Obyčejné dny

• Kanada

Ordinary Days

Drama / Mysteriózní

Kanada, 2017, 82 min

Od solidního dramatu přes fajn detektivku až po hutný... no a to poslední žánrové zařazení by už bohužel bylo spoilerem, ale právě za vypocený herecký výkon ve třetí části nakonec zvedám hodnocení. Trio režisérů dělá z jinak obyčejného (hehe) mysteriózního snímku zajímavě konstruovanou historku o jednom neobyčejném (ha! fakt sem musel) zmizení. Od třicáté minuty regulérní napínák. HBO mi s těmihle no name zapadlými filmíky občas dělá ohromnou radost.(6.5.2019)

Celkom príjemné prekvapenie z Kanady. Sledujeme tri uhly pohľadu na okolnosti zmiznutia jednej devätnásťročnej slečny, a to očami matky spoločne s otcom, vyšetrovateľa a samotnej zmiznutej. Každý je podozrivý, ale film sa viac upriamuje v prvom prípade na prežívanie rodičov, ktorí ohlásia zmiznutie dcéry, v tom druhom okrem pátrania sa dej dotkne trochu zbytočne aj súkromného života policajta a v tom treťom ide v podstate o všetko a divák je tak buď prekvapený tým, čo za zmiznutím v skutočnosti stojí, alebo si povzdychne niečo v zmysle "A to je všetko?". Vďaka krátkej stopáži a šikovnému rozdeleniu filmu na rovnocenné tretiny Obyčajné dni stoja rozhodne za pozornosť.(4.8.2019)

Kupodivu zajímavé a s velmi velmi dobrými hereckými výkony. Napětí střídá překvapení.(2.7.2019)

• Skeksis

Dobre natočené, takmer nič sa tam nedialo. Keď je asi štvrtina filmu sústredená na jedného človeka v aute, tak mám tendenciu pozerať sa všade inde, len nie na obrazovku.(30.5.2020)

• kukkik

Začátek slibný, celek ale příšerná nuda s množstvím nadějných zápletek, které ale vyšumí aby nakonec zbyla pouze úmorně dlouhá závěrečná šeď. 1/5(9.5.2019)

• Gedik

Blbost největší. Zdlouhavé nuda, plná hlouposti.(14.6.2020)