poster

Blues Brothers 2000

 • USA

  Blues Brothers 2000

 • Slovensko

  Blues Brothers 2000

Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1998, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (69)

 • Philippa
  ****

  Poměrně pěkná bluesová komedie. Příjemný děj k němuž je třeba přistupovat s lehkou tolerancí, hlavně v posledních asi 20 minutách filmu. Komu by ovšem tolerance chyběla, nechť zavře oči a nechá se unášet tam kam chce, naprosto úžasnou hudbou a určitě si to užije stejně.(5.6.2009)

 • zvolsi
  *****

  Zase jednou sem dostal chuť si tento kousek pustit a tak to sem doplním. Pro normálního diváka asi průměrná komedie se slabším scénářem a nic moc hereckými výkony, ale pro posluchače blues, soul, funky a rnb to musí být zážitek. Hudba je úžasná, Jon Goodman velice příjemně překvapil. Většina ostatních jsou hudebníci, takže se slabší herectví dá odpustit. Já osobně si užil hlavně konec a Erykah Badu. O tom kdo všechno stál při závěrečné soutěži na pódiu se tu rozepisovat nebudu, ale vidět tyhle mistry svého řemesla pohromadě se jen tak nepoštěstí a rozhodně to stojí za to. Proto velice rád přehlédnu slaboduchý scénář o který tu stejnak vlastně ani nejde.(3.9.2016)

 • Thelonius
  ****

  Výrazne slabší dieľ ako jednička. John Goodman jednoducho nie je John Belushi a celé sa to tiahne oveľa mainstreamovejším smerom. Je škoda, že dvojka Akroyd / Landis nedokázala vytvoriť dôstojného nástupcu, no ak sa človek dokáže odpútať od jedničky tak zistíme, že "dvetisícka" je stále výborný film.(29.11.2003)

 • Wroclav
  *****

  Nejlepší hudební komedie co znám, první půlku se ještě tvůrci krotili, ale pak se mi zdálo, že se zhulili či co a natočili spoustu zcela absurdních gagů, které těžko může brát někdo vážně. Navíc skvělá hudba: jednoznašných 5*(4.8.2006)

 • gizi
  ***

  Taková nic moc komedie, u které jsem se kupodivu (sám se tomu divím) začal zhruba od poloviny i bavit. Scénář i režie tedy nic moc, ovšem vše zachraňuje skvělá hudba. Bez ní by to bylo stěží tak na 50%, takto dávám 70%. Krásná scéna byla s těmi mraky a kostrami koní.(6.10.2009)

 • ___Tuco
  *****

  užival sem si skvělou hudbu, které je zde na rozdíl od jedničky myslím více a je dána více do popředí a tešil se na závěrečnou šou, která nezklamala. A ty távěrečný hudebn titulky - skvělá enciklopedie bluesový ameriky roku 2000(6.8.2006)

 • EricNor
  ***

  Hudba parádní, ale na jedničku se to prostě nehrabe ani náhodou(9.3.2009)

 • Astu.
  ***

  7/10(4.12.2009)

 • stickon
  *****

  Film rozhodně není pro každého, nicméně já jsem si k němu našel cestu skrz blues, ironii a jeho smysl pro aburdní bláznivost. Pokud hledáte silnou psychologii postav a zajímá vás silný příběh, dneska klepete na špatné dveře. Blues Brothes jsou čistou oddechovkou s výborným soudtrackem kombinace bluesového Chicaga a jižanských rytmů. Dokzali do filmu přemluvit několik velikánů této kultury (Eric Clapton, BB King, Aretha Franklin...) nejen k hudebním písním, ale i k minirolím v rámci příběhu. Z BB2000 čouhá energie, drsná, neopracovaná a nesmírně vtipná. Mám k filmu několik výhrad, scénář je lehce dětinský, režie nedokonalá, herci nejsou herci, chybí John Belushi (mrtev), ale právě ta čirá energie a výborný soudtrack film žene kupředu. Určitě se vyplatí mrknout i na originální The Blues Brothers z 80. let, kteří jsou možn ještě lepší, ale tohle je taky pecka.(27.11.2012)

1 2 3 4 následující >>
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace