EvilPhoEniX

Po 4 letech konečně k dostání očekávaná akční buddy jednohubka a je to pecka. Dva parťáci mají za úkol sundat místního bosse kriminální organizace, ale cestou se musí pečlivě probojovat. Hlavní dvojice je vybrána trefně, jeden má slabost pro ženy, druhý zase rád vše řeší rukama a hezky se vzájemně doplňují jak slovně tak fyzicky. Je to vemi svižné, zábavné, dostatečně akční s úžasnou přehlednou kamerou a fyzicky dynamickou choreografii, která vynikne především u parádního finále. Od neznámého režiséra velmi milé překvápko a konečně dynamická Korea jak ji mám rád. 80% ()

• O tom, že jihokorejskému herci Gwang Jang i přes pokročilost jeho věku nechybí nic z jeho z jeho proklamovaných hereckých kvalit, o tom během natáčení přesvědčil na vlastní kůži svého hereckého kolegu Chang-jeong Im, kterého během natáčení vybrané scény hned několikrát velmi slušně nakopl. „Ve snímku se objevuje scéna, v níž ležím na zemi a Gwang mě má několikrát nakopnout. Jenže potom, co jsme danou scénu odehráli, objevily se na mém těle jizvy a škaredé pohmožděniny, protože Gwang vzal svoji roli až příliš vážně a opravdu se do mě ze všech sil obul. Dva dny mě bolelo celé tělo. Od doktorů jsem dostal jednoznačnou diagnózu; čtyři až pět týdnů zůstat v klidu. A když jsem se ho posléze zeptal, bylo-li opravdu nutné zajít tak daleko, s ledovým klidem mi odpověděl, bylo to jen jako. No, nezačali se všichni z placu z plných plic smát?“ Jeho herecký protějšek, herec Gwan Jang, se k celému incidentu vyjádřil následovně; 'Nejprve jsem byl dost opatrný. O to větší problém jsem ale měl vžít se do role, rozumíte? Na stranu, kam jsem ho měl nakopnout, položil natáčecí štáb polštář. No a když jsem po prvním kopu neucítil žádnou výraznou odezvu, předpokládal jsem, že je vše dobré, a tak jsem pokračoval dál a dál. A víte, že když jsem byl ještě mladíkem, obdržel jsem v Aikidó černý pás druhého stupně?' A co na závěr jihokorejský herec Chang-jeong ještě dodal? „A víte proč jsem po dobu celého snímku zcela uvěřitelnou postavou? Víte? Protože já byl skutečně zmlácen. Skutečně zmlácen.“ Po čemž následoval samozřejmě o mnoho větší smích všech z přítomných tvůrců snímku. (Conspi)