• Austrálie

Indie, 2018, 129 min

Abhishek Sharma

Abhishek Sharma

Aseem Mishra

Indům se tenhle film bude líbit víc.(4.9.2018)

Som trochu v rozpakoch, je to na základe skutočnej udalosti, takže je to zrejme dosť realistické čo sa týka faktov, ale aj tak ma to zaujalo, je to kus histórie a fakt sa na to dalo dívať. Vytrženie sa nekonalo, pre Indov je to určite iný pohľad, vlastenectvo z toho len kypí, aj keď nie som si istá, či by som ja na svoju vlasť bola práve z tohto dôvodu hrdá. Na Johna sa dobre díva, ale je trošku prkenný herec, sem sa hodil, tu príliš emócií nebolo, ktoré by musel hrať. Chvíľami mi celá ta sranda s odpaľovaním bômb, prišla ako keby sa deti hrali na pieskovisku.(17.8.2018)

Indovia sú na rozdiel od priposraných amíkov na svoj jadrový arzenál hrdý... parádny patriotický film o jadrových testoch indie... nieže by to bola až taká pecka, ale v koľkých filmoch vidíme tématiku jadrovej bomby aj z iného pohľadu, ako z toho priposrane hipisáckeho? V žiadnych... už len za to bod hore...(30.10.2018)

Nemohu souhlasit s tím, co film oslavuje. Možná jako Ind bych se cítil hrdý, ale tuto dávku nacionalismu jsem prostě nemohl rozdýchat. Navíc film je hodně rozvláčný a chybí mu hlubší atmosféra. Ani k hlavnímu hrdinovi, ani k nikomu dalšímu jsem si za ty dvě hodiny nedokázal vybudovat žádný vztah kromě lhostejnosti. I když je film natočen na rozdíl od jiných indických filmů téměř západně, nedokáže oslovit, snad jen pro většinu z nás neznámými fakty.(24.8.2018)