Mysteriózní thriller o záhadné ztrátě paměti. Probrala se z bezvědomí poblíž ranveje mezinárodního letiště, je potlučená a zkrvavená a marně pátrá v paměti, co se to v uplynulých hodinách vlastně přihodilo. Když si v polovyschlém řečišti omývá krvavé šrámy, nemůže se zbavit dojmu, že krev nepatří jí, že zřejmě někomu hodně ublížila. Jak se ale ocitla ve Španělsku? Co dělá bez peněz v cizí zemi? Proč vidí svoji fotku v místních novinách? Matně si vzpomíná, že podle scénáře velkolepé letecké show měla nad kalifornským Údolím smrti vyskočit bez padáku z letadla do záchranné sítě, aby se po tomto akrobatickém kousku stala hvězdou Ameriky. Teď se toulá neznámými ulicemi a cítí, že je v nějakém divném maléru... (oficiální text distributora)

igi B.

Co je realita a co sen? A co se skutečně stalo a co byla jen touha, že by se mělo stát? . . . Ve zkratce zkrátka taková past na blondýnu aneb co dělat v (Lost) Ancheles, když máte být v Los Angeles... . . . No, vypadá to, že to zlehčuju, ALE... Tohle je ale zase jednou prapodivný, leč vskutku osobitý film! Jeden zpočátku neví, jestli se díval na artistní geniální duchařinu nebo artistický přestylizovaný blábol... Anebo stylovou šarádu, (po)smrtný sen nešťastné artistky Claire, které se prostě stalo, že... "...špatně jsem odbočila a už není cesty zpátky..."... . . . Takže nakonec nezbývá, než se na film po nesoustředěné premiéře podívat raději s nadhledem znovu, protože ty indicie tam samozřejmě zakódované jsou, a najednou se z na první pohled překombinované manýry stává skvěle vystavěná mozaika, kterou když prostě nepřijmete, siesta nepřijde... ;-] Moody by se asi divil, jak Láska překoná i skon duše a nakonec si jeden musí přiznat, že zemřít pro Lásku stojí za to určitě víc, než pro Slávu, která nakonec může být stejně sebevražedná... Anebo to byl všechno opravdu jen Sen a Claire nakonec odletěla domů a do té falešné sopky skočila a...? Nevím, nevím... . . . Nu, přiznávám, že jsem i po druhém zhlédnutí ze všech těch motivů a náznaků sám trošku na rozpacích, pořád to mám půl na půl, ale to je vlastně dobře, protože nemusí být všechno vždycky jasné a bez tajemství a bez kouzla, navíc když v Ancheles se v těch dnech přece stal Zázrak, že... ;-] . . . Dlužno podotknout, že u tohoto filmu si člověk prostě musí přiznat - >pobral - nepobral, líbí - nelíbí< ... . . . Každopádně se Mary Lambertové podařilo natočit provokativní a v pravém smyslu slova vskutku mysteriozní filmek, takový její >opus magnum< hned v počátcích kariéry - a já, se svým kladným vztahem k chytrým bizarnostem a obskurnitám jí to žeru a s chutí odpouštěje drobné řemeslné nedostatky říkám - křičím - LÍBÍ! Navíc i díky skvělé hudbě a geniální trubce Milese Davise, který vyluzováním tklivých tónů jen dokonale dokresluje atmosféru filmu. O hereckém obsazení (a ku prospěchu věci opravdu stylových hereckých kreacích) ani nemluvě - ale ono to prostě zase jednou všechno se vším souvisí, že... - - - P.S. A jak že to zněl titulek v místních novinách - "La chica americana Daredevil continúa perdida"... Hm. A CO se to tedy vlastně stalo v tom Ancheles??? ;-) - - - P.P.S. A zde ta krása k hudbě: http://www.cduniverse.com/search/xx/music/pid/1100182/a/Music+From+Siesta.htm - - - P.P.P.S. (4.3.2011) Čím víc nad tím dumám, tím víc si myslím, že Claire v >realitě< opravdu toho 4. července skočila! A prostě do té připravené hořící sítě nedopadla... A taky si myslíte, že Kit a Nancy (Bílý a Černá) byli andělé? Sakryš, já si ten film asi dám ještě do třetice, všeho nezřetelného (?)... ;-} - - - - - (Poprvé viděno 1.3.2011 na dvd s původním zvukem a titulky, hodnocení 24., komentář po repete /vedle jakýchsi zdejších >statistických údajů< a blábolu na motivy pitomé synopse - až se mi skoro nechce věřit, že se na film pisálci tohoto a tzv. >oficiálního textu distributora< vůbec pořádně podívali/ zde jako pátý - 3.3.2011) () (méně) (více)

castor

Claire se probudí nedaleko přistávací runwaye, netuší, čí krev je na jejích rudých šatech, ani jak se tu ocitla. V paměti jí chybí několik posledních dní. S nápomocí podivných indicií jí dochází, co se vlastně v uplynulých hodinách dělo a stále silněji jí sžírá pocit, že někoho zabila.. Zvláštnímu snímku, kterému se podařilo ukořistit několik věhlasných jmen (Jodie Foster, Gabriel Byrne, Martin Sheen) a který se odehrává v podivných kulisách, provázejí ho pošahané postavy, zvláštní motivy, symboly, flashbacky i hudba, dominuje Ellen Barkin (vypadající jako starší sestra Cameron Diaz), která prakticky nesleze z plátna. To by s ohledem na její sex-appeal příliš nevadilo, v následujících letech ale zřejmě pro ní muselo být těžké setřást škatulku "hezké panenky na hraní". Každopádně režisérka Mary Lambert (specializace na horor) měla tak trochu zmatek v tom, co chce na plátno přenést. ()

Anderton

Film, ktorý pre objektívnejšie hodnotenie potrebuje druhé pozretie. Siesta ale pointu má, ako dejovú, tak myšlienkovú, vďaka komplikovanosti zápletky ale všetko naraz máloktorý expert na puzzle poberie. Ide jemne aj o film erotický, v osemdesiatkách bolo myslím in ukazovať súčasné sexidoly polonahé, prípadne úplne nahé. Lambert a jej strihač sa vyhrali s niektorými montážnymi sekvenciami, ktoré obsahujú v sebe viacero symbolov, až by to jeden vzdal. A ďalší sa k filmu zase rád vráti. Takže ide o umenie, experiment, či len mindfuck? Asi z každého niečo, každopádne podobné zápletky tu boli už pred Siestou, takže až tak originálna nie je. ()

Terva

Hned zpočátku jsem trochu zaražen dějem a chováním hlavní hrdinky, ale pak mi dochází, že to jiné nebude. Zmatená, stále běhá, nechápe, tak jako já. Hudební doprovod je hnusný a ušidrásající. Docela leze na nervy. Jakási básnická siesta z nepodařeným dějem. Lehké erotické vstupy jsou na snímku asi to nejzajímavější. Netypický příběh, který mě moc neoslovil. CITÁT - Žil byl jeden hezký mládenec, jako milenec měl pověst zlou. Měl averzi ke každé perverzi a šoustal jen ženu svou......... Ďábelská Grace Jones. ()

Dale

Ellen je v červených šatách neskutočne sexi (aj bez nich, bobrik veľmi pekný), kým ju Jodie neošmyká na príšeru. Čo sa týka deja, škoda reči, taká nudná psychologická hovadina. ()

Martin741

Vyborny film na temu straty pamati. mlada zena sa prebrala v cudzej krajina na ranveji akehosi letiska, nema prachy a v state nikoho nepozna. Plus este na satach ma krv, ktora je ale tiez cudzia, nie je to jej krv ....... perfektny film, ktoremu sa podarilo zohnat par znamych mien, ako Julian Sands, Martin Sheen a Gabriela Byrneho. Najlepsi film Mary Lambert : 81 % ()

bourec

Tak zase jedna moje chyba.Po shlédnutí týhle chorobnosti s druhým jménem nuda,sem si říkal,že to nechám bez hodnocení.Ale ne,zhodnotim to.Vůbec si neumim představit,že bych se na to koukal ještě jednou.Opravdu úplně ubíjející,děsivá kravina.10%. ()

majo25

Mysteriózna dráma so systémom prerozprávania, kde sa k vyriešeniu zápletky dostávame cez dvojicu liniek - pred a po inkriminovanom bode. Niekde "v strede" má prísť vyústenie, výsledkom je však zbytočné naťahovanie. Druhým negatívom je, že sa v závere filmu robí na diváka podraz. Totiž skutočnosť sa zamieňa za čistý výplod mysle, razom sa tak z mysterióznej drámy stáva fantasy. Berúc to do úvahy, z mystérie sa tak stáva romantická blbosť, aj dobré veci (s výnimkou zaujímavého obsadenia) sa razom menia na prah. Preto ani neprekvapí, že to režírovala žena. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1988 : NOMINÁCIE(2) : Najhoršia herečka VR - Grace Jones, Najhoršia herečka VR - Isabella Rossellini (spolunominácia za viacero filmov). ()

aquiver

Nic moc drama, na kterém zaujme áčkové herecké obsazení, ze kterého vyčnívá mladá Jodie Foster, ale nemá moc co hrát. Pak ještě občas zazní příjemná hudba, která se snaží navodit španělskou atmosféru, ale jinak snímek příliš nefunguje. 45 % ()

rivah

Velmi ambiciózní, výborně obsazený debut se skvělou hudbou líčí mysteriózní příběh ženy, která nepřežila pád. Film kolísá mezi art a kýčem. (70%) ()

Misabarry

Po shlédnutí člověk osciluje, neví jak hodnotit, pohybuje se mezi pokusem o art a kýčem. Dalo by se říci nalinkovaný thriller, přitom minimalistické drama, na rok vzniku dobře obsazené. ()