ricci.s

Psychiater sa nasťahuje do obrovského odľahlého sídla, aby pomohol mladej baletke, ktorú prenasleduje Owlman a okrem toho je pod vplyvom svojej protivnej učiteľky tanca. Čoskoro sa však začnú halucinácie zjavovať aj jemu. V porovnaní s predchádzajúcimi dvoma snímkami režiséra je tento určite najzvláštnejší. No súčasne aj najslabší. Čiernobiely filter, melodická hudba aj vo vypätých pasážach, mierne afektované herecké výkony (predovšetkým tá učiteľka so svojím škrekľavým hlasom dokáže liezť pekne na nervy, aj keď ten jej ksicht sa do hororu hodil výborne, žeby inšpirácia francúzskym Livide?). Chvíľami mi to pripomínalo viac divadelnú hru ako film. A to je súčasne aj jeho najväčším problémom a najväčšou slabinou. No atmosféru sa podarilo vytvoriť slušnú, a premena na nebezpečnú čiernu baletku ala Black Swan v záverečnej tretine bola naozaj výborná. Takže je veľká škoda, že takýchto scén nebolo viac. Samotný Owlman mohol taktiež dostať viac priestoru. Na nezávislé pomery je to ale stále celkom fajn a balet pre mňa začína byť vďačná téma na horor. ()

George Stobbart

Nepriame pokračovanie skvelého "Lord of Tears", resp. druhý filmový výstup Owlmana zastrešuje našťastie rovnaký tvorivý tím, ktorý každým filmom rastie a pracuje o niečo profesionálnejšie, ale bez toho, aby stratili svoj štýl a dnes už raritnú originalitu. Mne bude zrejme vždy najbližšia práve ich prvotina, no ani toto nie je žiadne sklamanie, skôr naopak – zase ide o jeden z (pozitívne) najzvláštnejších hororov roku. Ambiciózny, čiernobiely, umelecky ladený, s lovecraftovskou atmosférou a konzistentne fungujúci nielen v rovine hororu, ale aj mysterióznej drámy, gialla či noiru. Škoda, že slabším článkom je tu iritujúci herecký výkon Macareny Gomez; herečky paradoxne všeobecne známej a rokmi overenej. Avšak mrazivá čierna labuť v (pred)finále u mňa nedostatky spoľahlivo prekryla a tak podľa očakávania: spokojnosť a nie na jedno pozretie. ()

Shanen29

The Black Gloves je vcelku dobře napsaný a zrežírovaný horor ,kde mrtvých a ukecaných chvil je opravdu málo a divák neusíná. ()