Scooter - Rebel Yell

Krátkometrážní / Hudební
Německo, 1996, 3:42 min

H.P. Baxxter

MM_Ramone

Pieseň "Rebel Yell" je jeden z najväčších hitov speváka, ktorý si hovorí Billy Idol. Je to skladba, ktorá sa výrazne zapísala do dejín rockovej hudobnej tvorby. Dočkala sa mnohých cover verzií. Jednu z nich vyprodukovala v roku 1996 aj nemecká elektro housová skupina Scooter. Dokurvili to na najvyššiu možnú mieru. V ich stupid techno prevedení je to len nepodarená trapná karikatúra. A aby toho nebolo málo, tak ku tomu natočili aj akýsi smiešny vampírsky videoklip. Ale i napriek tomu všetkému to považujem za nejlepší počin tejto shit disco formácie. ** ()

majo25

Bombový cover hitu od Billyho Idola, ktorý tvorí výnimku z pravidla, že originál nič neprekoná. Odhliadnuc od toho množstva rozkošných upírok, mi klip trochu pripomína Falcovho Amadea. A pesnička najlepšia z ich 2. albumu. Paradoxne v Spojenom kráľovstve, kolíske happy hardcoru, výraznejšie neprerazila, všade inde ale áno. ()

corpsy

Pre mňa Scooter lepšie vystihol podstatu piesne, ako samotný Billy Idol, v štýlovom hororovom klipe, ktorý síce nieje umeleckým skvostom, ale pobaví v značnej miere. Čo sa týka songu, kvalitatívnejšie z toho vyšiel originál. ()

• Interiéry se točily v pražském zámku Troja. (Leopard105)