• NinadeL
  ***

  Tak zvaně starý dobrý poctivý film. Anebo ne? Jen jedna z mnoha příček, po kterých vystoupala Michelle Pfeiffer na absolutní vrchol. Velice to zestárlo a nemám potřebu to vidět znovu, už jenom pro tu pravidelnou sinusoidu pomalých obyčejných dialogů a sterilní akce. Na druhou stranu pro případy nespavosti to má své kouzlo a jsou tu zajímavá camea.(10.2.2010)

 • misterz
  **

  Netvrdím, niečo sa tu podarilo, hlavne v spojitosti s Goldblumom a komickým využitím jeho postavy. Ale to je asi tak všetko, čo môže tento snímok ponúknuť. Aj toho humoru by som privítal viac. Celkovo ide len o tuctovú krimi komédiu, ktorá aj keď je celá ponorená do príjemnej osemdesiatkovej atmosféry, svojim nezáživným, nudným príbehom dokáže riadne potrápiť divácku pozornosť... Na priemer to nestačí. 45/100(19.6.2017)

 • ArdathBay
  ****

  Jeff "Moucha" Goldblum trpí insomnií a tak se jede Do noci projet. Tím sledujeme nejen jeho eskapády. Into the Night překvapí decentním humorem, který je velmi příjemný. Koutky se mi nejednou pozvedly. Landis se také objeví v jedné roli (a také rozesměje). Jedním slovem nádherná Pfeiffer (jak také jinak) se nám cudně odhalí a opravdu JE na co se koukat. Na dnešní uspěchanou dobu by snímek potřeboval mírně zkrátit, ale na zlaté osmdesátky je ideální i pro rande v kině. Romantika se kupodivu (ne)koná.(9.3.2009)

 • tomtomtoma
  ***

  Tento kriminální thriller zdobí především rozverná hravost, která provází hlavního hrdinu jeho královskou poutí za romantikou dobrodružství, za záhadným tajemstvím a za všudypřítomným nebezpečenstvím. Člověk zvenčí dokáže rozvířit zatuchlé vody nelegálních, či pololegálních organizací a dočasně, či zcela paralyzovat jejich činnost. Stačí k tomu štěstí, náhoda, neznalost a mocný spojenec v pozadí. Film přináší napětí, humor, smrt, lásku, dvě hlavní postavy a hromadu slavných osobností filmařského světa v nekončící řadě důležitých roliček. Střípky začínají dávat svůj smysl a ukazují jedinou možnou cestu ze zavedeného pořádku dosavadního života. Hlavní postavou je Ed Okin (zajímavý Jeff Goldblum), který se chce zbavit především svého problému s nespavostí. Osud mu dává jednu ránu za druhou, staví ho čelem k nabitým hlavním střelných zbraní, slovnímu vyhrožování i do náruče půvabné ženy. Edovým spoluhráčem je tajuplná kráska Diana (šarmantní Michelle Pfeiffer). Ta touží především po vyřešení nenadálého problému, který zcela neočekávaně nastal při běžném předání pašovaného zboží. A nejupřímnějším spojencem se stane muž s poruchou spánku. Z dalších rolí: nejnebezpečnější a nejvytrvalejší protivník ústřední dvojice s návazností na starou perskou vládnoucí rodinu Shaheen Parvici (Irene Papas), mocný pomocník hlavních hrdinů v pozadí Jack Caper (Richard Farnsworth), záhadný a nebezpečný Francouz Melville (Roger Vadim), Melvillův neodbytný a svědomitý zaměstnanec Colin Morris (David Bowie), Dianina kamarádka a herečka malých rolí Christie (Kathryn Harrold), její bohatý přítel z filmařských kruhů Bud Herman (Paul Mazursky), Edova nevěrná manželka Ellen (Stacey Pickren), Edův kolega z práce Herb (Dan Aykroyd), všehoschopní íránští agenti tajné služby SAVAK (Michael Zand, Hadi Sadjadi, Beruce Gramian a sám režisér John Landis), Jackův svalnatý zaměstnanec Larry (Jake Steinfeld), Dianin bratr a převtělení Krále Charlie (Bruce McGill), jeho spolubydlící Don (Jon Stephen Fink), mocný Peršan Hamid (Houshang Touzie), jeho věrná pravá ruka Williams (Carl Perkins), Jackova vypočítavá manželka Joan (Vera Miles), či jeden z federálních agentů (Clu Gulager). Film si hraje a baví. Nepatří to mezi jedinečné výtvory, ale ani jeho sledování není ztrátou času. Nakonec i zdánlivý outsider dokáže slavit své velkolepé vítězství, které mu umožní od základu změnit svoji životní pouť a kráčet po nové královské cestě za dobrodružstvím sladkých rtů tajemství, lásky a finanční nezávislosti.(6.8.2016)

 • igi B.
  ****

  Roztomilý film - nebo co... Krásně americký koktejl žánrů, myslím, že skvěle zapadající do kategorie "NEBO CO". A i když režisér se sice v roli něšikovného zabijáka >savakáka< nechá v závěru trošku trapně sejmout, vše se v dobré obrátí a Ed se nakonec fakt dobře vyspí. K tomu výslužku sedumsetpadesáti tisíc babek a jednu sladkou Myšku Pf. Jójó, někdy se zkrátka vyplatí jen tak zbůhdarma se vydat do noci... :-)) - - - P.S. K hudbě úžasný B. B. King se svou Lucille - na dvd nakonec ještě navíc ve velmi pěkném skoro půlhodinovém bonusíku. - - - P.P.S. Jo - a ještě jeden vzkaz: až zas budete v Hollywoodu, máte zajet do Universal studios a chtějte Babs... ;o)(30.12.2005)

 • - Režisér John Landis získal na Cognac Festival du Film Policier zvláštní cenu poroty. (Rodriguez)

 • - Jackovi Nicholsonovi bola ponúknutá hlavná rola, ten však odmietol, lebo podľa jeho táto postava nič nerobí a diváci majú radi opak. Nicholson taktiež chcel, nech Landis priletí z Chicaga k nemu domov do Colorada (ten potom musel aj šoférovať cez snehovú búrku), len aby mu povedal, že nemá o rolu záujem. (Real Tom Hardy)

 • - Natáčení začalo 2. dubna 1984. Natáčelo se v Kalifornii (USA). (Varan)