poster

Tajemství šesti manželek (TV seriál)

 • Velká Británie

  Six Wives with Lucy Worsley

 • USA

  Secrets of the Six Wives

Dokumentární / Drama / Historický

Velká Británie, 2016, 3x60 min

 • MirkaP
  ***

  Tři díly o šesti Jindřichových manželkách. První je věnován hodně jeho první ženě, což považuji za vhodné, neboť spolu strávili nejdelší úsek. Anna, ta druhá, se vyskytuje v prvním a druhém dílu. Druhý díl pojednává nejen o ní, ale i o závěru života Kateřiny a o třetí ženě Jane. Třetí díl shrnuje osudy čtvrté až šesté manželky. Přínosem je zejména trochu jiný úhel pohledu, než jaký mívají tradiční tudorovské historky.(29.11.2017)

 • Magika82
  *****

  Po delší době velmi dobře zpracovaný dokumentární seriál, navíc převážně vyprávěn formou dobových scén a historických postav... Lucy Worsley spolu s režisérem R. Englandem, vytvářejí jeden z nejlepších dokumentárních a zároveň hraných seriálů posledních let.... Proto hodnotím - u mne zcela vyjímečně udělovanými - 100% a tedy 5 hvězdami.(20.11.2017)

 • BarVo
  ****

  Osviežujúci pohľad do dávnoveku bez tradičného suchopárneho výkladu s oživlými postavičkami tudorovskej éry. Aj keď je to jedna z najviac otrepaných historických udalostí, zaujme iným prístupom a triezvym opisom bez obvyklých klišé s tým už zaužívaných.(3.12.2017)