• RomanHyde
  ***

  Mám rád tyhle osmdesátky. Ovšem zde místy tento kriminální trihller sklouzává ke komedii a působí tak jako parodie. Jistě i zde pochroupal zub času, ovšem na jiných klasikách které tak moc nesázely na jednoduchost diváka, se až tolik nepodepsal. Jeff Goldblum hraje výborně, zdárně mu sekunduje i nádherná Michelle Pfaiffer, ovšem více ji to slušelo v Báječných Bakerových hoších. I proto, že jsem je koukal nedávno, nemůžu tomuhle snímku přidat. Rozdíl je opravdu velký.(9.3.2009)

 • honajz
  *

  Hodně slabé a zbytečně dlouhé - vždyť to má skoro dvě hodiny, a přitom se toho zase tak moc nestane. Jen půl hodiny trvá, než chlápek, co dělá v open space kanclích zjistí, že mu zahýbá manželka, a zkusí si zajet na letiště. Kde náhodou potká fešnou kočku v nesnázích. Z námětu se toho tolik dalo vytřískat - už třeba jen Edovo hledání důvodů toho, proč nespí, mohlo mít podobný impuls jako ve Smrtonosné zbrani. Ale tady se odplácá pár rádoby vtipných scének s mizernými dialogy, a nazdar. Kdysi kult těchto "blues brothers", ale tenhle film patří k těm horším.(27.6.2013)

 • Šakal
  ****

  Pokud nemůžete večer usnout ( stejně jako hlavní hrdina tohoto filmu a vlastně i já :o) vřele vám doporučuji tento snímek. Sice neusnete, ale zaručuji vám, že se skvěle pobavíte a těch 115 minut nebude v tomto případě žádnou ztrátou. Největší předností tohoto snímku jsou bezesporu herecké výkony obou hlavních představitelů. Jak Jeffa Goldbluma jako leteckého inženýra a nespavce Eda Okina, tak i krásné Michelle Pfeiffer v roli Diany a v neposlední řadě fakt, že snímek se nebere zcela vážně a zejména při scénách honiček se " záporáky " se budete náramně bavit. Jako příjemný bonus, skvělá píseň B.B. Kinga - Lucille, provázející vás celým filmem a přesně padnoucí do atmosféry celého snímku. p.s. škoda pouze té závěrečné přestřelky, která se k celkové atmosféře celého snímku nehodí a trochu kazí dosavadní dojem.... p.s.2 The king lives.... :o)(31.8.2009)

 • viperblade
  ***

  Když nespíte, tak se vám toho může hodně stát. Vemte si takového Eda. Trpí nespavostí, tak si vyjede večer na projížďku (co by taky dělal doma, když v ten den zjistí, že ho manželka podvádí) a čistou náhodou narazí na okouzlující Diane. Ta pro změnu prchá před nebezpečnými lidmi, kteří chtějí to, co má ona - drahokamy. Toto je nástin toho, co od filmu můžete očekávat. Bohužel, místy je to celkem nuda, takže to jediné, co stojí za vidění, jsou výkony Pfeiffer a Goldbluma. Lepší 3 hvězdy. A není tu označení Thriller tak trochu navíc? Protože jestli tohle měl být Thriller, tak to fakt nevím…(1.9.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Jak já Edovi rozumím. Také jsem měl období, kdy jsem se pár let pořádně nevyspal. Kdybych v té době byl ještě oblažen zjištěním, že je má manželka nevěrnice nevěrná, tak bych také rozjel rozdýchat její mimomanželský sex v noci na letiště. Proč na letiště? Protože pouze tam skáčou nádherné blondýny v ohrožení do vozů zmatených intelektuálů. A jelikož tam na Eda zrovna jedna zbyla, tak já jsem si tento snímek mohl před výživným spánkem pořádně užít.(1.6.2012)

 • - Režisér John Landis získal na Cognac Festival du Film Policier zvláštní cenu poroty. (Rodriguez)

 • - Natáčení začalo 2. dubna 1984. Natáčelo se v Kalifornii (USA). (Varan)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace