Vlk z Královských Vinohrad

Aneta Grňáková

Kostýmy:

Tereza Kučerová

• CharlotteHo

Naprosto mě tento film zklamal... Jak si může režisér natočit reklamu sám na sebe?! No tak to je vrchol narcismu... A za další je pro mne Mádl, prostě pořád ten kluk ze snowborďáků a nepřišlo mi, že se na to hodí... Ještě bych tomuto filmu vytkla pokus z inscenovat tehdejší natáčení přijíždějících tanků a co jsem nepochopila, proč bylo předávání cen v Cannes, natočeno dnes, když je jasné, že ty lidi co tam jdou po červeném koberci, ještě nebyli ani na světě, nebo to byli batolata... Rozhodně to není film, který by si zasloužil být na jakémkoli festivalu, ani jako symbol úcty k zesnulému režisérovi... Je to spíš vlk z královského propadákova a nedá se rozhodně srovnávat s VLKEM Z WALL STREET, ačkoli se o to autor nejspíš snažil... Vytkla bych tomu další spoustu věcí, ale každý dobrý divák si toho všimne sám (např.: jak tam autor míchá různé události z různých let do jednoho okamžiku...). Pro mě je to naprosto nepřínosný film a velké zklamání! :-((31.8.2016)

Z počátku jsem nevěřil, že to může fungovat. Nakonec to ale bylo v podstatě strhující! Porevoluční Jan Němec na mě působí (působil) jako zneuznaný, zahořklý snad génius, o jehož genialitě mohl divák toliko jeho nových věcí s úspěchem pochybovat. Mít ale jeden den na dosah Zlatou palmu a druhý den točit americký svatby za 150 dolarů kus a v tomhle režimu fungovat celých 15 let, to člověku asi vážně nepřidá. Zvlášť s vedomím, jak by to ta Palma nebo Oscar mohly radikálně změnit. Pro Oscara si šel v době, kdy už z něj pro svoji kariéru nemohl lautr nic vytěžit. Tohle je neveselej příběh. A dává odpověď na otázku po té jeho “nevysvětlitelné” zahořklosti. Vždyť přece Amerika... No jo, ale jaká..!? Asi jste tam, Johne, krapet vyšel z formy. Vlka jste ale udělal moc dobře. Mádl s Rodenem Vás rozhodně nenechali ve štychu. Líbilo se mi to, do filmařskýho nebe Vám posílám svůj dík a Vaši lásku k filmu Vám upřímně věřím.(29.12.2018)

Já jsem vlk z Vinohrad a všechny vás sežeru. Jak se dalo čekat, poslední Němcův film má mít mezi diváky buď zastánce nebo odpůrce. Konec konců Jan Němec se konfliktů nebál a sám si servítky taky nebral. Akorát, že jeho historky byly vždycky lepší než ty vaše, a lepší historka vždycky vyhraje. Životní peripetie režiséra Jana Němce, film natočený podle jeho knihy povídek Nepodávej ruku číšníkovi, od cesty do Cannes v roce 1968 až do slavného návratu do Karlových Varů. Nečekejte ale nějaký milý a uhlazený film ani, že se režisér bude nějak zbytečně moc zabývat fakty. A pokud jste překvapení z formy filmu, tak jste pravděpodobně neviděli žádný Němcův porevoluční film a je možná na čase se dovzdělat (nebo se s tím smířit). Česká premiéra na MFF KV 2016, v kinech od září 2016. MFF Rotterdam ohlásil, že v příštím roce (2017) uvede velkou retrospektivu filmů Jana Němce od Démantů noci po Vlka z Královských Vinohrad.(4.7.2016)

Taková svérázná tečka za kariérou jednoho z nejlepších českých režisérů v podobě hodně osobité autobiografie alá umělecký hodně nízkorozpočtový film. Moje oblíbenkyně Pauhofová tady hrála asi minutu a půl, Bartoška minutu, Jiří Mádl furt. Životopis bez jeho filmů s několika styčnými body: Cannes 1968, pokec s STB, emigrace, svatby, návrat. Ještě že to má snesitelnou stopáž, protože tenhle film není pro většinového diváka.(3.7.2017)

• Barb.

Až na neuvěřitelně vtipnou scénu, kdy je hlavní hrdina vyslýchán hloupým soudruhem, je to docela nuda. Film je inspirován životem režiséra Jana Němce, takže je spíše jakýmsi jeho vyrovnáním se s minulostí, než poutavým filmařským počinem.(3.7.2016)

Trochu zžíravá a ironická autobiografie. Nostalgie za dobou velkých frajerů, talentů filmu a hlavně nadějí na skutečně velký film. A taky sebelítost , že to v Cannes 1968 nevyšlo. A může za to Forman. Film O slavnosti a hostech dokáže vyvolat tak tíživou atmosféru, trochu Kafky - k němu Němec bytostně inklinoval - parodie ( ani sama sebe) mu moc nejdou, ale 3*(1.8.2016)

• rigby

Tento hraný dokument, či jak se podobným filmům říká, mi osobně nic nedal. Asi to bude tím, že režiséra Jana Němce neopěvuji. Nicméně několik momentů bylo zajímavých, tak bych to nezahazoval. Ale je to určeno spíše jeho obdivovatelům, ostatním toho moc neřekne.(3.7.2017)

Filmová pocta českému režisérovi, ktorého kariéru asi najviac ovplyvnila komunistická doba a ktorý aj napriek problémom dokázal nájsť tú svoju cestu. Ten artový spôsob poňatia jeho života je asi na mieste, ale mňa to až tak nebavilo. Mádl klasicky dobrý, ale celkovo tá konštrukcia filmu ho u mňa predurčuje na neúspech. Ako pocta umelcovi ale veľmi dobrý film. 50 %(23.11.2018)

Autobiografie mají svá pro i proti. Jan Němec vycházel z toho, že se vždycky nechoval úplně "normálně" a umí si z toho udělat legraci, což je fajn. Kdyby si z toho dělal legraci o 15 min kratší dobu, resp. trochu svižněji, bylo by to lepší, ale i tak je to zajímavý "nedokument" o jednom režisérovi, který se rozhodl demonstrovat svou extravagantní povahu na dvou/třech silných zážitcích svého života. Hra s titulkem Vlk z... Wall Street/Vinohrad je sice vtipná, ale během filmu mně nějak nedocvaklo, proč že si to o sobě pan Němec myslí, boť jsem nepostřehla, kdo že byli jeho oběti. Možná, jestli se někdy k filmu vrátím... Jiří Mádl mě velmi mile překvapil.(9.7.2016)

Titulkový song ze starých Casio kláves vysloužil filmu třetí hvězdu(21.9.2016)

Poslední film režiséra - buřiče Jana Němce. Geniální je konec filmu s rybou.(21.8.2019)

Díky tomuto snímku jsem se konečně dozvěděl, co je smyslem filmu. :)(9.7.2016)

Už to ani neberu jako film. Spíše psanou výpověď ve filmové podobě. Němec byl skvělý filmař a další oběť Ameriky.(4.10.2016)

Film sa nesie na pomedzi dokumentu a autobiografickej dramy a režiserovym alter egom sa stal herec Jiri Madl čo bola dobra volba.Vysledkom je tažko stravitelny "dokument" ktory sa stal Nemcovym epitafom 65%.(10.7.2017)

• Rumplcimprca

BLB z Královských Vinohrad.(5.8.2019)

na to, jak to bylo sebestředné vyprávění bez špetky sebeironie, to bylo svěží, zábavné a přiměřeně dlouhé (čti: krátké)(20.8.2019)

• farinelli77

Ryba z Jirkových úst. Škoda, že úplně bez chuti.(22.8.2019)

1 2 3 následující >>