Fajnový low-budget noir, který vás nejdřív ukolébá vědomím, že víte přesně, co bude následovat, abyste pak byli příjemně překvapeni. I Langův poslední americký film stojí za to. P.S. V roce 2009 nás čeká remake s Michaelem Douglasem.(22.12.2008)

Napodruhé už to není tak dobré. http://filmnoirblog.blogspot.com/2010/02/beyond-reasonable-doubt-1956-vs-beyond.html(27.6.2007)

Ach jo a já jsem si p celou dobu filmu myslel, jak jsem strašně chytrej, že se mi za pomoci sherlocko-holmesovského všímání si detailů povedlo odhalit závěrečný zvrat a ono to vůbec tak nebylo :-( O to větší ale překvapení :-)(27.12.2012)

Rozhodně to není ten nejlepší Fritz Lang, jakého můžete vidět, ale i tak je na snímku vidět, že ho měl tvůrce pevně v rukou a že dokázal diváka trochu napínat až do konce. Scénář ale není tak silný, jak by bylo třeba, je jen na půl cesty k něčemu skutečně výjimečnému. Ani tak vás Langův film vyloženě neurazí.(6.4.2018)

Za zajimavy pribeh-scenar pridavam hvezdu navic. Potesila ucast krasne Joan, ale treba i Barbary Nichols nebo Joyce Taylor. Lze doporucit. Pripada mi to spis jako krimi nez noir. 4-(22.2.2014)

Zábavný a neokázalý kompromis mezi noirem a neorealismem, který si bohužel z obojího zvlášť vzal až bolestně málo.(11.3.2009)