Komentáře uživatelů k filmu (397)

 • Houdini
  ****

  Oscar 2 nominace: Kostýmy, Masky(9.4.2004)

 • Gemini
  ***

  Jedna skutečně velmi hustá hláška, pamětihodný James Earl Jones a jinak nic extra. Královský společník Semi mě celý film vyloženě vytáčel. Hodnoceno ovšem s ohledem na celou dosavadní kariéru Eddie Murphyho (a s úctou k tvůrci velkých hudebních záležitostí jako Blues Brothers nebo Thriller Johnu Landisovi) je to jeden z jeho kvalitativně výrazně čnějících kusů. 70% s tím, že znalce americké komedie potěší malé a mrňavé roličky u nás v podstatě neznámých jmen (tím nemyslím později díky Chicago Hope a E. R. slavné tváře Vondie Curtis-Halla a Eriqa La Salla).(5.1.2007)

 • Tosim
  ****

  Film je postaven na kontrastu dvou živtoních stylů a dobré komice Eddie Murphyho a vychází to...tedy vycházelo.(4.10.2003)

 • Radyo
  ***

  Vydařená komedie, v níž si Eddie střihnul kromě titulní role taky pár dalších. Tady to ovšem na rozdíl od Zamilovaného profesora ještě působilo vtipně.(26.7.2002)

 • Malarkey
  *****

  Jedna z prvních komedií Eddieho Murphy, která je zároveň i jednou z nejlepších. Vynikající příběh prince afrického království, který se nechce oženit z donucení a tak utíká najít si družku do Ameriky. I jeho sluha Arsenio Hall byl velmi dobrý škoda, že se neuplatnil ve více filmech hodně mi připomínal Wesleye Snipese za mlada :) Komedie u které se vždy rád a příjemně užiju zbytek večera popřípadš deštivé odpoledne. A u tzv. kopie McDonalda jsem se velmi pobavil. --- Oni mají BigMaca mi zase BigMica(11.8.2006)

 • Djkoma
  ****

  Možná jedno z nejlepší představení Eddiho Murphyho, když ještě měl chuť rozdávat kvalitní humor a nebál se jít do zajímavých témat. Opravdu slušný film se zábavnými okamžiky, kterých je příjemný počet a herci se nebojí zasmát pěkně od koutku po koutek.(24.6.2004)

 • T2
  ****

  Rozpočet $39miliónovTržby USA $128,152,301Tržby Celosvetovo $288,752,301║ To je až neskutočné aké pohodové filmy mal Eddie Murphy v 80.rokov, hlavne neotravné, kdež to v 90.rokoch to už išlo do ráznej priemernosti a v novom tisícročí to je úplná nezáživná katastrofa... no ale k filmu Cesta do Ameriky sa vždy rád vrátim a bohato na scénkach pobavím. /85%/(9.8.2005)

 • Marigold
  ***

  Eddie Murphy v dobré formě a v dobré komedii, Sexy čokoláda forever!(25.5.2006)

 • gouryella
  ****

  Zlate casy Eddie Murphyo - vtipna a nevtirava komedie, ktera umi pobavit i po nekolikerem zhlednuti.(4.8.2002)

 • Radek99
  ***

  Asi jsem viděl jiný film než většina...máme ho tu i oproti IMDb tak nepochopitelně nadhodnocený...ale přese všechnu tu naivitu a scenaristickou úlitbu žánru lze konstatovat, že to je jednoznačně nejlepší film Eddie Murphyho...(2.1.2011)

 • TheMaker
  *****

  Klasika se skvělým a nezapomenutelným Murphym. V dnešní době už kultovní komedie . . .(20.1.2008)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $288,752,301(7.12.2006)

 • Dever
  **

  Soundtrack Nile Rodgers: 1. Pride And Joy – Marvin Gaye ,2. Ooo Baby Baby – Smokey Robinson & The Miracles ,3. Mbube (Wimoweh) – Ladysmith Black Mambazo ,4. Livin' The Good Life – Sister Sledge ,5. I Like It Like That – Michael Rodgers ,6. I Got It – Eddie Murphy ,7. That's The Way It Is – Mel & Kim ,8. Comin' Correct – J.J. Fad ,9. Come Into My Life – Laura Branigan & Joe Esposito ,10. Better Late Than Never – The Cover Girls ,11. Transparent – Nona Hendryx ,12. Addicted To Love – Levert ,13. Coming To America – The System ,14. The Greatest Love Of All – Randy Watson & Sexual Chocolate ,15. To Be Loved – Jackie Wilson ,16. You're A Wonderful One – Marvin Gaye ,17. All Dressed Up (Ready To Hit The Town) – Chico DeBarge,(9.5.2011)

 • tron
  ***

  „Váš penis je čistý, výsosť.“ Za CESTOU DO AMERIKY stoja dve najväčšie hviezdy americkej komédie 80. rokov: režisér/producent John Landis a herec Eddie Murphy. Bohužiaľ, ako to v tomto desaťročí nie vždy, ale často chodilo, scenár je slabší. Asi sa zhodneme na tom, že ústredná myšlienka „musím niečo dokázať vlastnými rukami aj napriek tomu, že som princ“ je dosť otravná a mdlá. Ale zas Eddie to zahral fakt odzbrojujúco, tak tomu veríte. Snímka stojí predovšetkým na jednom výraznom nápade (čo by sa stalo, keby mladý princ z exotickej fiktívnej krajiny prišiel do Ameriky, kde nič neznamená?) a slušnom obsadení podporných roličiek (James Earl Jones, Samuel L. Jackson). Zaujímavosťou je, že hoci si niektorí diváci myslia, že viac rolí v jednom filme Eddie mal až v ZAMILOVANOM PROFESOROVI, v skutočnosti ich mal už tu, konkrétne až obdivuhodné štyri. Sympaťák Arsenio Hall sa mu však prekvapivo hravo vyrovnal a má ich na konte rovnako po štyri kusy. Pozoruhodným cameom je potom dvojica skrachovaných milionárov z VÝMENY. Strašne ma bavila prvá polovica (príchod do USA je geniálny - ukradnutie batožiny a následne značne podozrivo zmenený šatník miestnych obyvateľov alebo úžasne WTF scény s randením v nočných kluboch a obhliadka bytu s nakreslenou siluetou PSA!!!), ale v druhej polke to čiastočne upadne do monotónnosti.(12.7.2008)

 • movie
  *****

  Vynikající komedie, na kterou jsem jednu chvíli koukal pořád dokola.škoda, že podobné snímku už Murphy netočí...Nepřehlédněte Sama Jacksona v malé roličce lupiče!(29.8.2002)

 • Boss321
  ****

  Po Záměně nejlepší komedie s Eddiem Murphym. Když to tak vezmu, tak absolutně nechápu co v dnešní době Eddie tvoří. Škoda, že se nesnaží ze svého komediálního talentu vytřískat více, protože ho má od přídody vrchovatě. Jinak skvělá oddychovka, u které vypnete a užíváte si "srandy kopec" :).......(16.9.2007)

 • emma53
  ****

  To je snad jediná komedie ještě se Záměnou, která se mně s Eddiem Murphym líbila.(9.8.2013)

 • Kulmon
  ****

  Opět po létech jsem se podíval na tuto skvělou komedii a královsky jsem se bavil. Mám pocit, že tato spolupráce Landise s Murphym vyšla ještě o fous lépe než v Záměně.(1.5.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Ty jsi princ, který si nikdy nezavázal botu. Věř mi, já to jednou zkusil ... nezapomenutelný zážitek." Jsem trošku šťoural, takže bych patrně dokázal najít nějaké výhody na tom být princem. Třeba to bohatství by mi asi tak úplně nevadilo, mít moc bych s trochou přemáhání skousnul, mít dokonale synchrovanizovanou manželku bych asi taky přežil a co se týká čištění královského penisu, tak slibuju, že ten můj by byl nejčistší na světě. Princ Akeem to však vidí jinak a chce ženu, které by si mohl vážit. Tak nějak intuitivně tomu rozumím, takže jsem mu již několikrát byl společníkem na cestě, při které ztratí všechny své výhody a ještě z toho má radost. Zkrátka kdo chce kam, pomozme mu tam, zejména když je to zábavné.(24.10.2016)

 • Shit
  ****

  Jedna z těch nejlepších Murphyho komedii. Hodně příjmenej příbeh i obsazení a pravděpodobně poprvý se tady Murphy předvádí v několika rolích, což následně začal hojně využívat i jinde, jako třeba v Zamilovaným profesorovi. Krom toho ve vedlejších rolích ještě účinkuje James Earl Jones a hlavně je tady super rolička Samuela L. Jacksona(12.2.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20