Vlk z Královských Vinohrad

Scénografie:

Aneta Grňáková

Kostýmy:

Tereza Kučerová

Svérázná filmová tečka za životem výrazné postavy českého filmu a solitéra Jana Němce, k němuž jsem na sklonku jeho života začal chovat nefalšovaný obdiv - a to jak za formální invenci jeho snímků, tak i např. za jeho postoj, kdy vrátil medaili za zásluhy na protest proti Zemanovi. Zcela jistě to není film pro každého, ale mně osobně dosti pobavil, a považuji ho za důstojné zakončení Němcovy velice zajímavé filmařské dráhy. Trio Mádl, Roden a Pauhofová mě tam vyloženě potěšilo, a ještě teď se musím smát při vzpomínce na to, jak se v tom filmu Mádl proháněl ve žluté Felicii Fun po Karlových Varech během filmového festivalu. Btw. český film s nejzábavnějším trailerem za hodně dlouhou dobu!(12.7.2016)

[51. MFF KV 2016](12.7.2016)

Patos v některých scénách (housle Becha, atd) jsou nešvarem, který ubírá filmu, který je jinak špinavým, autentickým nakládáním z filmovým kánonem. čtyři a půl z pěti(24.4.2017)

• Kailo

Je mi jasný, že většina filmových intelektuálů bude stříkat hvězdičky blahem, ale já se, až na pár vtipných vyjímek, spíš nudil. Refence zajímavé, ale k čemu to, když je ne každý postřehne. Účelově odporná kamera mě dost mrzí. Takže asi tolik k té jejich metamorfóze. ad. Kulturní vsuvka. Během prémiery sebou dva tvůrci málem švihli o zem, dalšímu se to nakonec podařilo, a dva se málem propadli oponou. Bžunda #kvík2016(3.7.2016)

• angloumene

Nic jsem nečekala a moc jsem nedostala. Tohle částečně smyšlené autobiografické dílko opravdu za moc nestojí. Dvě povedené scény (výčet pozitiv u nepřítele proletariátu F. Kafky a setkání s Ivankou Trumpovou) nemůže zachránit nezajímavý a jinak opravdu nudný film.(7.7.2016)