Komentáře uživatelů k TV seriálu (42)

Grandiózní symbióza stylů Granta Morrisona a Briana Taylora. Taylorova hypertrofovaná stylová excesivnost a popkulturní metažánrovost je přesně to, co Morrisonova komiksová jednohubka potřebovala nejen proto, aby ožila nad rámec své rádoby gritty tuctovosti, ale také aby plně rozvedla svůj potenciál. Z původního torza o jednom nápadu se na ploše seriálu stává překvapivě mnohovrstevnatá podívaná, kde se drzá taylorovská rozjívenost potkává s procítěným vyprávěním o síle i zhoubnosti fantazie, traumatech dětství a cynismu i nadějích spojených s Vánocemi.(12.7.2018)

Happy! je zábavnou kriminálkovou polízanicí, jež si zaslouží pochvalu především pro svou nápaditost a snahu ozvláštňovat tradiční kriminálkové propriety, kterými jsme po letech televizních vyšetřování jednoznačně unavení. Nejedná se o žádnou revoluční sérii, jíž byste po pár týdnech nedostali z hlavy. Oněch 8 dílů vás však přivrtá k obrazovce s vytřeštěným výrazem plným očekávání, co dalšího si tvůrčí tým lajsne příště vytasit. A že toho v tomhle detektivním pelmelu plném cynismu, černého humoru, bezprecedentního násilí a cákanců malinovky není málo. 7/10(19.5.2018)

"Hele, co chybí dnešním kriminálkám?" - "Co třeba modrý poletující jednorožec?" :D Opravdu si neumím představit, jak se tvůrcům povedlo vymyslet tuhle šílenost. Ať už to bylo nedostatkem spánku nebo nějakým dobrým matrošem, ať s tím probůh nepřestávají! Můj první dojem z traileru byl upřímně naprosto strašný, odmítala jsem věnovat čas takové kravině. Naštěstí jsem se nechala přítelem zlomit a nelituji. Happy! je naprosto skvělá, šílená jízda s bezohledným otrhaným ex-policistou a jeho parťákem, kterému nezáleží na ničem jiném, než na unesené malé holčičce - a tím není nikdo jiný, než modrý poletující koník aka imaginární přítel. Jak už tu někdo vyzdvihl; všechno, co vás v moderních kriminálkách nudilo, tady nenajdete. Neustále se něco děje, neustále někdo umírá nebo bourá, nikdy se nenudíte a do toho všeho zde figuruje děsivý záporák ve veselém kostýmu Santy. A k tomu bych přeci jen měla jednu výtku. Ze "Santy" šel strach, jen dokud se nepřijde na to, že je pouze součástí většího plánu. Jako jednotlivec mi připadal daleko uvěřitelnější, temnější. Ještě se mi nepodařilo dokoukat první sérii, tak doufám, že to s touhle příběhovou linkou až tak neposerou. Zatím je to bomba, jen s malou vadou na kráse.(2.10.2018)

Nick i Happy jsou páni! Nejvíc!(25.9.2018)

Čo ma na tomto seriáli najviac prekvapilo, bol špičkový herecký výkon Christophera Meloniho. Od detektíva Stablera som veru takéto "maso" neočakával. :-) Inak jazda to bola pomerne zábavná, ale na to aby z toho bol aspoň malý kult to bolo dosť klišéovité. Nápad s imaginárnym preludom síce nie je ktovieako originálny a kdejaký sitkom z neho už vyťažil oveľa viac srandy, ale priestor pre zábavné nápady sa ponúkal oveľa oveľa širší. Dúfam, že prípadná druhá séria to napraví. (3.2.2018)(3.2.2018)

Jedna z nejlepších věcí, co jsem v posledni době viděl. Pokud máte rádi neotřelou zábavu hodně mimo kruh normálnosti, je Happy pro vás. Cynický, nekorektní, brutální a hodně eRkový, s ohromným nadhledem a smyslem pro humor - a přitom i dobře odvyprávěný. O tom, že je tahle látka to pravé ořechové, vypovídá i fakt, že si ji náležitě užívají sami tvůrci a herci. A o to větší radost je se na to dívat. Hlavně Meloni je naprosto skvostný.(23.6.2018)

Přes počáteční nedůvěru k seriálové adaptaci mé oblíbené komiksové předlohy, navíc z vesměs nevábně čpící produkce stanice Syfy plné béčkových odvarů, jsem již po dvou epizodách měl jasno. Tohle bude kurevsky vypečená laskomina. A taky že byla! Tvůrci si na přepisu dali záležet a už tak stylisticky notně přepálenou báchorku o nezvěstné dívence roztáhli na epický nářez nemající v současných vysílacích časech obdoby. Nevím nakolik za tím stojí producentský (a částečně i scenáristický) dohled samotného Granta Morrisona, ale nepředvídatelnou ujetost, akční dravost a černočerný humor jeho předlohy se zde podařilo povýšit na umělecký počin hodný zarámování a čestného vyvěšení na veřejných záchodcích kdesi v zaplivaných útrobách podzemky. Chris Meloni se pro roli věčně nasraného a (nejen) osudem znásilňovaného Nicka Saxe narodil, animovaný modrý jednorožec Happy je úžasně retardovaný a sladký zároveň a Patrick Fischler si úlohu sociopatického magora Smoothieo vyloženě užívá. Nasmál jsem se u toho vydatně, bránice se vlnila a popcorn lítal ušima. Tohle svým dětem rozhodně nepouštějte!(7.2.2018)

Jakože sorry, ale mě to fakt bavilo.. Bál jsem se, že to bude moc na sílu a za každou cenu cynické a jakože manýristicky přestylizované, podobně jako v loňské seriálové sračce roku "Blood Drive", ale veškeré obavy se ukázaly jako liché. Happy! parádně balancuje na hraně komiksové stylizace, tak aby z ní co nejvíce vytěžil ale zároveň se v ní neutopil. Humor je sice drsnej, ale je v tom i jistý nadhled. Cynismus je spíš taková přiznaná maska, protože vychází z postavy Nicka Saxe který je pod vším tím břitkým negativismem vlastně takovej Mirek Dušín.. trošku jetej Dušín, ale srdíčko tak nějak na správným místě. Osm dílů není ani málo ani moc. Meloni válí. Happy je roztomilý i na zabití zároveň a vlastně je až překvapivě funkční postavou... Nedotknutelná srdcovka z toho asi nebude, ale klidně si to dám někdy (možná i víckrát) znova, protože ve výsledku má tohle sledování největšího ztroskotance ve Velkém Jablku, který ale nakonec dokáže udělat správnou věc, až terapeutický účinek :)(18.9.2018)

Vodopád šílenejch nápadů, spousta prvoplánovýho násilí, pro nějaký to sprostý slovo tu taky nikdo nejde daleko a kolem toho všeho poletuje naspeedovanej modrej jednorožec. Největší ujetost, co jsem za poslední roky viděl a jednoznačně Meloniho nejlepší role. Tohle se nedá pořádně popsat. To se musí vidět. 90%(3.2.2018)

Uvnitř je to poměrně běžná kriminálka, ale obalené to je neuvěřitelně cool a originální koncepcí, ve které roztomilý legrační koník přemlouvá drsného policajta k tomu, aby společně někomu rozstříleli hlavy. Většinou režie drží plyn docela na podlaze, takže seriál frčí dopředu a střídavě vás šokuje brutalitou, bizárem (mr. Beattle for the win!) nebo nějakým černým fórem. Hlubšího tam nic není, ale jako oddechová svěží kriminálka je to víc než super.(11.8.2018)

Neskutečná jízda, mix Maxe Paynea a Deadpoola? :-) Prostě výborná absurdní minisérie, jaká nemá v TV obdoby. Sice finále nedrží krok tak suprově jako první polovina, ale Christpher Meloni předvádí neskutečný komediální talent. S touhle postavou si dovedu snado představit celovečerní film, pokud by byla dobrá zápletka. Takhle si představuju vánoční atmosféru já. Těším se na druhou sezónu.(31.7.2018)

Tak tohle byla neuvěřitelná jízda. Nenechte se odradit trailerem, protože to, co se tady děje, opravdu funguje. Vtipné, svižné, originální a nakažlivé. Už se těším na další sérku, která má mít premiéru kolem Velikonoc 2019.(12.3.2019)

Po Blood Drive nám Syfy naservírovalo další ujetou šílenost a to v podobě detektivky. Nick Sax je alkoholik a bere drogy, od policie byl vyhozen a nyní po něm jdou mafiáni. Jednou se mu zjeví létající jednorožec Happy a řekne mu, že jeho dcera potřebuje zachránit. Nick se musí srovnat s tím, že vidí létajícího jednorožce, který s ním mluví, a že má dceru. Když se s tím vším Nick srovná, tak jde zachránit svoji dceru a nezastaví ho ani mafiáni nebo Santa. Seriál je krásně úchylný a drsný a těch 8 epizod je fakt jízda. Christopher Meloni je naprosto výborný a Happy je kouzelný. Krásně využitý imaginární kamarád, Imaginary Mary se tu může učit. Druhá série byla objednána a tak už nezbývá než se těšit. Podle potitulkové scéně na konci posledního dílu bude i na co. 80%(2.3.2018)

Nejlepsi vanocni vec ever! :D happy a meloni sou top a tohle je proste crank jakonsvine! iam happy happy horse happy! :D(24.12.2018)

5/5 Parádní, ujetá a zábavná komiksová ujetost pro magory jako jsem já!(5.5.2018)

Posledni 3 dily to uz byla nastavovana kase. Hrozne jsem se nudil, par svetlych okamziku tam bylo, ale jinak to byla vata. Modry jednorozec tam byl k nicemu, zadna zapamatovatelna scenka nebo hlaska. Kdyby to melo 4.dily, tak dobry jinak slabota. Druhou serri vynecham.(21.3.2019)

Že přinese jeden z nejodvážnějších a nejoriginálnějších seriálů současnosti zrovna Syfy, to by mě nikdy nenapadlo. Špičková emocionální horská dráha s přepálenými vizuály, divokou kamerou a brutální adrenalinovou akcí. A samozřejmě geniálním Christopherem Melonim. A modrým jednorožcem. Absolutní orgáč.(4.4.2018)

Hodně zábavná, někdy až zbytečně moc vizuálně úchylná kravina. Happy a Nick jsou super, ale když slezou z obrazovky a seriál se začne zaobírat několika vedlejšíma postavama je to trochu nuda. Nepomáhají ani záporáci... jeden začne fungovat, až v poslední epizodě a mlaskající Heisenberg rip off nefunguje vůbec. Christopher Meloni si to neskutečně dává a je super sledovat jakou má s tou postavu prdel! Na druhou sérii mají naběhnuto slušně... No a 2.série je totální nářez. Lépe napsané, záporáci fungují... fakt jsem je chtěl všechno zabít a je to docela úchylná magořina. Svět půsoví zajímavě a asi ví co s tím chcou dělat. Navíc Meloniho dcera je překvapivě děsně cool... na to že v 1.sérii nic moc nedělala.(18.6.2018)

Asi není nikdo, kdo by neznal Zastav a nepřežiješ. Komu se líbí přesně tato ujetá zábava a ještě víc, nechť se pustí do tohoto "to-nevymslíš" kousku :) Cynickej a nahláškovanej vrah/bezďák/feták/alkoholik/bejvalej polda se jednou probudí v nemocnici s imaginární postavičkou Štístkem, kterou vidí jen on. A spolu musí najít jeho unesenou dcerku a povraždit pár mafiánů a další gangů :) Nahláškovaný, je to až po okraj (Nick Sax-hl.postava, co slovo to perla :), jeho parťák Štístko (animovaný fialový létací jednorožec) - pecka sledovat jeho přerod ze sladkého přítelíčka na gangstera, co se nebojí si dát lajnu :D Brutální a krvavé akční scény jsou na každém kroku, drsný a zábavný, kolikrát jsem si je i pouštěl znovu. Nejoriginálnější kousek poslední doby, ujetý nápady/scénky, co by nikoho normálního nenapadli, Ch. Meloni si očividně užívá hlavní roli a naspeedovaná každá 40minutová epizoda prostě stojí za to!!! Doporučuji všem, ne jen magorům :D :D 9/10 a druhou sérii chci teď hned!!(31.7.2018)

Tohle snad musel napsat někdo jedoucí v héráku, koksu a pervitinu, majíc v hubě jointa a zapíjet to Jackem Danielsem! Ujetější a absurdnější seriál jsem zřejmě ještě neviděl. Ale co je na tom všem nejabsurdnější je to, že mě to bavilo! Dá se to "opětkovat", ale stejně legitimní by bylo to hodit do odpadu. Tak kontroverzní a bláznivé to je! Jsem zvědavý, co bude Nick Sax provádět ve druhé sérii.(27.4.2018)

<< předchozí 1 2 3