Hřbitov domácích zvířátek 2

Cintorín domácich zvierat 2

Horor / Fantasy

USA, 1992, 96 min

• Slartibarkfast

Inu.. pokud vezmu v potaz první díl, tak je tohle odpad, který se směje do obličeje samotnému Kingovi. Pokud to vezmu jako prvotřídní béčko, co má zaujmout docela zajímavými způsoby zabíjení, sem tam černým vtípkem a nemá s prvním dílem nic společného, tak hodnotím dvěma hvězdami. Podtrženo, sečteno.. průměrem vyšla jedna hvězda. Slabých 15% za solidní avšak neoriginální námět beze změn.(3.6.2010)

Dvojka je pro mě stejně dobrá jako jednička, protože ani první díl nepatří mezi moje zrovna dvakrát oblíbené filmy. Jejich úroveň i kvalita je zhruba na stejné úrovni, takže jelikož jsem dal prvnímu filmu 70%, tak tady půjdu jen o desetinku dolů. Myslím si, že tento film svému předchůdci rozhodně ostudu neudělal a podívat se na něj dá i víc než jednou. Nejvýraznější postavou z obou dílů není Gage Creed, ale šerif Gus, který ho docela převálcoval. Navíc dvojka vyhrála i ve ztvárnění samotného hřbitova či větším počtu úmrtí.(18.3.2010)

• Nivenx

První díl byl podle Stephena Kinga a velice povedený a líbivý, ale tohle ne. Film vystupuje jako horor, ale doopravdy v něm skoro nic hororového není a připadá mi jako nepovedená stupidní komedie. Už nikdy více, nenašel jsem tam žádný okamžik za který bych mohl dát alespoň jednu * , Takže film končí v odpadu .(20.6.2012)

• kingik

Slabý horor s mladým Edwardem Furlongem. Mary Lambert je jednou z mála režisérek, které se věnují také hororové tvorbě. Měla si ale pohlídat scénář a režijně také zrovna nezaperlila. Vracíme se na staré indiánské pohřebiště mající schopnost oživovat mrtvé. To znělo dobře, ale realizace je matná až chatrná. Dobré scény asi jen dvě a to zhola průměrné, ostatní nebetyčně nudné až nezvládnuté. Furlong nevýrazný a celé je to bez nápadu, bez napětí a bez pořádného gore, které dělá horor hororem. Korektní přístup k látce se tentokrát opravdu nevyplatil. 40%(7.1.2012)

• SeanLSD

Strašná blbosť. Námet je pritom slušný, ak je ústrednou témou cintorín domácich miláčikov, prečo neurobiť hrdinom veterinára a nezapliesť do toho hlavne deti, ktoré sú u Kinga tak častým motívom, ale v tejto knihe sa prekvapivo nevyskytovali..? Pokračovanie samozrejme, prečo nie, ten príbeh je nosný a viem si predstaviť hromadu motívov, v knihe vzrušujúco nedotiahnutých, o ktoré by sa nápaditý scenárista mohol oprieť... CINTORÍN DOMÁCICH ZVIERAT v literárnej podobe je až esenciálnym stelesnením nepríčetnej hrôzy v spojení s vecami, ktorým sa nikto z nás nedokáže vyhnúť (v dnešnej dobe drsných a na hranu idúcich hororov si nie som istý, či vôbec mám odvahu pozrieť si chystaný remake...) Lenže ak prvý diel bol iba neveľmi zvládnutou ilustráciou, dvojka sa znížila k úplnému, chvíľami až parodickému paskvílu. Na toho rehotajúceho sa recyklovaného maníka však určite nezabudnem...(6.2.2015)

• - Edward Furlong byl oceněn cenou Saturn v kategorii nejlepší výkon mladého herce. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy "Pet Sematary" Stephena Kinga. (Terva)

• - Režisérka Mary Lambert získala na filmovém festival Avoriaz Fantastic ve Francii Velkou cenu. (Terva)