oblečení z tmavých barev na světlejší a barevnější. Souvisí to s vývojem jeho osobnosti. (Nelitos)

• - Jessica Barden je jediná herečka, která si zopakovala svou roli z krátkého filmu TEOTFW (2014). (radecacek)