• Austrálie

Robert Kouba

Scénografie:

Tim Stuart

• silentname

"Singularity" je jedný slovom vykrádačka. Vykrádačka všetkého čo si len film zmyslel a výsledkom tu máme zlepenec všetkého možného zapleteného do príbehu, ktorý podľa mňa skutočne nedáva zmysel a je len pre ľudí, ktorí proste akceptujú čokoľvek a nebudú klásť žiadne otázky počas sledovania. Myslím si, že je to plné klišé, nezaujímavých postáv a hlavne koncept, ktorý ani v jednu chvíľu nepôsobí kreatívne a originálne. A myslím si, že kedy si to uvedomíme je už začiatok. V prvom rade, kto by pomenoval svoj projekt pre pomoc ľudstva Kronos? Najmä po tom, čo sme mali možnosť vidieť efekt funkcie tohto projektu v roku 2004 vo filme The Incredibles? To už samo o sebe hovorí veľa. A potom keď sa stretneme s Caliou, tak jediné čo som si hovoril, že tu máme novú Katniss z Hunger Games. A navyše to ešte zakončia tým, že nám prinesú sequel. Ktorý si myslím, že nikto si nikdy nepozrie a so šťastím nikdy nevznikne. Neviem či sa John Cusack stáva novou tvárou špatných filmov a chce hrať vo všetkom, no to by som viac tipol asi Nicholasovi Cagovi. Čo robí on v tomto filme? Nemá nejaké lepšie ponuky na filmy? Vizuálna stránka filmu je nudná a efekty sú otrasné. Je tu vôbec niečo na úrovni? No, aj keď je to staré a videli sme to milónkrát tak vzťah medzi Caliou a Andrewom je okay a je tu pár momentiek v jeho hlave, alebo keď bude chcieť Caliu chrániť, ktoré sú celkom dobré. Nemôžem povedať, že super, ale sú pozerateľné a dávajú tomu aspoň niečo málo. Inak si myslím, že nie je dôvod tento film pozerať, pokojne ho preskočte a pokiaľ by sa ten sequel natočil, tak ho nepozerajte. Hodnotenie: D-(12.11.2017)

Tak já souhlasím, že invence si tu vzala dovolenou a film je slepencem různých nápadů či přímo konkrétních scén z jiných filmů, ale mě to celkem odsýpalo nenudil jsem se a i když ústřední dvojice není žádný terno a hlavní pointa je snadno odhadnutelná, tak ďábelský Cusack to vyvažuje i když se jeho role patrně natočila za den. Na béčko pak slušný vizuál i efekty. Zkrátka jako jednohubka to nijak nepohoršuje.55%(8.11.2017)

• honajz

Moc hezké, že se některé scény natáčely v ČR, kromě již zmíněných Černovic i na hradu Choustník, ale jinak je to nudná a rozvleklá sci-fi historka jak z Krajních mezí, jenže tam by měla tak dvacet, čtyřicet minut a stačilo by. Myšlenka rovněž není příliš objevná: mohou mít stroje duši? Odkdy a odkud je člověk člověkem, co ho tvoří, a když dáme vzpomínky do jiného těla, je to ten samý člověk? Mohou stroje cítit? Plus patetický náběh na válku s roboty na konec, ten připomene Vzpouru mozků, takže opět nic nového. Slušná kamera, lokace, občas hudba, víc mne nezaujalo. Dvě hvězdy jen za české lokace. ----- Průběžné poznámky: Hm, 97 let po skoro vyhlazení lidstva, a oni mají na sobě stylové a značkové oblečení, navíc klučina účes, jako kdyby odešel zrovna z kadeřnického salonu? Polaroid, který po té době stále funguje? A roboti běhají po celém světě, kde likvidují lidi, ale jednu základnu za skoro sto let fakt ne a ne najít? Proč ten mladý herec pořád kulí ty "velké oči"? Btw, má Andrew-stroj pindíka, aby se mohl rozmnožovat? Ty brďo, roboty neobjevitelnou pevnost Aurora mají zavřenou jen na dřevěná vrata s petlicí?(5.1.2018)

• kaylin

Tak jo, opravdu nemám rád levná sci-fi, protože je na nich moc vidět, jak je to komorní a jak to nesedí k tématu. Film, kde v podstatě dojde k vyhlazení lidstva a odehrává se jen v lese a na jednom hradě, přičemž by to zde mělo doslova kvést technologií, co se ukáže je na pár záběrech, je prostě málo.(31.1.2018)

Jo, to jak film kopíruje všechno možné dalo vzpomenout na některé kousky z pera mistra Bolla, ale marná sláva, mě se to docela líbilo. Bavily mě švýcarské reálie, pokud to tedy bylo Švýcarsko, dvojice hlavních hrdinů docela ušla, přítomné byly i roztomile béčkové triky, mělo to jakýs takýs spád a Cusack ve svém dalším špatném filmu docela řádil. A když o tom teď přemýšlím, tak to plagiátorství je v tomto případě vlastně pozitivem. Nic k doporučení, ale koukat se na to dá. 50%(13.11.2017)

• bourec

10%.(7.7.2018)

• vegetol.mp

Levná a neinvenční sci-fi, která vznikla rozšířením Koubova krátkého filmu Aurora (https://www.youtube.com/watch?v=AtmS2dP6daE). Ten natáhl stopáž a nechal do něj natočit krátké vstupy s Cusackem, který svou roli namluvil někde ve studiu během pár dnů. Krome Cusacka a Carmena Argenziana, což jsou profi herci, tu nikdo nestojí za řeč. Kouba má evidentně slušný vizuální talent, ale měl by si sehnat jiného scenáristu, než je on sám. Celý příběh je totiž jen neinvenční recyklování známých motivů z jiných filmů, což v kombinací s hereckou toporností hlavního hrdiny nepůsobí dobře. Obávám se, že mělo zůstat u krátkého filmu a bylo by to v pohodě. Bohužel na celovečerní filmy má člověk jiné nároky. K celkovému dojmu nepřispívá ani to, že 97 let po pádu lidstva, mají všichni čisté oblečení a ulice jsou krásně zametené. Pro českého dfiváka může jako plus být to, že se film točil v Česku. PS: To koupené falešné hodnocení na IMDb si pan Kouba mohl odpustit. Je to myslím pod jeho úroveň. 30 %(6.11.2017)

• h0n24

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Hollywood potkal Singularitu. Když se obvykle naivní, stereotypy zatížený svět stříbrného plátna - kde klíčové momenty jsou vymezeny řádným sestupným odpočtem - potká s filozofickou myšlenkou, kterou ani filozofové samotní nemají v hlavně srovnanou, většinou to dopadá tragicky. Je to i případ tohoto filmu. Snaží se předat jakési poselství, ale jeho mluva je natolik prázdná, že vlastně nic neřekne.(10.11.2017)

• carlos 2010

Úplné zbytočná vykrádačka!(6.12.2017)

• intro

No to teda bylo peklo. Jsem hrdina, že jsem to vůbec dokoukal :)(12.11.2017)

• Mamlas

Holka a kluk chodí lesem, pak někam letí. Ubohý "film".(11.11.2017)

• Jadro

Prvých 10 mnút, beriem, potom aj elementárna logika zlyháva, toto sa nedá dopozerať...(27.11.2017)

• brasek

Nebudem zatracovať snímok, ktorý sa podobá v niektorých momentoch na iné. Povedzme to takto, že je to lacné sci-fi, ktoré ma príbehom veľmi neoslovilo.(10.11.2017)

• goauld

Tak to zase máme jeden z "konzumních" filmečků na sobotní odpoledne (na večer bych to do TV nedával ;-) zas tak kvalitní a hodný primeTime to není ;-). Začátek, kde do cca 10min vše sci-fického zhrne co se vlastně dělo je asi to jediné co je zajímavé... Paxe náhla ocitneme v nějakém lesíku za českou vesničkou Černovice, kde nějaký chalan a nějaká chalanka pobíhají sem a tam, při tom kecají v podstatě o nesmyslech až dorazí kamsi, kde je ukrytá (kým?) vesmirná lod, která je dopraví na Zemi2. Celé je to nudné jako Farmář hledá ženu a proto film potřeboval v notných částech "urychlovat", bo zbytečných pasáží o ničem bylo mnoho... Takže jsem nakonec rád, že za 35min bylo hotovo a já mohl napsat tuto recenzi s povzdechem, jak se máááálo v tomto roce urodilo kvalitních scif... :-((18.11.2017)

• duchovny

Totálně nudná a po všech stránkách zoufalá pseudosci-fi ve které je účast kdysi celkem obstojného Cusacka zhola zbytečná.(10.12.2017)

• Drkolnov

prosím, prosím, prosím a to už i klečím ... uuuuuuuž neeeeeee !!! Když morgo a Katnis nahání a jsou naháněny v českých lesích, procházejí vesnicí, která je 100 let bez obyvatel, ovšem ve stavu včerejšího exodu, pokud hlavní postavy jsou oblečeny o 100 letech výpadku civilizace jak ze žurnálu, pak si tvůrci o nás musí myslet své, a nebo já si myslím hodně špatného o tvůrcích. Úchylný obtáhnutý scénář, vykradené postavy, špatné vše kolem triků, atd. Zabitý čas !!!!(17.11.2017)