Michael Jackson: Thriller (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební / Horor

USA, 1983, 14 min

John Landis

John Landis

Robert Paynter

Michael Jackson mi je ukradnutý, neriešim či je pedofil, úchylák a pod. Jedna vec sa mu ale uprieť nedá- na svoju dobu bol dostatočne pokrokový a vedel okolo seba vždy narobiť rozruch (pozitívne aj negatívne), Tento klip (mini film) je parádny, nápaditý, atmosferický a ešte aj ten song je dobrý. Keby sa to točilo o desať rokov neskôr tak by Michael ani nepotreboval maskovanie, čistý zombie:)(14.1.2009)

Filmařsky dokonalé, hudebně perfektní. Jako menší jsem se u tohohle fakticky bál. Nejlepší krátkometrážní horor který znám a dle mého skromného názoru i nejlepší videoklip. Perfektně sedí v traileru k 2. řadě Stranger Things: https://www.youtube.com/watch?v=vgS2L7WPIO4(22.9.2017)

Tohoto hudebního genia mnozí nenávidí, i já bych k němu našel dost výhrad, ale jeho tanec, zpěv i celkové Image je tak unikátní a originální, že přízvisko Genius pro něj opravdu sedí!!! Viděl jsem jeho klipy z jeho dětství a musím uznat, že tento chlapec (muž nebo rozpadající se zombí) to měl celkem lehké, protože již ve svých 10 letech uměl tančit, zpívat a byl dokonalým šoumenem...(13.12.2008)

aka Majkl Jackson! Nejznámější, nejoriginálnější, nejocenovanější, nejdelší, nejdražší, později vůbec nejprodávanější deska a dalšími superlativy by se v tomto případě nemuselo vůbec šetřit. Pre-videoklip posloužil jakož to moderní inovátorský základ všem budoucím videoklipům třeba z produkce MTV, ale i klip který dál světu víc než jen samotnou osobu Majkla Jacksona. Choreografie ,kamera a taneční kreace jsou naprosto úžasné a sám Majkl na vrcholu své největší slávy.(28.6.2009)

To co dal Kmotr světové kinematografie, to dal Thriller videoklipům. Mladičký M. Jackson, kterého nemusím, ale pro jeho přinos popu a vůbec hudbě jsi ho vážím a jeho písně si i rád poslechnu. Opravdu této 13 minutové poctě zombie movie nemám co vytknout, dokonalá choreografie, režie, scénář a do toho asi nejznámější Jacksonova píseň Thriller. Myslím, že v době uvedení tohle musel být obrovský hit a zůstal dodnes.....(5.5.2008)

• - Původně chtěl Michael Jackson obsadit podobně jako v klipu "Say Say Say" svou sestru La Toyu. Vzhledem k roli, kterou měla postava ztvárnit, ale raději zvolil herečku, se kterou není v příbuzenském vztahu. Z mnoha adeptek nakonec byla vybrána Ola Ray. (Roman.Ticka)

• - Michael Jackson chcel financovať videoklip sám, ale John Landis to odmietol, pretože Jackson stále žil so svojimi rodičmi v Encino, za supermarketom. (Raccoon.city)

• - Podľa kostymérky Deborah Nadoolman v čase natáčania vážil 25 ročný Michael Jackson 99 libier a mal 26-palcový pás čo boli tiež miery legendárneho herca a tanečníka Freda Astaira. (Raccoon.city)