Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1998, 123 min

Poměrně pěkná bluesová komedie. Příjemný děj k němuž je třeba přistupovat s lehkou tolerancí, hlavně v posledních asi 20 minutách filmu. Komu by ovšem tolerance chyběla, nechť zavře oči a nechá se unášet tam kam chce, naprosto úžasnou hudbou a určitě si to užije stejně.(5.6.2009)

Zase jednou sem dostal chuť si tento kousek pustit a tak to sem doplním. Pro normálního diváka asi průměrná komedie se slabším scénářem a nic moc hereckými výkony, ale pro posluchače blues, soul, funky a rnb to musí být zážitek. Hudba je úžasná, Jon Goodman velice příjemně překvapil. Většina ostatních jsou hudebníci, takže se slabší herectví dá odpustit. Já osobně si užil hlavně konec a Erykah Badu. O tom kdo všechno stál při závěrečné soutěži na pódiu se tu rozepisovat nebudu, ale vidět tyhle mistry svého řemesla pohromadě se jen tak nepoštěstí a rozhodně to stojí za to. Proto velice rád přehlédnu slaboduchý scénář o který tu stejnak vlastně ani nejde.(3.9.2016)

Výrazne slabší dieľ ako jednička. John Goodman jednoducho nie je John Belushi a celé sa to tiahne oveľa mainstreamovejším smerom. Je škoda, že dvojka Akroyd / Landis nedokázala vytvoriť dôstojného nástupcu, no ak sa človek dokáže odpútať od jedničky tak zistíme, že "dvetisícka" je stále výborný film.(29.11.2003)

Nejlepší hudební komedie co znám, první půlku se ještě tvůrci krotili, ale pak se mi zdálo, že se zhulili či co a natočili spoustu zcela absurdních gagů, které těžko může brát někdo vážně. Navíc skvělá hudba: jednoznašných 5*(4.8.2006)

Taková nic moc komedie, u které jsem se kupodivu (sám se tomu divím) začal zhruba od poloviny i bavit. Scénář i režie tedy nic moc, ovšem vše zachraňuje skvělá hudba. Bez ní by to bylo stěží tak na 50%, takto dávám 70%. Krásná scéna byla s těmi mraky a kostrami koní.(6.10.2009)

užival sem si skvělou hudbu, které je zde na rozdíl od jedničky myslím více a je dána více do popředí a tešil se na závěrečnou šou, která nezklamala. A ty távěrečný hudebn titulky - skvělá enciklopedie bluesový ameriky roku 2000(6.8.2006)

Hudba parádní, ale na jedničku se to prostě nehrabe ani náhodou(9.3.2009)

7/10(4.12.2009)

Film rozhodně není pro každého, nicméně já jsem si k němu našel cestu skrz blues, ironii a jeho smysl pro aburdní bláznivost. Pokud hledáte silnou psychologii postav a zajímá vás silný příběh, dneska klepete na špatné dveře. Blues Brothes jsou čistou oddechovkou s výborným soudtrackem kombinace bluesového Chicaga a jižanských rytmů. Dokzali do filmu přemluvit několik velikánů této kultury (Eric Clapton, BB King, Aretha Franklin...) nejen k hudebním písním, ale i k minirolím v rámci příběhu. Z BB2000 čouhá energie, drsná, neopracovaná a nesmírně vtipná. Mám k filmu několik výhrad, scénář je lehce dětinský, režie nedokonalá, herci nejsou herci, chybí John Belushi (mrtev), ale právě ta čirá energie a výborný soudtrack film žene kupředu. Určitě se vyplatí mrknout i na originální The Blues Brothers z 80. let, kteří jsou možn ještě lepší, ale tohle je taky pecka.(27.11.2012)

1 2 3 4 následující >>