Goon: Last of the Enforcers

• USA Goon: Last of the Enforcers (více)

Ranař Doug Glatt (Seann William Scott) se stačil oženit, s Evou (Alison Pill) čekají dítě a právě dostal kapitánské céčko. Hned v prvním zápase však dojde k potyčce s Andersem Cainem (Wyatt Russell), záludným synem majitele Halifax Highlanders a po prohrané bitce si Doug odnese těžké zranění, které jej donutí předčasně ukončit kariéru. Jeho hrdost je pošramocena, je donucen začít pracovat v pojišťovně a co je nejhorší, majitel Halifaxu přivede do týmu díky výluce NHL pár nových hráčů v čele se svým synem Andersem, ze kterého udělá nového kapitána týmu. Zhrzený Glatt netouží po ničem jiném, než se vrátit zpět na led, a tak se spojí se svým bývalým sokem Rossem Rheou (Liev Schreiber), který jej znovu začne trénovat v bitkách a vrátí mu zpět jeho sebevědomí. To samozřejmě neunikne pozornosti jeho bývalých zaměstnavatelů i spoluhráčů a jeho návratu do klubu už skoro nic nebrání. Tedy kromě manželky Evy, která z toho není zrovna moc nadšená, a pak je tu samozřejmě ještě Anders Cain… (SOLOM.)

tom.nosek

Dvojka je trošku zbytečná, co se příběhu i komedie týče. Celý příběh je jasný z traileru, dobré vtipy jsou většinou vykrádačky jedničky a nové vtipy až tak vtipné zase nejsou (až na "Bruised and Battered", ale je docela psycho, že taková věc fakt existuje). Řežba je to nicméně ještě o něco větší než posledně, je tam taky víc narážek na Rockyho než posledně (velký Rus, training montage a její hudba). Celkově tedy filmově o trochu slabší než jednička, ale jo, byla to sranda. ()

666Carnage

O proti jedničce jsem se tolik nebavil. Nebylo to špatné pokračování je to bylo to samé s trochou nudy a rodinnými problémy. 55% ()

johnywalker

Další z řady ze zbytečných pokračování. Prvního Goona jsem si velice oblíbil, byl zábavný, nápaditý a pro mě i dost emotivní. To všechno bohužel ve dvojce chybí. Zápletka není špatná, ale i když je film poměrně krátký, nijak rychle neodsýpá. Zasmál jsem se všeho všudy asi dvakrát. A to je mi líto... Tenhle kousek si jede zkrátka trochu jinou notu a přitom se snaží být stále tou energickou jedničkou, což mu moc nejde. ()

Rathalos

Tak v porovnani s prvym dielom sa mi tento pacil viac,pribeh bol zaujimavejsi,bolo to emotivnejsie a zdalo sa mi to aj take realnejsie,co sa tyka zivota,ako sa povie raz sme hore a raz dole,takze spokojnost...:-) ()

Hapretor

Nevím, co si o téhle prázdné ptákovině myslet. Je to jako parodie ? ... nejspíš ... ale úplně ujetá ... strašně přepáleně sprostá a nevtipná ... úroveň skoro jak "Klub Sráčů" ... ale prostě Sean W. Scott je takový sympaťák a tak přirozený a "roztomilý" debil, že mu to žeru i s navijákem ... ten film celý držel nad vodou jen on ... z mého pohledu ... jinak ztráta času ... ()

Cinematrix

Koneně sportovní film, který už v jedničce ukázal, že hokejisti opravdu nejsou vědátoři, kterří by zachránili svět, protože v mozku toho mají pomálu, ale nechybí jim srdce, což je pro jakýkoliv sport důležité. A vždycky se najde nějakej ten hajzl, aby vznikla zápletka, která vypotí humorné i dramatické situace. Sean William Scott se role mírně retardovaného hokejisty zhostil naprosto perfektně a v některých momentech jsem se s ním ztotožňoval úplně stejně, jako s Rockym Balboou. ()

Torpid

První díl se mi docela líbil a nápad hokej podat jako brutální krvavou řezanici mě bavil. Ale tady se většinu stopáže řeší na vážno rodinný hodnoty a to dohromady s ulítlou komedií vůbec nefunguje. Rvačky jsou fajn , ale je jich 5 minut. Navíc mi přijde, že Jay Baruchel nemá smysl pro humor, což je pro autora komedie trochu problém. ()

LordMysti

Už to není to překvapení co byl první díl, i tak je to svým způsobem dost brutální komedie a fakt jsem se zasmál. Za mě parádní oddechovka! ()

Lumberjack

Pár vtipných momentů - kancl v suterénu, slovenský brankář. Židuchel tam byl nehorázně votravnej a bitky reálné asi jako v Mortal Combatu... ()

GTS_PUNK

"And you KHL-garbage-bullshit-Ukrainian-fuck-hockey-league-Chernobyl-disaster fucks! You turn that fucking puck over one more time, and I'll fucking kill both of you!" To, že hokejových, ale vo všeobecnosti športových filmov je v porovnaní s ostatnými žánrami asi ako šafránu, netreba nijako výrazne zdôrazňovať. Ak teda filmový divák, ktorý je zároveň aj športovým fanúšikom, na nejaký už narazí, zo začiatku sa poteší, avšak nie vždy táto počiatočná radosť pretrvá aj po skončení toho či onoho snímku. Hokejová komédia Goon z roku 2011, ktorú možno označiť za relatívny kvalitatívny priemer, prichádza o šesť rokov neskôr so svojím pokračovaním. Pod novou režisérskou taktovkou, ale so zväčša pôvodným obsadením, by divák čakal, že kvalita pokračovania bude minimálne na úrovni pôvodného filmu. Napĺňa však snímok divácke očakávania? Otvorene a bez zbytočných rečí možno povedať, že nie. Hlavná dejová línia sa točí, alebo aspoň by sa mala, okolo postavy jednoduchého, miestami priam až studípne otravného Douga Glatta (Seann William Scott), jeho ženy Evy (Alison Pill) a jeho hokejovej kariéry, ktorej sa nedokáže vzdať tak ľahko, ako si pôvodne myslel. A hoci to z tohto uhla pohľadu nemusí vyzerať ako vyložene príbehový "prepadák", samotný film presvedčí diváka o opaku. Hlavnú dejovú líniu totižto vo filme nie je vôbec cítiť, stráca sa a odzrkadľuje tak veľké zlyhanie Jaya Baruchela, sediaceho ako na režisérskej, tak aj scenáristickej stoličke, nehovoriac o tom, že sa vo filme dokonca objavuje aj ako jedna z vedľajších postáv. Akokoľvek veľmi sa snaží divák zamyslieť nad hlbším zmyslom príbehu, nenájde ho, pretože v konečnom dôsledku príbeh nedisponuje ani ničím povrchným, čo by sa dalo aspoň ako tak označiť za zmysluplné. Film je tak vo svojej podstate iba akousi spleťou hokejovo podfarbených scén so silným zameraním sa na bitky a krv. Tým, čo tento film doslova zachraňuje, je skutočnosť, že viaceré z týchto scén dokážu diváka zabaviť. Podobne ako je to aj v prvom filme, aj tu sú to najmä scény s brankárom Belchiorom (Jonathan Cherry) a ruskou dvojicou Yakovlenovcov (George Tchortov a Karl Graboshas), ako aj tie, v ktorých vystupuje nová postava - slovenský brankár Petrov (Nathan Dales), vždy rozdávajúc cukríky, pričom mu nikto nikdy nerozumie. Zaujímavosťou snímku je aj fakt, že sa v ňom objavuje aj niekoľko hráčov z NHL, ktorí v profilige pôsobili v čase vzniku filmu, alebo ešte skôr. Konkrétne sa jedná o Tylera Seguina, Michaela Del Zotta, Brandona Prusta, Georgea Parrosa, Coltona Orra a Georgesa Laraquea. Goon: Last of the Enforcers je jedným z tých športových filmov, ktoré diváka príliš nenadchnú. Hoci v sebe ukrýva niekoľko naozaj zábavných momentov a scén, ako celok už tak lákavo nepôsobí. Spôsobuje to najmä takmer nevýrazná hlavná dejová línia v spojení s nezaujímavým storytellingom, ktorá sa končí v podstate tak rýchlo, ako začína, bez toho, aby divák postrehoval, čo chce snímok vlastne povedať. Podpriemerná hokejovo ladená záležitosť, ktorá zaostáva aj za svojím veľmi priemerným predchodcom z roku 2011. () (méně) (více)

Likan7

Přídavek k vynikající komedii, o který vlastně nikdo nestál. Baruchel to vzal od špatnýho konce, Scott už není sympaťák, je to jen hloupý střevo, naopak větší prostor pro Schreibera potěšil. Příběhově o ničem, humor taky, jen krve je víc. To ale automaticky neznamená dobrý film. ()

jayman

Pôvodne som chcel napísať niečo v zmysle, že film je rovnako roztomilo tupý ako hlavný hrdina. Keď som to dopozeral, zistil som niečo o kontexte, filmu aj hokejových bitkárov a prešla ma chuť hodnotiť niečo, čomu pravdepodobne neporozumiem. Za mňa netflixovský (pod)priemer ale nemyslím si, že by som mal bohorovne pľasnúť dve hviezdičky. Umelecké dielo je závislé na kontexte, to si, milí priatelia, dobre zapamätajte. ()

Blazis34

Na děj z hokejového prostředí a Scotta s Cuthbert jsem se těšil, ale dost mě to zklamalo. Zbytečně moc sprostých slov, nechutných dialogů a naprosto nereálných scén. Vlastně i celý děj byl lehce předvídatelný a dětinský. Podívané na jedno zhlédnutí dávám 35%, dvě hvězdy. ()

nevergiveup

První díl byl fajn film. Nabizel něco, co tu ještě nebylo a pro filmy z hokejove prostředí mám slabost. Ale tohle už ne. Ten wow efekt z prvniho filmu říkající, ty jo, ono to není špatné to jsme nečekal, je pryč. Problém je, že to je typ filmu, který staví na tom, že ukazuje něco nového a brázdí vody docela nevyčerpaného tématu, a tak člověk přehlíží chyby, cliché, trapnosti, nelogičnosti a průměrné výkony. Nuže, máme tj dvojku, uz není důvod nic přehlížet. 45% ()

BaT_M

Dougie je zpátky a sním i jeho parta. Pohodový pokračování jedničky, který možná není nic extra, ale já se bavil a užil jsem si to. Dvojka jede ve starých kolejích jedničky a i přes drobné nedostatky oproti jedničce je dvojka furt povedená. Na jedničku to sice nemá, ale i tak si to ty čtyři hvězdy za tu zábavu prostě zaslouží. 70%. ()