Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jeff Goldblum žije nezajímavý život, dokud ho na letišti nepožádá vyděšená Michelle Pfeifferová o pomoc. Prosbě vyhoví, ale sám se ocitne v ohrožení života... Ed Okin snídá jako vždy se svou ženou Ellen a stejně jako již mnoho nocí i tuto nemohl spát. Po cestě do práce se s tímto problémem svěřuje kolegovi Herbovi, který mu v žertu doporučí výlet do Las Vegas, jelikož tam nikdo v noci nespí. Ed se v práci cítí unaven a za stolem klimbá, tudíž se v poledne rozhodne odjet domů, aby se trochu prospal. Před domem uvidí cizí auto, a tak jde raději přes dvůr k otevřenému oknu, kde uslyší vzdychání. Zdrcen nasedne do vozu, vrátí se zpět do zaměstnání a večer dělá, že o ničem neví. Když jeho manželka Ellen usne, rozjede se na letiště, dojede až do letištní garáže a přemýšlí co dál. Rozhodne se vrátit domů, nastartuje, ale do toho přiběhne mladá vyděšená žena Diana se žádostí o pomoc...
Ed ji nechá nastoupit a rychle z garáže odjede. Diana ho požádá, aby ji zavezl do přístavu a poté do bytu k bratrovi. Potom už dojde Edovi trpělivost a chce vědět, co se děje a proč přepadení a zabití jejího známého v garáži nechce ohlásit policii. Diana se mu svěří, že pašovala do země smaragdy, které patřily příteli, ale nároky na ně si dělá i jeho teta...
Ed se rozhodne, že jí bude pomáhat dál. Nakonec se jim podaří dostat se k Jackovi, jehož chtěla Diana požádat o pomoc už od začátku. Jack vyslechne, co se stalo, a poradí jí, aby smaragdy prodala zpět majitelce. Diana s Edem společně vymyslí rafinovaný plán... (TV Prima)

(více)

Recenze (60)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Když nespíte, tak se vám toho může hodně stát. Vemte si takového Eda. Trpí nespavostí, tak si vyjede večer na projížďku (co by taky dělal doma, když v ten den zjistí, že ho manželka podvádí) a čistou náhodou narazí na okouzlující Diane. Ta pro změnu prchá před nebezpečnými lidmi, kteří chtějí to, co má ona - drahokamy. Toto je nástin toho, co od filmu můžete očekávat. Bohužel, místy je to celkem nuda, takže to jediné, co stojí za vidění, jsou výkony Pfeiffer a Goldbluma. Lepší 3 hvězdy. A není tu označení Thriller tak trochu navíc? Protože jestli tohle měl být Thriller, tak to fakt nevím… ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Jak já Edovi rozumím. Také jsem měl období, kdy jsem se pár let pořádně nevyspal. Kdybych v té době byl ještě oblažen zjištěním, že je má manželka nevěrnice nevěrná, tak bych také rozjel rozdýchat její mimomanželský sex v noci na letiště. Proč na letiště? Protože pouze tam skáčou nádherné blondýny v ohrožení do vozů zmatených intelektuálů. A jelikož tam na Eda zrovna jedna zbyla, tak já jsem si tento snímek mohl před výživným spánkem pořádně užít. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Tak zvaně starý dobrý poctivý film. Anebo ne? Jen jedna z mnoha příček, po kterých vystoupala Michelle Pfeiffer na absolutní vrchol. Velice to zestárlo a nemám potřebu to vidět znovu, už jenom pro tu pravidelnou sinusoidu pomalých obyčejných dialogů a sterilní akce. Na druhou stranu pro případy nespavosti to má své kouzlo a jsou tu zajímavá camea. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Vyšetřování ala Magnum, pohodový prostředí a záporáci takový trošku pro srandu, ale za to ústřední dvojice je svkělá. Jeff Goldblum se tady zahřívá před svým super výkonem v Mouše a Michelle Pfeiffer v jedný ze svých prvních vážnějších rolí skvělá a taky až skoro nezvykle mladá a zahřívající se před Jestřábí ženou ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Roztomilý film - nebo co... Krásně americký koktejl žánrů, myslím, že skvěle zapadající do kategorie "NEBO CO". A i když režisér se sice v roli něšikovného zabijáka >savakáka< nechá v závěru trošku trapně sejmout, vše se v dobré obrátí a Ed se nakonec fakt dobře vyspí. K tomu výslužku sedumsetpadesáti tisíc babek a jednu sladkou Myšku Pf. Jójó, někdy se zkrátka vyplatí jen tak zbůhdarma se vydat do noci... :-)) - - - P.S. K hudbě úžasný B. B. King se svou Lucille - na dvd nakonec ještě navíc ve velmi pěkném skoro půlhodinovém bonusíku. - - - P.P.S. Jo - a ještě jeden vzkaz: až zas budete v Hollywoodu, máte zajet do Universal studios a chtějte Babs... ;o) ()

Galerie (103)

Zajímavosti (4)

  • Jackovi Nicholsonovi bola ponúknutá hlavná rola, ten však odmietol, lebo podľa jeho táto postava nič nerobí a diváci majú radi opak. Nicholson taktiež chcel, nech Landis priletí z Chicaga k nemu domov do Colorada (ten potom musel aj šoférovať cez snehovú búrku), len aby mu povedal, že nemá o rolu záujem. (Real Tom Hardy)
  • Film je známy aj tým, že cameo má v ňom až 17 režisérov. (Real Tom Hardy)
  • Natáčení začalo 2. dubna 1984. Natáčelo se v Kalifornii (USA). (Varan)

Reklama

Reklama