poster

Fei long guo jiang

 • Hongkong

  肥龍過江

 • Hongkong

  Fei lung gwoh gong

 • Čína

  肥龙过江

 • angličtina

  Enter the Fat Dragon

Akční / Komedie

Hongkong / Čína, 2020, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ****

  Hongkong roku 2020! Příliš jsem tomu nedával velké naděje, ale je to jízda! Donnie Yen je ze začátku ještě štíhlý a fight v dodávce za jízdy je opravdu parádní. Obával jsem se, že jakmile nabere asi 120 kilo, tak to ubere i na akčních scénách, ale překvapivě tam předvádí takové akrobatické kousky, jaké jsem u něj ještě neviděl, což mi občas vyznívalo vtipně, ale zvykl jsem si . Děj je poměrně obyčejný, ale líbila se mi romantická linie, skvělý je záporák! ( Svými ostrými kopy mi připomínal Max Zhanga ze SPL2!) a akce je dost a je velmi inovativní ( kamera, ozvučení, choreografie, střídaní neobvyklých lokací) úplně jiný level, než jsem od HK zvyklý a při finále jsem vlastně zapomněl i dýchat. Donnie je záruka v každé poloze. Příběh***, Akce*****, Humor***, Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 8/10.(10.4.2020)

 • BarryLyndon
  ***

  Za mimořádně "vtipným" názvem se schovává něco jako Donnieho Policajt ze školky, kterého remake v podstatě před 2 lety natočil taky. Tohle je prostě hra na jistotu, kde ho navlečou do tlustého kostýmu a nechají ho na komediální vlně dělat jeho tradiční kousky a v podstatě to asi i stačí, jen je to pro Evropana děsivě nevyrovnané. Na jednu stranu to má naprosto fenomenální choreografii, ale jako fakt! Třeba úvodní hromadná bitka v dodávce by rvala koule i v áčkové Marvelovce, neuvěřitelně nápaditá a vtipná. Akce se opakuje až do konce a třeba závěrečná bitka zase vrchol žánrů, ale místy to zklouzává do divného patosu. Odehrává se to netradičně v Japonsku a u toho bych se rád zastavil. To jak si Čínani dovolili zobrazit Japonce, to se jen tak nevidí Nejsem rád, když se všude možně vytahuje race card, ale tohle si to možná zaslouží. Ale takhle zkarikovaný národ od druhého jsem naposledy viděl hodně hluboko za studené války nebo někde u třetí říše ty animované pohádky o židech, to jsem nevěděl jestli se smát nebo si jít stěžovat na národní výbor. Ale akčních komedií je pomálu a tohle si se sešikménýma očima pro nějakých 7/10 dojde(9.6.2020)

 • warrenur
  ***

  Donnieho blazniva blbina. Od Red Force je to jeden z mojich najoblubenejsich martial arts hercov a Ip Man-om to dokazal i zvysku sveta. Ma pravo zablbnut si i v tejto haluzi. Obcas som sa i zasmial, nejde o beznadejnu tupost. Pobavili i odkazy na jeho predchodzie starsie filmy. Choreograficky si celkom zamakali, hoci obcas to zrychlenie a kamera netrafi. Mile.(4.1.2021)

 • Trustme
  **

  Tlustý Donnie Yen? To může být vtipná kung-fu mela. Bohužel není a film jsem po cigánsku přetáčel pouze na bitky, které jsou jako vždy u Donnieho alespoň zárukou vytříbené noblesy. Čínský/asijský "humor" mi nikdy moc nešel a když už to musí být, tak v podobě Jackie Chana o kterého se tu Donnie Yen pokouší. Chápu, že po všech těch Ip Manech potřeboval změnu, ale tohle je film ryze pro asijskou klientelu a nebo pro ČSFD pubertální otaku.(22.5.2020)

 • Lacike
  ***

  Za mňa skôr sklamanie. Dostal som priemernú komédiu s bláznivým humorom premenlivej kvality. Prdiace vtipy ma fakt neberú. Ale nájdu sa tu aj vydarené scény. Napríklad paródia mojej srdcovky Sha Po Lang alebo to jak nakoniec dopadol ten policajt s parochňou. Najväčším záporom je romantická línia. Vďaka tomu, že tá Donnieho priateľka je panovačná blbá mrcha a Donnie jej neustále ustupuje, tak som jej prial len to najhoršie a vôbec som si neželal, aby skončili spolu. Naviac je táto romantika zdvojená prakticky rovnakým párom v ktorom je za tučka Wong Jing. To, že je Donnie vyžratý nemá pre film príliš význam a prakticky to je zbytočné. Najväčším kladom filmu sú bitky. Je ich tu fakt veľa a aj keď sú predrátované a Donnie s vypchatým pupkom poskakuje svižnejšie a vyššie ako za mlada, tak sú choreograficky nápadité, dynamické a poriadne kontaktné. Niektoré chvaty som si pustil aj viackrát. Snáď len finálna bitka na veži do ktorej sa zapojil aj vrtuľník, bolo už príliš preplácané jak z videohry a mal som chuť ju pretočiť. Celkovo to je mierne nadpriemerná komédia s dobrými bitkami v Jackie Chanovskom štýle. Z cameo výstupov ma potešil veterán Anthony Chan ako inšpektor, ktorého Donnie takmer prizabije na aute. 6/10.(15.4.2020)