V osidlech noci

• Austrálie

• Kanada

Drama / Film-Noir

USA, 1952, 105 min

Vynikající dialogy, skvělý postavy a ještě lepší herci - cynická Stanwycková jako ženská, co neví, co chce, Robert Ryan jako stárnoucí seladon, na kterýho každej sere, Paul Douglas jako Jerry je ten správnej čestnej, i když ne moc chytrej chlápek a pak se tu taky sem tam mihne Marylin, která docela umí pobavit, nicméně ten její boyfriend mi občas lezl na nervy. Taky se mi hodně líbila atmosféra toho studenýho rybářskýho maloměsta.(27.12.2012)

Vyborny film noir, ktory nie je detektivkou, skor ide o noirovu konzervacku a v ramci normy sa riesia aj medziludske vztahy. Reziser Fritz Lang /Big Heat 1953, Ministry of Fear 1944/ natocil film so vsetkymi atributmi noir zanru, a presne tak ako to mam rad : temne nasvietenie scen, cynicke dialogy, krasne femmes fatales, dobry pribeh. Film som samozrejme pozeral hlavne kvoli skvelej Barbare Stanwyck /Pojistka Smrti, Ball of fire 1941, Sorry, Wrong Number 1948/ , ale dobre hral aj Paul Douglas /A letter to three Wives 1949/ a Robert Ryan /Naked Spur 1953, Dirty Dozen 1967, Wild Bunch 1969/ + som pochopitelne videl aj Normu Jean Mortensen znamu ako Marilyn Monroe /Slameny Vdovec 1955/. Vatovo plane plky boli nemilosrdne zlikvidovane na minimum, axa tu vobec zjavili : 77 %(3.9.2016)

Na poprvé za 4 hvězdy, po pár letech jsem o jednu snížil, asi už na mě byl ten konec poněkud příliš melodramatický. Jako noir bych to fakt neviděl. Dokonce už i má oblíbenkyně BS mě svou rozpolceností stylu "nevím co chci, ale nedám pokoj, dokud to nedostanu" až vadila. Ovšem Marilyn to v "dělnických" džínách fakt seklo.(14.2.2017)

Souhlas s uživatelem "Rob Roy" - charaktery se mi taky zdály velmi dobře propracované. Někdy se možná mluvilo až moc, ale každému ta slova významově seděla. Mimochodem, ještě než jsem se začala o Barbaru Stanwyck zabývat více a neznala jsem její role ani způsob hraní, vždy jsem si ji představovala přesně v takových rolích, jako byla právě Mae.(8.11.2012)

Nepamätám sa, kedy mala ženská noirová hrdinka (tu v podaní Barbary Stanwyck) tak ostré, drsné, neľútostné a zároveň uveriteľné repliky! Noirová dráma jednej ženy. Možno na noir príliš realistické, ale stále veľmi dobré! A skutočne, Lang sa výnimočne hlbšie venoval psychologickému vykresleniu svojich postáv.(8.8.2011)