Paříž 15:17

• Kanada

• Nový Zéland

Drama / Životopisný

USA, 2018, 94 min

po všech těch ne zrovna kladných hodnoceních jsem se posledního Clintova kousku bál a jsem tak moc rád,že zbytečně.15:17 není žádným vrcholem kinematografie,ani žádným dalším United 93,ale pouze obyčejným filmem,který vypráví příběh tří obyčejných kluků,kteří nakonec byli ve správný čas na nesprávném místě.I když jsem tomu ze začátku úplně nevěřil,fakt,že se Eastwood ubral cestou kde se zaměřil na 3 hlavní postavy od dětství a nechal je během filmu dojít až k inkrimonované situaci filmu akonec pomohlo,stejně jako fakt,že hlavní role svěřil reálným postavám.Četl jsem že i za to byl hojně kritizován,ale všichni 3 zvládli svoje "role" s přehledem a pomohli tak k oné ve finále příjemné "obyčejnosti" a civilnosti filmu...70%(7.5.2018)

• Likan7

Tak popořadě. Není to drama, není to thriller a přívlastek životopisný také ne, protože se o těch třech panácích dozvíme tak maximálně to, že ve škole zlobili a byli za kámoše. I když se to tváří jako drsný thriller o odvaze jednotlivce, respektive tří jednotlivců, mnohem lépe by se k tomu hodil popisek "road movie". První půl hodinu sledujeme kluky, když byli haranti a dělali lumpárny (wtf?) a pak dalších 50 minut sledujeme jejich výlet po Evropě, kde se jeden chce furt fotografovat, druhý jíst a třetí je někde v Německu (nevím proč, Clint mi to nevysvětlil). TO, proč na to všichni koukáme se DOSLOVA stane v posledních deseti minutách, kdy je za pět minut hotovo a pak sledujeme asi dojemný záběry na francouzského prezidenta, který nám vypráví o té odvaze jednotlivce. Do prčic Clinte, to jako vážně? Chápu, že už máš nějaký věk, ale nebylo by lepší raději skončit, dokud si tě pamatujeme s respektem? Tyhle blbosti fakt nikoho nebudou zajímat. A fakt, že Eastwood do hlavních rolí obsadil ty reálný kluky tomu filmu ubližuje ještě víc. Neumí hrát, neumí se tvářit, neumí nic - překvapuje to někoho?(1.6.2018)

Je otázkou, zda-li by pomohlo, kdyby Clint obsadil film skutečnými herci. Příběh sám o sobě neunese delší stopáž než nějakých 20 - 30 minut, raději bych se na něj díval v rámci nějakého povídkového filmu o terorismu, ale Clint je natolik zručný režisér, že si s tím poradil celkem dobře. Z minima vykřesal maximum, což na tři hvězdy stačí... Co se týká IQ hlavních hrdinů, beru to tak, že člověk nemusí být zrovna génius, nebo být v životě extra úspěšný, aby dokázal čelit násilí, aby prokázal statečnost, která tak často chybí třeba právě těm intoušům, co vše pak s křížkem po funuse kritizují.(19.5.2018)

Pohodový film na jedno pozretie, ale od Clinta by som čakal viac. To, že tu hrajú týpci čo to prežili je fajn, ale väčšine je to asi jedno a na samotný film to nemá skoro žiadny dopad. Keby to boli povedzme moji kamoši tak je to iné, lenže týchto týpkov dokopy nikto nepozná. No a čo sa týka samotného filmu, tak je to životopisný dráma, ktorá na plátne vlastne ani nemá čím strhnúť, kedže finále trvá skutočne iba chvíľočku. Ale akože, zas klobúk dolu pred tými chalanmi. 65% - 3*(18.5.2018)

• Nikkilee

Takže...jelikož to je dle pravdivého příběhu - tak kluci gratuluji k tak lidskému a odvážnému gestu. Bravo. Ale tím veškerá chvála končí. Filmové zpracování je opravdu hrozné. Všechno, co mohlo být špatně, tak bylo - nezáživný děj (až na scénu ve vlaku), logicky nenavazující scény, nesmyslný střih, opravdu, ale opravdu špatný scénář a ještě horší dialogy a nevím, co se tedy Clintovi stalo, ale režie taky děsná! Je to jedno velké nudné čekání na vlak, kde se to pak semele během čtyř minut, z kluků jsou hrdinové a konec. Je tam až moc chyb, načatých, leč vůbec nerozvinutých vedlejších zápletek a navíc film sám zdůrazňuje pošahanou mentalitu většiny Američanů! Po filmové stránce to je jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděla. Velké utrpení, bohužel není sebemenší důvod dát aspoň jednu hvězdičku, je to opravdu odbytý a naprosto zbytečný snímek!(13.5.2018)

• - Trojicu troch hlavných hrdinov, ktorí zachránili vlak pred teroristom si zahrali priamo tí vojaci, ktorí boli na mieste činu a teda Anthony SadlerAlek Skarlatos a Spencer Stone. Za tento fakt skritizovala režiséra Clinta Eastwooda drvivá väčšina kritických recenzií na agregátore Rottentomatoes. Eastwood odovzdaním hlavných úloh do rúk reálnych hrdinov, a teda amatérskych hercov, vraj podkopáva vlastné úsilie. (jakeer)

• - S 94 minútami ide o doposiaľ najkratší počin, na ktorom sa režijne podieľal Clint Eastwood. Dovtedy ich mal na svedomí dovedna 36. (WalterIK7)

• - V izbe malého Spencera (Spencer Stone) môžeme vidieť plagát k filmu Olovená Vesta (1987). (Real Tom Hardy)