V roku 1986 prišlo v dome na 59 Oakwood Lane k záhadnému úmrtiu troch osôb, ktoré zaklopali na dvere domu. Na jednom z tiel obetí bolo napísané upozornenie, aby na dvere nikdy nikto neklopal. Počas nasledujúcich rokov sa dom stal miestnou strašidelnou historkou a koledníci počas Halloweenu považujú klopanie na tieto dvere za svoju povinnosť. To sa ale vypomstí skupine, ktorú sem privedie Leah (Jodelle Ferland). Svojou nerozvážnosťou prebudia zlo, ktoré sa v dome skrýva už desiatky rokov, a je pripravené potrestať každého, kto sa opováži na dvere zaklopať. (Marceloo)

ricci.s

Dostal som presne to, čo som čakal - ďalší priemerný televízny horor od Syfy. dokonca aj od režiséra, ktorý nič iné ako priemer asi ani nenakrútil, ale aspoň to nie sú úplné prepadáky. Tentokrát o skupinke teenagerov, ktorí zaklopali na prekliate dvere, oživili démonika a ten začal zhmotňovať ich najväčší strach, a tak rad radom umierali. Možno by ma to zaujalo pred 10-15 rokmi. Teraz to už bolo skôr naivné a úsmevné. Aj keď snaha bola, takže neurazilo. ()

Marceloo

V roku 1986 prišlo v dome na 59 Oakwood Lane k záhadnému úmrtiu troch osôb, ktoré zaklopali na dvere domu. Na jednom z tiel obetí bolo napísané upozornenie, aby na dvere nikdy nikto neklopal. Počas nasledujúcich rokov sa dom stal miestnou strašidelnou historkou a koledníci počas Halloweenu považujú klopanie na tieto dvere za svoju povinnosť. To sa ale vypomstí skupine, ktorú sem privedie Leah (Jodelle Ferland). Svojou nerozvážnosťou prebudia zlo, ktoré sa v dome skrýva už desiatky rokov, a je pripravené potrestať každého, kto sa opováži na dvere zaklopať. - Na Neverknock som bol zvedavý, pretože režisér ma zaujal svojím hororom The Unspoken, ktorý síce nie je ničím špeciálnym, ale velmi sa mi páčilo to, že sa vybral vlastnou cestou a inteligentne spracoval hororovú Haunted House tému. V Neverknock sa zameral na rovnaký subžáner, ale v trochu inej podobe. Opäť sa mu podarilo tému spracovať zaujímavo, ale už nie tak svojsky ako minule. Potešila ma prítomnosť talentovanej Jodelle Ferland, ktorá mi v hororoch počas rokov vyrástla pred očami a som šťastný z toho, že v žánri stále aj zostáva. Síce úroveň projektov, ktorých sa účastní, skôr klesá, ale zase aspoň dostane vela priestoru, za čo som vždy rád. Maska monštra bola pekne spracovaná a tvorcovia si dali záležať aj na jeho choreografii, takže to pôsobilo podarene. Nájdu sa tu aj nedostatky ako sú napríklad výraznejšie televízne spracovanie a nízky rozpočet. Tiež mi chýbala nejaká silnejšia líderska postava. Ale myslím, že keby Syfy kanál investoval viac do podobných záležitostí, úroveň by išla vyššie a ludia by časom aj zabudli na ich žraločie nezmysly, pretože tento Halloween sa im dosť vydaril. EDIT: 31.10.2018 - Väčšinou na televízne horory pár dní po zhliadnutí zabudnem, ale Neverknock mi akosi zostal v hlave a spomínal som si naň v priebehu celého roka. Tak som si povedal, že ním začnem tohtoročný sviatok a bola to dobrá volba. Väčšina hororov s ovela vyššími kvalitami ma neprinúti k tomu, aby som si ich pozrel znova. Tomuto sa to napriek skromnému prevedeniu podarilo, takže hodnotenie s radosťou zvýšim a bez váhania sa k nemu znova vrátim. EDIT: 31.10.2019 - Tentokrát som týmto hororom načal tohtoročný Halloween a vôbec to nebolo na škodu. Síce to nie je taká pecka, ako horory, ktoré nasledovali neskôr, ale atmosféra osláv v malom mestečku ma nikdy neomrzí. + herečka z Silent Hill, Case 39, The Cabin in the Woods a The Unspoken + herečka z The Mist + herec z Backcountry + herec z Pay the Ghost ()

*CARNIFEX*

Len zriedka kedy človek natrafí na horor, ktorému sa vďaka tunajším znalcom, odborníkom, ale aj za prispenia perfekcionistov, či intelektuálov - krivdí. No a "Neverknock" teda definitívne patrí do takejto kategórie napriek tomu, že v ňom pomerne značnú dobu nezmyselne pobehuje na hlavu ujebaná kategória "teen" deciek. Je to taký lacný variant na "IT-a", akurát že klaVna z gebuľou na pol ulice v baráku, nahradil slizký zmrd zo Silent Hill. A viete čo? Ja tomu ujebem 4 jagavé. Mam piči - aj tak ma nikto neberie vážne :) ()

darkrobyk

Démonický horor o strašidelném domě, respektive strašidelných dveřích. Už úvod na hřbitově má příjemnou halloweenskou atmosféru. Od prvních mordů se příběh rychle přenese do současnosti, kdy si parta omladiny chce vyzkoušet, jak moc funguje městská legenda. Vše by bylo jednodušší, kdyby na halloweenskou procházku nemusela Grace vzít s sebou mladší sestru Jennu. To je totiž nevycválaný a neposlušný spratek, co zavaří úplně všem...a já tajně doufal, že bude vyvržena. A pak je tu kromě dalších Sydney, co si by si rovněž krvavou smrt zasloužila. Nakonec je mrtvol docela dost, speciální efekty jsou obstojné a démon neurazil. Ovšem asi nejnapínavější je návštěva atrakce - strašidelného domu. Ani hlavní motiv není nic nového - vidíte to, z čeho máte největší strach -, ale proč ne. Na jedno podívání určitě dobré. ()

FromHell

Detský horor,až nápadne pripomínajúci aktuálne filmové adaptácie kníh Stephena Kinga,či už námetom alebo spracovaním. Po technickej stránke ide Syfy jednoznačne hore.Film ponúka poctivú porciu praktických efektov,ktorú sem tam neguje nie príliš podarený digitál a otrasný herecký výkon kedysi inak nádejnej Jodelle Ferland. 50% ()

oveckaoa

Existuje jakýsi barák na , který pokud třikrát zaklepete vyleze z něho cosi a zabije Vás to. V roce 1986 na něho zaklepaly 3 děcka a zabilo jich to postupem času na něho klepaly další a taky jich to zabíjelo film se odehrává v současnosti kdy na něho zaklepou další a ono to po nich jde. Režisér se proslavil Krvavými Stopami od té doby točí spíše béčka , ale já s ním problém nemám má to slušné monstrum některé vraždy taky ujdou akorát se nepodařil dle mě hold konec. Akorát není vysvětleno proč musíte klepat třikrát, aby to po Vás šlo. 60 procent herečka z Silent Hillu, herec z Nicoty. ()

Kienast

Když jsem na začátku filmu objevilo logo Syfy hodně jsem se bál, že to bude ztráta času ... k mému překvapení se jednalo o solidní horůrek. Neurazí, nenadchne. 5/10 ()

iXtr3m3

Že som hlupák, tak mi treba, keď ma neodradilo ani logo Syfy na začiatku. Myslel som, že doba pokročila, tak snáď pokročili aj oni. Fuu, ale som sa mýlil. Tisícpäťstoosemdesiatepiata variácia na Halloween so slabým gore, čo je bohužiaľ daň za TV cielenie, teen tupí ešte viac ako obvykle a príšera je jeden týpek, ktorý je navlečený v kombinéze a chodí po štvornožky ale bruchom nahor, už som videl takých videí veľa. Škoda. Lebo začiatok nebol zlý a prvá smrť s ihlami tiež bola zaujímavá. Ale zbytok bol hrôza. ()

Flopik

Toto naozaj nie, dlho sa mi nestalo aby som musel koniec pretáčať. Veľmi lacná verzia IT, kde ten dej je strašne hlúpy a postavy ešte viacej. Scenár strach a hrôza a finále ? Smiešne a nudné zároveň. Režisér sa snažil strašiť ale nevyšlo to vôbec. Je to Syfy a ja si značím že znova už radšej nie. ()

Rathalos

Partia teenegerov svojou nerozvaznostou prebudia zleho demona zaklopanim na dvere stareho domu a zacina boj o zivot,nechyba napatie,atmosfera,demon bol odstrasujuci,herci sympaticki a ani nuda nehrozi,cize celkom vydareny hororik...:-) ()

Mamlas odpad!

Nějaká děcka ví, že nemají klepat na dveře starého domu. Ony zaklepou a pobije je bubák. Dobře jim tak. Trapná nudná beznákladová dětská duchařinka ovšem nudná jako dospělé prase. (1%) ()

Aceboris

Halloween 1986, tak ako každý rok aj tento sa dvaja bratia vyberú priamo cez cintorín na druhú stranu mesta, klopať na dvere a zbierať sladkosti. Ako tak prechádzajú z domu do domu narazia na jeden s číslom 59. Z vonku pôsobí úplne normálne, akurát je dlhodobo neobývaný. Mladší z bratou sa aj napriek tomu pokúsi na dvere zaklopať. Pri klopaní si zraní ruku o železná hrot. Krv ktorá zostala na dverách spôsobila, že sa dvere sami od seba otvorili a mladšieho brata vtiahne dnu nejaká zvláštna sila. Po príchode polície priamo v dome na zemi leží telo na ktorom je napísané "nikdy neklop na dvere", never never knock. V priebehu nasledújúcich rokov, desaťročí sa dom stane presne opakom toho, čo bolo na tele mŕtveho napísané. Všetci , ktorí prechádzajú počas halloveenu okolo domu naň tri krát zaklopú. To isté sa chystala urobiť aj skupinka mladých ľudí , počas návštevy strašideľného domu sa dohodnú, že sa spoločno pôjdu pozrieť na dom, na ktorý sa neklope. Keď dorazia na miesto tak je obkolesený vysokým plotom, čo však nebráni najmladšej Jenne ( Lola Flanery ) známa z filmu ( Lavender ), aby na dvere zaklopala, preskočí plot a klop, klop hra sa môže začať. /// Veľmi pekne spracované, sympatické obsadenie a dobre vložená hudba ( mne sa páčil hlavne ten klavír v pozadí ), robia z filmu dobrý nadpriemer. Mňa zaujala ( Jodelle Ferland ) , ( Silent Hill ) , ( Chata v horách ) Napätie je rozpložené na celý film, takže nuda nehrozí. U mňa 65%. ()