Příjemné komediální překvapení na české scéně. Komedie na téma, které není nikterak originální, průběh děje je až banálně jasný a již bylo vícekráte ve světové kinematografii v různých podobách zpracováno. Jirka Langmajer hraje se svou šibalskou elegancí, Anička Polívková komediální role umí. Místy je to až groteska. Výše sympatií k hlavním přestavitelům a komediantnosti Polívkové bude zřejmě rozhodovat, zda se u filmu pobavíte či na film plivnete. Čeští filmaři si na nějaké "utajování" produt placementu nehrají a tak je zde jedna jedna reklama za druhou. Když už nám ji cpou, tak alespoň, že onu propagaci nějkterých značek, převrátili na druhou a využili ji i do povedeného vtipu. Abych zůstal na zemi, musím přiznat, že mne nepochybně ovlivnilo sledování filmu v plném kinosále, kde nejedna divačka (ženského publika byla většina) nemohla smíchy zastavit a smích je nakažlivý, to je známá věc :) Česká komedie v zaplněném českém kině je vždy větší zážitek. Sám jsem zvědav, jak na mne zapůsobí film v intimitě obýváku. 75%(26.9.2018)

• dopitak

Postavit film na tom, že kobyla s vizáží dinosaura (to není nic proti paní Polívkové, ale prostě má hrát charakterní role jiného typu, je skvělá herečka, tyhle komediální post pubert postavy jsou asi jako kdyby Mr. Bean hrál boxera) neumí chodit na podpatcích, to je fakt trapas. Film stojí a padá s přítomností Langmajera, resp. jeho většinovou nepřítomností. Sandevu na roli nesympatické nafouknuté kravky? To snad ne, je to přeci sluníčko. Havlík u mě zatím nejlíp za 2*-(4.2.2019)

Jak lépe porozumět ženám, než že se jimi stát? Typický příběh o napravení nejen špatného názoru, ale i osobnosti. Ale vtipný, skvěle zahraný a celkově protkaný všemi možnými druhy emocí. Možná si najdu větší výtky. Jako třeba fakt, že hrdinovi/hrdince tak snadno prošel nástup do práce, nebo že události v druhé polovině začaly být předvídatelné. Plus jsem postrádal potitulkovou scénu, která by se vzhledem k jedné scéně z konce filmu hodila. Ale jinak? Asi jedno z nejlepších děl, co česká kinematografie vyprodukovala za posledních 10 let. Já se příjemně bavil. 80%(24.9.2018)

Snad to bylo způsobeno náladou v téměř plném kině, kde jsme po dlouhé době byli, spíše ale tím, že se scénář jeho realizace povedly. Prostě jsem se bavil. Některým vtipům a gagům jsem se dokonce smál nahlas, byť opakování nebylo v tomto případě matkou moudrosti - či zárukou úspěchu. Jiří Langmajer byl výborný, ale Anička Polívková prostě dokonalá. Bohužel product placement byl nadmíru otravný svou doslovností a tvůrcům trochu ulítlo vnímání ročních období, závěr byl skoro pohádkový, ale na první dojem mě tato novinka opravdu potěšila.(22.9.2018)

Musím se přiznat, že ačkoli se čeké kinematografii vyhýbám jak to jde, včera jsem udělala vyjjímku a zašla na tento snímek a byla jsem příjemně překvapena. Může to být způsobeno tím, že jsem měla dobrou náladu, dobrou společnost, tak mě to prostě bavilo. Dokonce to bylo i vtipně vtipné, že jsem se i já, ledová královna, smála. Ani Jiří Langmajer mi tentokrát nevadil, možná to bylo tím, že tam byl jen chvilku a většinu času za něj hrála Anna Polívková. Celý průběh byl svižný, nikde se to moc nezasekávalo a mělo to všechno dobrý rychlý spád. Pátou hvězdičku ale dát nemůžu, neboť námět mi přišel trochu na hlavu a klišé. Ale sranda byla.(26.9.2018)

• - Anna Polívková se ve scéně v ordinaci potkala poprvé před kamerou se svou maminkou Evelynou Steimarovou, která si zahrála lékařku. (Zdroj: CinemArt)

• - K nejzábavnějším částem filmu i natáčení patří sekvence, kdy si právě proměněný Karel/Karla obléká punčocháče. Pro všechny tyto scény se použilo nejméně čtyřicet punčocháčů a punčoch, od ošklivě hnědých, kdy si je Karla neumí ještě vyladit, až po krásně elegantní. Paradoxně, na  tzv. první, „nešikovné“ oblékání jich nebylo třeba tolik, kolik si kostymérky myslely. Anička Polívková je totiž již na třetí pokus na sebe vtipně, „necitlivě narvala“ a tak krásně  punčocháče rozervala, že už jsme jen tuto verzi kopírovali. Anna Polívková měla kolem dvaceti variant oblečení, za nejvtipnější outfit štáb nakonec vyhlásil ten, kdy si vykračuje v trenýrkách a vysokých lodičkách v kuchyni. (Zdroj: CinemArt)

• - Lenka Vlasáková o natáčení prohlásila: „Zjistila jsem, že nebezpečná jsem já, protože při házení rekvizit jsem dvakrát trefila hlavní hrdinku Aničku Polívkovou do hlavy, a potom jsem zjistila, že mám neuvěřitelně přesnou ránu, protože když jsem po ní házela kabelku, tak jsem třikrát vypla světlo a čtyřikrát ji pověsila na kliku, takže myslím, že jsem dost nebezpečná pro okolí,“ prozradila se smíchem herečka. (Zdroj: CinemArt)