The End of the F***ing World (TV seriál)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2017, 2 h 43 min (Minutáž: 8x25 min)

(no spoilers) Je hrozně fajn jak si celá minisérie hraje s očekáváním diváka - už od začátku, kdy člověk zjišťuje, kterak příběh nejspíš půjde podle zajetých kolejí se standardní Manic Pixie Dream Girl, když v tom ejhle - je to spíš Maniac Profane Deviant(art) Gal. Příběhově je to úplně jako klasický americký indie film kompletně se stylizací, záběry, barvami i soundtrackem, když v tom ejhle - je to minisérie osmi dvacetiminutovek odehrávajících se v Británii od Channel 4 a Netflixu na motivy komiksu. Komiks jsem si zběžně prohlédl a nepřilákal mě, zejména stylem kresby hlavních postav. V seriálu se casting ale povedl na jedničku, sympatičnost hlavních postav hlavně přisuzuji jejich hereckým výkonům a přítomnosti vnitřních monologů a u vedlejších postav, že scény s nimi často obsahují něco víc než jen jejich část příběhu týkajícího se Jamese a Alyssy. End of the F***ing World je cosi skvělého a neobvyklého. Něco, co Baby Driver loni chtěl být, ale nedokázal to a co Bonnie a Clyde dokázali už dávno.(13.1.2018)

Stejně jako jeho hrdinové si i samotný seriál řekl "Seru na to" a přestože jsem si byl od začátku vědom všech jeho nedostatků, našel si ke mně svým způsobem cestu. Dokonce jsem ho málem ohodnotil hvězdou navíc. Jenže pak jsem zapřemýšlel. Nad neustálým otravným rekapitulováním již viděného, nad nepochopitelnými akcemi postav a nad vyplňováním krátkých dílů nezáživnou vatou. Ve výsledku tedy jde o dobrou atmosférou, pěkným soundtrackem a výraznými výkony disponující minisérii, která je však příběhově slabší než se na první pohled zdá. K jejímu štěstí ovšem zůstává svá stejně jako její protagonisté. 65%(15.1.2018)

Tuhle stošedátiminutovou podivnou etudu jsem si málem nechal ujít. Ovšem pak jsem zjistil, že je složena z dvacetiminutových přesně rozdělených částí leporela, která místy šokuje, místy melacholicky hřeje u srdíčka a občas je to prostě jen bizár. Hlavní dvojka složená z britských podivínů (Jessica Barden for blondie!) je vyloženě lahůdková a nezřídka kdy překvapuje svými (ne)logickými myšlenkovými pochody, že si to prostě nejde neužít. Druhá série je naprostá povinnost, nebo snad né?!(21.2.2018)

Když chcete svou novou známost podříznout, ale neustále se dostáváte do prekérních situací, tudíž k tomu pořád není vhodná příležitost, tak se do ní postupně asi zamilujete nebo co. Bonnie a Clyde hadr aneb romantika na hony vzdálená červené knihovně. Pokud tedy červená v onom slovním spojení neodkazuje ke krvi, protože hrdina je zakřiknutý sociopat s vražednými sklony, jenž má po vzoru westernových pistolníků pro jistotu vždy ruku na kudle, a hrdinka protivná kráva, která by vytočila i toho největšího flegmatického introverta. Tohle duo si tedy rozhodně „zamilujete“ a budete mu fandit, a pokud ne, tak ve vás není špetka rebelské romantické duše. Cynické, trochu na sílu a až moc chtěné, ale přesto poměrně zábavné.(6.1.2018)

Nečakané prekvapenie! Výborná seriálová jednohubka, ktorá poteší netradičným námetom, britským čiernym humorom, filmárskou originalitou, výborným soundtrackom a výberom ústrednej hereckej dvojice. Tých dvoch, bez ohľadu nato, ako veľmi strelene sa chovajú, proste musíte mať radi a držíte im palce na ceste na koniec poj***ného sveta.(7.1.2018)

• - V seriálu zazněla píseň „We might be dead by tomorrow“ od zpěvačky Soko. (ver_mah)

• - Ačkoli oba hlavní představitelé hráli postavy, kterým je v seriálu 17 let, ve skutečnosti jsou mnohem starší. Představiteli Jamese (Alex Lawther) bylo v době natáčení 22 let a představitelce Alyssy (Jessica Barden) bylo 25 let. (Nelitos)

• - Spoiler: Jak se děj v seriálu vyvíjí a James (Alex Lawther) se postupně stává více lidským a méně psychopatickým, mění se i jeho oblečení z tmavých barev na světlejší a barevnější. Souvisí to s vývojem jeho osobnosti. (Nelitos)