Michael Jackson: Thriller (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební / Horor

USA, 1983, 14 min

John Landis

John Landis

Robert Paynter

Úžasný Michaelovův song v revolučním třináctiminutovém klipu!! Opravdu delikátní záležitost a lahůdka pro filmové i hudební fanoušky zároveň. Michaela mám opravdu rád a Thriller je podle mě jedna z jeho nej písniček leč ty příšery které lezou odevšad vypadají po chvilce dost trapně a uměle tažke to po chvíli připomínalo loutkové divadlo s Michaelem uprostřed...(13.10.2009)

aka Majkl Jackson! Nejznámější, nejoriginálnější, nejocenovanější, nejdelší, nejdražší, později vůbec nejprodávanější deska a dalšími superlativy by se v tomto případě nemuselo vůbec šetřit. Pre-videoklip posloužil jakož to moderní inovátorský základ všem budoucím videoklipům třeba z produkce MTV, ale i klip který dál světu víc než jen samotnou osobu Majkla Jacksona. Choreografie ,kamera a taneční kreace jsou naprosto úžasné a sám Majkl na vrcholu své největší slávy.(28.6.2009)

Přestože mě zrovna tento klip už od mala děsí úspěšně do dospělosti, tak musím konstatovat jeho originalitu. Nejen po hudební stránce, která je bez pochyby geniální(jak jinak, když Michael Jackson byl a BUDE králem popu), ale také po stránce "filmové". Přestože stále nepobírám fakt, že zde na csfd mohu hodnotit hudební klipy, tak musím ocenit to, že některé hudební klipy si zaslouží pozornost více než tu cca 4minutovou, kterou dostávají.(6.8.2013)

Filmařsky dokonalé, hudebně perfektní. Jako menší jsem se u tohohle fakticky bál. Nejlepší krátkometrážní horor který znám a dle mého skromného názoru i nejlepší videoklip. Perfektně sedí v traileru k 2. řadě Stranger Things: https://www.youtube.com/watch?v=vgS2L7WPIO4(22.9.2017)

Videoklip všetkých videoklipov. Alebo hororový kraťas, v ktorom nie je popová pieseň na škodu veci. Rovnaký tým, aký sa stretol už pri o dva roky staršom An American Werewolf in London (hriech prekladať) vytvoril nezabudnuteľné a, snáď ma nikto neukameňuje ak použijem aj slovo kultové, dielo. Landis zúročil svoje vtedajšie režisérske skúsenosti a spolu s Rickom Barkerom úspešne zopakoval famóznu premenu človeka na netvora. Výborná atmosféra v hranej časti dotvorená hudbou Elmera Bernsteina, neskutočne charizmatický hlas Vincenta Pricea, poctivá práca maskérov, odkazy na horové filmy a zvlášť zombie subžáner, a v neposlednom rade ešte pôvodný Michael so skvelou tanečnou choreografiou. Ja beriem Thriller ako ozajstnú poctu klasickým hororom, pretože stačí naozaj iba trocha zapátrať a zistíte, že sprvoti aj bezvýznamní herci ukrývajúci sa pod tonami mejkapu nie sú ľudia, ktorí išli práve okolo a len tak náhodne zakopli o príležitosť. Tu sa pracovalo s ozajstnou vášňou.(28.3.2014)

• - Film byl pro domácí videa vydán pod názvem The Making Of Michael Jackson's Thriller a stal se nejprodávanější hudební VHS. (TomikZlesa)

• - V roku 2006 sa videoklip dostal do Guinnessovej knihy rekordov, ako najúspešnejšie hudobné video všetkých čias. (Raccoon.city)

• - Zvuk vrčícího zvířete je upravený zvuk z filmu An American Werewolf in London (1981). Fráze „see you next Wednesday“ taktéž pochází z filmu An Amercian Werewolf in London. (TomikZlesa)