Neverknock (TV film)

Horor / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2017, 86 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Dostal som presne to, čo som čakal - ďalší priemerný televízny horor od Syfy. dokonca aj od režiséra, ktorý nič iné ako priemer asi ani nenakrútil, ale aspoň to nie sú úplné prepadáky. Tentokrát o skupinke teenagerov, ktorí zaklopali na prekliate dvere, oživili démonika a ten začal zhmotňovať ich najväčší strach, a tak rad radom umierali. Možno by ma to zaujalo pred 10-15 rokmi. Teraz to už bolo skôr naivné a úsmevné. Aj keď snaha bola, takže neurazilo.(16.11.2017)

V roku 1986 prišlo v dome na 59 Oakwood Lane k záhadnému úmrtiu troch osôb, ktoré zaklopali na dvere domu. Na jednom z tiel obetí bolo napísané upozornenie, aby na dvere nikdy nikto neklopal. Počas nasledujúcich rokov sa dom stal miestnou strašidelnou historkou a koledníci počas Halloweenu považujú klopanie na tieto dvere za svoju povinnosť. To sa ale vypomstí skupine, ktorú sem privedie Leah (Jodelle Ferland). Svojou nerozvážnosťou prebudia zlo, ktoré sa v dome skrýva už desiatky rokov, a je pripravené potrestať každého, kto sa opováži na dvere zaklopať. - Na Neverknock som bol zvedavý, pretože režisér ma zaujal svojím hororom The Unspoken, ktorý síce nie je ničím špeciálnym, ale velmi sa mi páčilo to, že sa vybral vlastnou cestou a inteligentne spracoval hororovú Haunted House tému. V Neverknock sa zameral na rovnaký subžáner, ale v trochu inej podobe. Opäť sa mu podarilo tému spracovať zaujímavo, ale už nie tak svojsky ako minule. Potešila ma prítomnosť talentovanej Jodelle Ferland, ktorá mi v hororoch počas rokov vyrástla pred očami a som šťastný z toho, že v žánri stále aj zostáva. Síce úroveň projektov, ktorých sa účastní, skôr klesá, ale zase aspoň dostane vela priestoru, za čo som vždy rád. Maska monštra bola pekne spracovaná a tvorcovia si dali záležať aj na jeho choreografii, takže to pôsobilo podarene. Nájdu sa tu aj nedostatky ako sú napríklad výraznejšie televízne spracovanie a nízky rozpočet. Tiež mi chýbala nejaká silnejšia líderska postava. Ale myslím, že keby Syfy kanál investoval viac do podobných záležitostí, úroveň by išla vyššie a ludia by časom aj zabudli na ich žraločie nezmysly, pretože tento Halloween sa im dosť vydaril. EDIT: 31.10.2018 - Väčšinou na televízne horory pár dní po zhliadnutí zabudnem, ale Neverknock mi akosi zostal v hlave a spomínal som si naň v priebehu celého roka. Tak som si povedal, že ním začnem tohtoročný sviatok a bola to dobrá volba. Väčšina hororov s ovela vyššími kvalitami ma neprinúti k tomu, aby som si ich pozrel znova. Tomuto sa to napriek skromnému prevedeniu podarilo, takže hodnotenie s radosťou zvýšim a bez váhania sa k nemu znova vrátim. + herečka z Silent Hill, Case 39, The Cabin in the Woods a The Unspoken + herečka z The Mist + herec z Backcountry + herec z Pay the Ghost(17.11.2017)

Partia teenegerov svojou nerozvaznostou prebudia zleho demona zaklopanim na dvere stareho domu a zacina boj o zivot,nechyba napatie,atmosfera,demon bol odstrasujuci,herci sympaticki a ani nuda nehrozi,cize celkom vydareny hororik...:-)(6.1.2019)

Halloween 1986, tak ako každý rok aj tento sa dvaja bratia vyberú priamo cez cintorín na druhú stranu mesta, klopať na dvere a zbierať sladkosti. Ako tak prechádzajú z domu do domu narazia na jeden s číslom 59. Z vonku pôsobí úplne normálne, akurát je dlhodobo neobývaný. Mladší z bratou sa aj napriek tomu pokúsi na dvere zaklopať. Pri klopaní si zraní ruku o železná hrot. Krv ktorá zostala na dverách spôsobila, že sa dvere sami od seba otvorili a mladšieho brata vtiahne dnu nejaká zvláštna sila. Po príchode polície priamo v dome na zemi leží telo na ktorom je napísané "nikdy neklop na dvere", never never knock. V priebehu nasledújúcich rokov, desaťročí sa dom stane presne opakom toho, čo bolo na tele mŕtveho napísané. Všetci , ktorí prechádzajú počas halloveenu okolo domu naň tri krát zaklopú. To isté sa chystala urobiť aj skupinka mladých ľudí , počas návštevy strašideľného domu sa dohodnú, že sa spoločno pôjdu pozrieť na dom, na ktorý sa neklope. Keď dorazia na miesto tak je obkolesený vysokým plotom, čo však nebráni najmladšej Jenne ( Lola Flanery ) známa z filmu ( Lavender ), aby na dvere zaklopala, preskočí plot a klop, klop hra sa môže začať. /// Veľmi pekne spracované, sympatické obsadenie a dobre vložená hudba ( mne sa páčil hlavne ten klavír v pozadí ), robia z filmu dobrý nadpriemer. Mňa zaujala ( Jodelle Ferland ) , ( Silent Hill ) , ( Chata v horách ) Napätie je rozpložené na celý film, takže nuda nehrozí. U mňa 65%.(23.11.2017)