Hřbitov domácích zvířátek 2

Cintorín domácich zvierat 2

Horor / Fantasy

USA, 1992, 96 min

• akisha

Od výborné knížky k obstojnému hororu prvního dílu končíme u podivné černé zombie komedie. Hlášky typu "Co jsme Guse oživili, je mnohem hodnější a my jsme jako opravdová rodina," zatímco čerstvě zombiekizovaný Gus stahuje králíky zaživa z kůže a hned je pojídá nebo do sebe naběračkou cpe bramborou kaši, jsou k nezaplacení. Stejně jako když Gusovi trochu hrábne a nahání svého otylého nevlastního syna po baráku s kladivem nebo čím a když mu ujede, volá na něj: "Kampak, tatínek ještě neskončil!" U jeho komicky ďábelských úsměvu, když stíhal rodinku na silnici - jako dítě, co přes zákaz ojídá polevu z dortu - jsme se se sestrou válely smíchy. A to nemluvím o tom, jak "omylem" urazí výrostkovi hlavu kolem od motorky. Vážně, po zombiekizaci byl k pomilování. Jelikož Clancy Brown patří k hercům, kvůli kterým jsem ochotná přetrpět kdejaký škvár (a tady se opět vyřádil a plně zúročil svou strach nahánějící personu) vydržela jsem až do konce, ale film to byl až na zvláštní černohumorné chvilky velice divný, nudný a celkově mi jeho smysl unikal. Nicméně fajn vidět Furlonga v roli drzého fracka, jaká mu stejně sedne nejlíp. A pořád lepší, než hrůzné Kukuřičné děti.(18.9.2016)

Pokračovanie ktoré nemá nič spoločné s prvým dielom ktorý bol atmosferický a strašidelný ale toto už len pobaví. Lambertovej nepomohol so scenárom King a tak spravila nový dej a vytvorila netradičné béčko so zombíckym policajtom a mrtvym psom ktorý vás pobaví. Tento film nezachráni ani Furlong a ani Brown a hororová atmosféra sa akokeby vytratila.(18.6.2008)

• Morien

Jak se tak postupně prokousávám Furlongovou filmografií, tak on si o tu prokletou kariéru vyloženě říkal rovnou od začátku. No už se těším na Vránu 4, tady ty filmy prostě dokážou vzbuzovat děs už jenom svým názvem. Na jinou notu, je někde možno objednat si klon čerstvě devadesátkového Clancy Browna?(2.5.2018)

• tron

Do mainského mestečka Ludlow sa sťahuje nové mäso. Po Creedovcoch sa tej pocty dostalo ovdovenému veterinárovi (Anthony Edwards alias Dr. Mark Green z Pohotovosti) a jeho dospievajúcemu synovi (Edward Furlong rok po T2). Lenže tu sa pohybuje prostredníctvom tajomného Mikmackého pohrebiska (kde je pôda kyslá a kamenistá ako srdce muža) zombie šerif (Clancy Brown sa onedlho stal „najdrsnejším bacharom, aký v Shawshanku kedy bol“, samozrejme tiež od Kinga) a... a nuda a rozpaky. A k tomu nevhodný čierny humor a smutná rutina. Už originál (od rovnakej režisérky) nebol poklad, ale mal strašidelnú atmosféru a sympatický pocit, že to tvorcovia berú vážne. Ale táto dvojka je tradičnou dvojkou v najhoršom zmysle slova, pričom to nespasí ani masívna scéna sťahovania králikov z kože (čo je vcelku bežná vec, doma sme mali plno králikov, majú fakt dobré mäso a sťahovanie z kože je bežný proces). Fádne a bez hororovej poézie. Ale aspoňže sa z toho nestala nezmyselne nekonečná séria á la Kukuričné deti.(1.2.2009)

• Slartibarkfast

Inu.. pokud vezmu v potaz první díl, tak je tohle odpad, který se směje do obličeje samotnému Kingovi. Pokud to vezmu jako prvotřídní béčko, co má zaujmout docela zajímavými způsoby zabíjení, sem tam černým vtípkem a nemá s prvním dílem nic společného, tak hodnotím dvěma hvězdami. Podtrženo, sečteno.. průměrem vyšla jedna hvězda. Slabých 15% za solidní avšak neoriginální námět beze změn.(3.6.2010)

• - Režisérka Mary Lambert získala na filmovém festival Avoriaz Fantastic ve Francii Velkou cenu. (Terva)

• - Rovnako ako v prvom diely aj v tomto filme zložila záverečnú pesničku skupina Ramones. Tentoraz hrá počas záverečných titulkov skladba "Poison heart", ktorá sa nachádza na albume Mondo Bizzaro. (Jello Biafra)

• - Edward Furlong byl oceněn cenou Saturn v kategorii nejlepší výkon mladého herce. (Terva)