Zvěřinec časopisu National Lampoon

• Austrálie

Animal House

Komedie / Romantický

USA, 1978, 109 min

Největší chybou tohohle filmu je, že do podvědomí mladého diváka se dostal až poté, co skoukl moderní teenagerovské komedie. Veškeré vtipy vám pak přijdou jako již několikrát viděné. Důležité si je ale uvědomit, že tenhle film byl první a že ty "několikrát viděné vtipy" tady byli použity poprvé. Jinak jde o typickou teenagerovskou komedii, která se po zásluze stala klasikou. Škoda, že to není na vícero podívání. Takhle je pro tento žánr typický Prci, prci, prcičky.(24.9.2008)

Totálně pohodová záležitost s hodně šíleným koncem. Díky příjemné atmosféře, která nikdy nesklouzne do laciné trapnosti ani nevadí, že jsem se zrovna za břicho nepopadal. K tomu hraje výborný soundtrack, ale je pravda, že z písniček šedesátých let to není zas taková potíž vyrobit. Belushi měl fakt styl, škoda ho kluka. Navíc Karen Allen, která je v mém úzkém okruhu favoritek od dob Starmana - kéž by měla víc prostoru.(11.8.2011)

Ževraj kultová teenagerská komédia o bujarom živote na vysokoškolských "kolejách" na začiatku šesťdesiatych rokov ma svojím dejom veľmi nechytila, ale kvôli sountracku s príslušnou dobovou hudbou ma to aj trocha bavilo - Sam Cooke a Wonderful Worl, Kingsmen a Louie Louie, Paul and Paula, a v neposlednom rade Otis Day a Shout na "Tóga Party" - to stálo za to ;-)(10.7.2012)

• Ryuuhei

Jak by asi vypadal film pro teenagery ze 70. let, navíc zasazený do 60. let? No... asi takto. Jeden ze starších snímků série National Lampoon, který dle mě tak dobrý, jak zde líčí hodnocení, rozhodně není. Ano, je to čistokrevná zábava. Ale strašlivě pomotaná. Charaktery jsou vesměs zajímavě napsané, ale není ani na jeden kladen větší důraz. A co se děje týče, ten taky přeskakuje z jednoho na druhé a vlastně nedává vůbec žádný smysl. Do toho nějaká ta lehká erotika a humor až fekálnějšího rázu. No, občas jsem se zasmál, ale zase tak dobře jsem se u toho nebavil. 50%(9.1.2017)

Tak to jsem vůbec netušil, že už v roce 1978 se točily takovýhle komedie. Abych pravdu řek, tak jsem od toho moc nečekal. Myslel jsem, že to bude něco ve stylu American graffiti, ale tohle v pohodě snese srovnání s teen-komediema typu Prciček, Road tripu, atd... Docela jsem zíral, kolik vtípků a hlášek z tohoto filmu se později objevilo v nejrůznějších teen-komediích. Nejlepší z celýho filmu byl rozhodně John Belushi a nejvíc mě dostal jeho proslov o tom, že Němci bombardovali Pearl Harbor. A narvat si do huby celej hambureger najednou, to je taky slušnej výkon. Ale moh bych tady vypsat hromadu dalších scének, který mě spolehlivě rozsekaly. Jinak ve filmu jsou teda mraky různejch drobnejch chybiček (asi tam fakt všichni chlastali) a našla se tam občas i nějaká nudnější chvilka, tak stejně musim dát 5 hvězd. Škoda, že je tenhle film v ČR prakticky neznámej...(9.12.2008)

• - Na reklamu a propagaci filmu byly vynaloženy větší náklady než na samotnou tvorbu. (D3VIL)

• - Scéna, ve které si Bluto rozbije o hlavu lahev, aby rozveselil Floundera, se musela točit celkem 18x, protože Stephen Furst nemohl zadržet smích. (D3VIL)

• - Před obsazením Donalda Sutherlanda byl nejlépe zaplaceným hercem John Belushi se smlouvou na 40 000 dolarů. (D3VIL)