Goon: Last of the Enforcers

• USA Goon: Last of the Enforcers (více)

Slasher

Komu se líbila jednička a nemá nějak přehnaný cinefilní nároky, bude mít radost. Správný kanaďan Baruchel věděl, že má v rukou fandovský zlato, nijak nespěchal a šel do toho od srdce - vrátil všechny oblíbený postavy, obsadil pár skutečných rváčů (Parros, Orr, Prust, Laraque, Angelstad, PP od Violent Gentlemen) a vychrst ještě větší litry krve. Papánek Cain má jako záporák něco do sebe, srandy je tu kopec, snad jedině ubrat těch všech sračiček s rodinou... V součtu ale hezky vděčný sequel. Kdokoli rád hokejový násilí + název "poslední z bitkařů" mi jednoznačně evokuje, doslova upalujte pro loňský dokument ICE GUARDIANS. ()

Fr

,,DĚLÁM VŠECHNO, CO MŮJ TÝM POTŘEBUJE. BUDEME PRO TO KRVÁCET!“ /// Z Douga je pojišťovák, mimčo na cestě, hokejová kariéra v prdeli. Aspoň že Patovi se vždycky postaví… Naštěstí pro nás – nic netrvá věčně (teda kromě toho péra), takže na Douga čeká další hokejová výzva… Fóry vo (dvojitý) penetraci (tvojí) mámy mě nikdy brát nezačnou. Ale i tohle prostě k příběhu Douga patří. Já si z toho vypichuju to vo tý sportovní vášni a snahu vysvětlit ženský, že TÝM JE VÍC NEŽ JEN HOKEJ. Pro ně tady bude hodně emotivních proslovů a pro hokejisty zase málo hokeje. Zato bitek… vlastně nejde ani tak vo to zvítězit, jako vyhrát K.O. Bohužel to není ani tak vtipný (jako jednička) což mě teda trochu sere. Takže jednou kouknout a ... „JO, VY ŠULÍNI!“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem fanda „Zmlácenejch a Potlučenejch“. 2.) Doma mi říkaj: „A neper se!“. 3.) Thx za titule „arilka“ a „Honze“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Fiftis

Až neuveriteľných šesť rokov trvalo, než dorazilo pokračovanie, ktoré je vo výsledku vlastne úplne zbytočné. Goon: Last of the Enforcers neprináša skoro nič nové a vsádza na podobné fórky ako v prvom diele. Nemôžem povedať, že by som sa nenasmial, ale už to nebola taká sranda ako predtým. Každopádne pribudlo krvi a absurdných momentov. Doug Glatt je snáď ešte väčší hlupák než bol, ale stále dokáže zasadiť tvrdú ranu. Cez všetky výhrady priznávam, že som sa dobre pobavil a preto dávam 3 hviezdy. Toto pokračovanie síce nedosahuje kvalít prvého dielu, napriek tomu sa jednalo o dobrú prehliadku, ktorá nenudila. Musím uznať, že v tomto filme je rozdaných viac rán než v Rockym, ale bavilo ma to. ()

Spiker01

Původní Goon byl pro mě jako zjevení. Vůbec jsem nečekal takovou pecku a pamatuji si, že jsem si jí před několika lety hrozně užil. Na tomhle sequelu je hrozně znát, že přišel po delší odmlce, herci už jsou starší a už jim to na ledě moc nejde. Lieva Schreibera jsem viděl rád, ale jeho postava v pravdě pro příběh nedává extra smysl a Jay Baruchel mě vyloženě iritoval (za kamerou to ale kupodivu šlo). Celkově jsem si docela užil i druhý díl, v tom sentimentu jsem se totiž docela našel, ale myslim, že odpůrci prvního dílu u tohodle umřou. ()

Gilmour93

V druhém zápase série se pozice head coache ujal Baruchel a utkání poněkud prokaučoval. Dění na hřišti a v šatnách plných vybraně se chovajících gentlemanů ještě ujde, ale to ostatní mimo led je jako bruslení se zlomeným nožem. Na Dougiem Glattovi se už začaly nemilosrdně projevovat časté údery do hlavy, jeho rodinné trampoty narušují tempo, sám kouč je na pomyslné pozici třetího centra za naprostého idiota a tak jediné štěstí je, že se veterána Schreibera stále drží forma (respekt za to, že jako uznávaný divadelní herec přijme roli i v takové bejkárně a ještě ji pozvedne). Mám jisté obavy, že halifaxští Highlanders ve volbě „evolve or go extinct“ směřují k tomu druhému.. ()

• Po titulcích, které obsahují nepovedené záběry, následuje ještě jedna scénka. (MATADOR)
  • Kouč Ronnie (Kim Coates) na tréningu predstaví svojho brankára ako Petrova (Petrov má aj na drese), avšak na skrinke v šatni a aj v záverečných titulkoch je uvádzaný ako Petr. (GTS_PUNK)
  • Wyatt Russell, který ztvárnil postavu Anderse Caina, opravdu hrál hokej. Chytal v Německu ve městě Timmendorfer Strand. (Dan.nesnera)