Ó, ty složitý!

(divadelní záznam)
  • Francie O złożony, O composite
Taneční / Hudební
Francie, 2013, 24 min

Taneční kreace choreografky T. Brown na hudbu L. Anderson a slova C. Milosze. Záznam představení z Pařížské opery. Letos (v březnu 2017) zemřela významná představitelka americké taneční postmoderny, světově proslulá tanečnice a choreografka Trisha Brown. V bezmála sedmdesáti letech (2004) vytvořila pro soubor Pařížské opery taneční kompozici na hudbu americké skladatelky a performerky Laurie Anderson a na text básně polského nositele Nobelovy ceny za literaturu, Czesława Miłosze. Hudba a lidský hlas se tu proplétají do jedinečného zvukového prostoru, v němž tančí tři hvězdy pařížského baletu: Aurélie Dupont, Nicolas Le Riche a Jérémie Bélingard. (Česká televize)

JeanMarthan

V televizi jsem se doposud baletním záznamům vyhýbal jako čert kříži, nebaví mě v tomto formátu ani divadelní kusy, byť divadlo obecně navštěvuji pravidelně už dlouhá léta a mám ho opravdu rád. Tento kus mě tak přikoval do křesla, že jsem onu necelou půlhodinku jen s úžasem zíral.Nádherná a geniální symbióza hudby, tance a světla. ()