Tajemství šesti manželek (TV seriál)

Six Wives with Lucy Worsley

Secrets of the Six Wives

Dokumentární / Drama / Historický

Velká Británie, 2016, 3x60 min

Tři díly o šesti Jindřichových manželkách. První je věnován hodně jeho první ženě, což považuji za vhodné, neboť spolu strávili nejdelší úsek. Anna, ta druhá, se vyskytuje v prvním a druhém dílu. Druhý díl pojednává nejen o ní, ale i o závěru života Kateřiny a o třetí ženě Jane. Třetí díl shrnuje osudy čtvrté až šesté manželky. Přínosem je zejména trochu jiný úhel pohledu, než jaký mívají tradiční tudorovské historky.(29.11.2017)

Po delší době velmi dobře zpracovaný dokumentární seriál, navíc převážně vyprávěn formou dobových scén a historických postav... Lucy Worsley spolu s režisérem R. Englandem, vytvářejí jeden z nejlepších dokumentárních a zároveň hraných seriálů posledních let.... Proto hodnotím - u mne zcela vyjímečně udělovanými - 100% a tedy 5 hvězdami.(20.11.2017)

Osviežujúci pohľad do dávnoveku bez tradičného suchopárneho výkladu s oživlými postavičkami tudorovskej éry. Aj keď je to jedna z najviac otrepaných historických udalostí, zaujme iným prístupom a triezvym opisom bez obvyklých klišé s tým už zaužívaných.(3.12.2017)