The End of the F***ing World (TV seriál)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2017, 2 h 43 min (Minutáž: 8x25 min)

Trailer mě pěkně navnadil, jinak by mě asi nikdy nenapadlo se na to podívat. A díky bohu za něj. První díly naprosto parádní, poté děj mírně šlape na brzdu, ale poslední díly to opět skvěle rozjely, byť v trochu jiném gardu. K atmosféře přispívá skvěle vyvážený soundtrack a co jsem si hlavně oblíbil byl výkon Jessicy Bardem a zejména její přízvuk.(1.2.2018)

Nečakané prekvapenie! Výborná seriálová jednohubka, ktorá poteší netradičným námetom, britským čiernym humorom, filmárskou originalitou, výborným soundtrackom a výberom ústrednej hereckej dvojice. Tých dvoch, bez ohľadu nato, ako veľmi strelene sa chovajú, proste musíte mať radi a držíte im palce na ceste na koniec poj***ného sveta.(7.1.2018)

Tragi-komedie přesně pro takové jedince, kteří si umí udělat srandu i z těch nejdebilnějších situací, které můžou v životě nastat. Rozhodně se tento seriál neřadí mezi trapné teenagerské zpatlaniny, kterých je dneska (bohužel) už hodně. Jak jsem řekla, nechybí humor, tragédie a ani trocha té bizarnosti - vlastně je jí tam více než dost, což je velké plus. Soundtrack taky sedí jak prdel na hrnec. No, co víc můžu říct? Asi jen to, že Netflix me ještě nikdy nezklamal. Asi si holt umím vždycky vybrat. - "That was the day I learned that silence is really loud."(2.2.2018)

Tenhle temný kousek je velmi příjemné překvapení. Už jsem si říkala, že mě rok 2018 ochudí o mou pravidelnou dávku kvalitních britských seriálů (hlavně v podobě Game of Thrones), ale hned první týden mě přesvědčil o opaku. A co si o The End Of The Fu***ing World myslet? Divné? Možná... Zábavné? Určitě. Zaručeně to stojí za zhlédnutí, i když už má divák svá teenagerovská léta za sebou. Každý díl má okolo dvaceti minut, doporučuju kouknout na všechny najednou. :)(6.1.2018)

Čakal som niečo na štýl Bonnie a Clyde, ale je to iba akýsi plytký príbeh o dvoch spratkoch, ktorí z neopodstatnených dôvodov nenávidia vlastných rodičov a preto ušli z domu. Chcel som v nich nájsť pozitíva, pretože autsajderi sú tak trochu moja krv, a párkrát sa mi to aj podarilo, ale celkovo som nenašiel, čo som chcel. Posledné dva diely však naznačujú, že v druhej sérii sa môže všetko zmeniť k lepšiemu.(20.10.2018)

• - Spoiler: Jak se děj v seriálu vyvíjí a James (Alex Lawther) se postupně stává více lidským a méně psychopatickým, mění se i jeho oblečení z tmavých barev na světlejší a barevnější. Souvisí to s vývojem jeho osobnosti. (Nelitos)

• - V seriálu zazněla píseň „We might be dead by tomorrow“ od zpěvačky Soko. (ver_mah)

• - Jessica Barden je jediná herečka, která si zopakovala svou roli z krátkého filmu TEOTFW (2014). (radecacek)