Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1998, 123 min

Poměrně pěkná bluesová komedie. Příjemný děj k němuž je třeba přistupovat s lehkou tolerancí, hlavně v posledních asi 20 minutách filmu. Komu by ovšem tolerance chyběla, nechť zavře oči a nechá se unášet tam kam chce, naprosto úžasnou hudbou a určitě si to užije stejně.(5.6.2009)

• UncleG

Jedna hvězdička? No tak počkat! Dobře, Strejda G si to teď nějak sesumíruje... Za prvé - mám rád Johna Goodmana. A jsem ochoten nekriticky přistupovat ke všemu, kde se tenhle chlápek objeví. Za druhé - mám celkem rád Dana Aykroyda. Přijde mi jako herec s intelektem. Za třetí - je to muzikálová komedie...Takže se tam nejspíš bude zpívat a tančit a bude to taková oddechová pohodička na letní odpoledne. Tak jak to, že mě tenhle film ž-a-l-o-s-t-n-ě nebaví? Už to mám! Koncentrát vyšumělosti, ředěný špetkou otřepanosti - dokonce i na komedii z devadesátých let tu všechno předtím bylo nejmíň tisíckrát. Scénář se asi někde ztratil, hlavně měli spoustu policejních aut, nějaké ty ruské mafiány, pak jeptišky, kluka ze sirotčince, striptérky, Jamese Browna a pár starých šlágrů...a tak si kluci prostě sedli a natočili z toho film. Dokoukáno na čtvrtý pokus, s notnou dávkou masochismu. Příště půjdu raději sjíždět po struhadle do bazénu se slanou vodou.(25.6.2009)

Toto je jeden z filmov, ktorý asi väčšina skutočne nemá rado (CSFD síce hovorí niečo iné, ale to je jedna z mála výnimiek), no ja sa k nemu veľmi rád vraciam, užívam si muziku, komédiu a doslova absurdné situácie, ktoré ma ale neskutočne bavia. Dan Aykroyd a John Goodman sú podľa mňa vynikajúci, hudba v tomto filme je fantastická a každú scénku som len hltal, scénka, kde chce Elwood presvedčiť Caba aby vstúpil do kapely je absolútne perfektná a je to film, počas ktorého som sa od začiatku do konca bavil. Možno je to spôsobené faktom, že som videl tento film skôr než originál, alebo faktom, že som ho videl prvýkrát keď som mal toľko čo Buster, neviem čím to je, no pre mňa tento film magicky nadčasovo funguje. Napriek veľkej dávke negativity, ktorú dostal od viacerých kritikov, ja naopak hodnotím Blues Brothers 2000 pozitívne. A je to aj film, ktorý si rád pozriem kedykoľvek znovu, keď mám na to príležitosť.(16.7.2015)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1998 - nesúťažný výber(12.5.2013)

• Skleena

Jak byla jednička geniální, kvalitativní comeback se ve dvojce prostě nekonal. Scénáristickou bezradnost pouze "podpořily" herecké nic moc výkony, a hlavní tahoun filmu, tedy hudební výplně, kvalitativně nesahaly prvnímu filmu bohužel ani po kotníky. Ať už třeba choreografií, kde se vlastně neobjevilo absolutně nic nového nebo prachobyčejně zajímavého. Charakteristický humor prvních blues brothers navíc vystřídaly nemastné neslané scénky s křečovitou snahou vyvolat na tváři diváka za každou cenu úsměv. U mě tedy neúspěšně. Škoda. Jedna hvězdička za slavné obsazení, co se muzikantů (a zpěváků) týče.(25.6.2009)

o dost míň cool než první díl, ale pořád solidní bluesová zábava.(15.8.2009)

Je to prostě čirá láska k hudbě a bluesu zvlášť. Stejně tak je to i jako první díl vtipné a zábavně ujeté. Sice se mi líbily víc jen dvě písničky, ale i tak to blbnutí všech zůčastněných je kouzelné.(12.4.2012)

Sice muzikaly vobec nemusim, tento ma super atmosferu a vynimocne dobre obsadenie.(31.8.2007)

07. 03. 2009 (73.); The Blues Brothers s Elwoodem a Mighty Mack McTeereem to skvěle rozjíždějí(11.3.2009)

Naprostý bluesový mejdan. Vyjmenovávat zúčastněné legendy je zbytečné, fakt je takový, že kdo u tohodle netančí min. v sedě, je buď barbar nebo člověk bez citu. Neexistuje snad víc sexy a vášnivá hudba než je blues. Bratři milují blues, já miluji blues, tak co řešit. Vůbec se nelekejte stopáže, je naplněná až po okraj. Opět jsou tu honičky, obět jsou tu bouračky a jako bonus ruská mafie a striptýzový klub. Elwood je venku z lochu, znovu zakládá kapelu a vyráží na bandslam do Luisany a to vše v rytmu a v okouzlení náboženství zvaného BLUES... 90%(3.9.2009)

• Mr.Nigga

Recyklát prvního dílu se slabšími vtipy a hloupým scénářem.(26.3.2010)

Neuvěřitelně energií pulzující John Goodman a skvěle mu sekundující Dan Aykroyd vytváření zcela nezaměnitelnou atmosféru tomuto šílenému (v dobrém - pozn. aut.) filmu. Je to vtipné, je to zábavné a je to hudebně výborné. Není proto důvod proč Blues Brothers 2000 šidit a nedat jim plný počet.(24.4.2012)

Vtipná a svižná komedie s pěknými pěveckými výstupy a k tomu jedno mega policejní vrakoviště.(19.4.2014)

Herci ako Aykroyd a Goodman si okrem ineho zahrali aj vo vela beckovych filmoch, no vdaka tymto dvom ich pozeratelnost stupa. Tak isto dali smrnc aj tejto komedii. Dobra nenarocna odychovka, ktora ako keby bola urobena prave pre dvoch spominanych panov. A ak mate trosku hudobneho citenia tak si oblubite blues aj ked ste mozno onom dovtedy ani nepoculi.(17.7.2008)

Mě tenhle fil dsotal.Je to už dýl co jsem ho viděl, ale pořád ho mám v paměti. Parádní muzikálové roadmovie. Hudba je absolutně bez chybičky, příběh parádní Blues Brothers nepřekonatelní.(24.6.2009)

Hodně příjemná bluesová komedie, kterou drží především duo Aykroyd a Goodman. Běžné jsou zde naprosto ulítlé situace, např. když woodoo čarodějka, pořádající soutěž kapel, promění ústřední trojici v zelené zombie funky tanečníky, mimochodem, Goodman je jako tančící zombie vynikající :o)(10.3.2009)

neni to bůhvíjaká komedie, ale hudba je vážně suprová, Dan Aykroyd je pořád kanec a vidět pohromadě B.B.Kinga, Jamese Browna, Erica Claptona, Isaaca Hayese.... No pro mě to byl supr zážitek! 90%(1.10.2009)

Zajímavej nápad udělat pokračování jako víceméně remake prvního dílu.(13.2.2011)

Pokracovani skveleho prvniho dilu jsem se bal, ale byl jsem prijemne prekvapen. Pribeh sice o trochu slabsi, ale hudba snad jeste lepsi. Jo, ta rec o gangsta-rapovym pseudosongum byla moc pekna. Ted v 2018 si smrtka vzala uz vetsinu legend.(8.1.2006)

Pro mě to bylo docela zklamání.. První Blues Brothers byla bomba plná humoru a gagů, což jsem tady docela postrádal.. Jinak plno hudebních bouráků, za což si to ty tři* zaslouží..(24.6.2009)

Pohodovej film pro fandy B.B. Kinga a Erica Claptona a vůbec všech bluesovejch kapel a věcí co se kolem nich točí. Policejní honička je šílenost.(27.11.2012)