silentname

"Crazy Famous" by som asi zatriedil do kolekcie absolútne zbytočných filmov, ktoré nič neprinášajú, nevedia dobre povedať svoj príbeh, je plný slabých hereckých výkonov a má skutočne jedno z najhorších zakončení filmu, čo som videl za posledné roky. Myslím, že horším adeptom už môže byť iba "The Choice", kde mi bolo maximálne na zvracanie. Tento film zakončí celý svoj príbeh štýlom, že sa nič nezmení, nič nebude iné a vlastne nám povie, že všetko čo sme pozerali je absolútne zbytočné, lebo na nikoho nečaká žiadny happy end. Je to niečo, čo chceme vidieť v komédií o úteku z blázinca? Ja osobne nie. Možno to nie je tak veľké klišé, no mám pocit, že to filmu viac ubližuje, než by z neho robilo väčšiu chuťovku. A to je podľa mňa oveľa horšie. Čo sa hercov týka, nezapamätám si z toho absolútne nikoho. Postavy nie sú veľmi zaujímavé, a hoci som sa párkrát zasmial, nemôžem povedať, že by to bola dobrá komédia. Tento film má skôr momentky. Momentky, kedy sa človek zasmieje a kedy venuje filmu veľkú dávku ticha. Nemôžem povedať, že by tam boli otravné scénky, ale rozhodne je tu veľké množstvo pasáží, ktoré boli zbytočné a nepotrebovali sme ich tam. Ako napríklad Marcusova stretávka s rodičmi. Osobne rozmýšľam čo viac ešte k filmu povedať... no nič ma nenapadá. Možno ešte to, že najsympatickejšia postava vo filme je tu úplne zbytočná a nič tomu nepridá. A ešte sa vrátim sa k tomu koncu. Tento film trvá len 78 minút. Nemohli to skúsiť tvorcovia ešte trošku natiahnuť a priniesť niečo uspokojivejšie? Pretože nielen je to otrasný koniec, ktorý nič nevysvetlí, no okrem toho je to koniec, ktorý film doslova usekne. A ostane obrovské množstvo otázok, na ktoré nemáme odpovede. Ako už je z komentáru zrejmé, film na sledovanie neodporúčam. Nemá ani dostatok humoru a akcie, ktorá by to mohla niekam vytiahnuť. Je to proste jeden zbytočný film, ktorý nepotrebuje nikto vidieť. Hodnotenie: D+ ()

Baerdeller odpad!

Popis akční / komedie s posterem, který vypadá na nějakou crazy komedii - i při nízkých hodnocení to nemusí být zlé, pokud ten žánr máte rádi. Spousta takových filmů nese velmi nízká hodnocení. Třeba mi Crazy Famous sedne. Nesedl. Hlavní postava není se svou snahou, stát se slavným, vtipná. Naopak se tu bere vážně, takže je vyloženě smutná, zoufalá, politováníhodná a psychicky nemocná. To nás vrací ke jménu "crazy" - to zde neznačí ztřeštěnou komedii, ale fakt, že se polovina filmu odehrává v šedivé psychiatrické léčebně. Ještě k té "komedii" jedná se o typický otřesný americký humor fekálního charakteru, kdy si pacienti prdí do obličeje apod. Hahaha, to je ten nejlepší styl humoru. Such fekálie much fun! /s K tomu si připočtěte neúnosně dlouhou délku... Hmm, ono to má jen 78 minut, ale vleče se to neskutečně. Režie a kamera s prominutím vypadá, jak kdyby si váš soused chtěl splnit sen a natočit něco jiného než představení ze základní školy jeho dcery. Hrůza. Fujtajbl. Troška s Kameňákem oproti tomu vypadají epicky profesionálně. Absolutně si nedokážu představit cílovou skupinu (krom rodinných příslušníků samotných tvůrců), která by o tenhle film měla mít zájem. Možná za trest pouštět vězňům v Guantanámu... ale doufám, že nikdo není tak krutý. ()