Všechno, co měli

• USA What They Had (více)

Bratr na ni tlačí, aby matku trpící demencí dali do ústavu. Jenže otec trvá na tom, že jeho žena zůstane doma. (Netflix)

Wargoo

Veľmi dobrý film. Scenár držiaci sa pri zemi, veľmi komorne poňatý, ale bez pocitu stiesnenia. Miláčik Shannon, skvelá neformálna Swank, ktorej táto rola veľmi dobre sadla. Foster a neprehrávajúca Danner len čerešňami na torte. Silná, citlivá téma, vhodne zvolený materiál na debut. Chválim ! 4**** a 72,201% ()

silentname

"What They Had" je podľa mňa celkom dobre napísaná a solídne spracovaná vzťahová dráma. V prvom rade musím povedať, že tu máme veľmi dobré obsadenie, vďaka čomu film získava body, má dobre napísaný príbeh a má dobré zvraty, ktoré sú pre mňa zaujímavé a dokážem oceniť. Okrem toho je treba povedať, že nie je nič horšie ak si nosíme krivdy z detstva a dospievania do svojich dospelých rokov. Najmä ak to súvisí s rodinou. Rodičia si vždy myslia, že pre svoje deti chcú to najlepšie, no niekedy sa zabudnú opýtať na ich názor. A to je pravda. Michael Shannon je vynikajúci. Dal do toho absolútne všetko a veril som mu to každým momentom. Aj ten hnev a frustráciu, aj tú bolesť, ktorú prežíval. Hillary Swank je tiež veľmi dobrá a takisto musí riešiť dosť závažné problémy a otázky vo svojom živote. Čo potom povedať k Robertovi Forsterovi? Nemám iného slova len, že dal do svojej role absolútne všetko. A záver filmu si ma získal rovnako. Možno posledných pár sekúnd sme nepotrebovali, ale aj tak to bolo dobré zakončenie. Čo filmu trošku uberá body pre mňa je fakt, že nie je to veľmi originálne. Téma je síce celkom neopozeraná, no tieto vzťahové drámy poznáme a väčšinou končia rovnako. A táto nie je výnimkou. Nemôžem povedať, že by to bolo nezaslúžené, alebo že by nefungovala. Ale rozhodne neponúka niečo, čo by sme nevedeli nájsť v iných filmoch. Napriek tomu si ale myslím, že za pozornosť film stojí a má niekoľko vynikajúcich momentiek. Som rád, že v ňom nerozvádzali žiadne klišé, že má uveriteľné dialógy a pôsobí, že to písal človek, ktorý vedel čo chce povedať a aj ako. Pozrite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B+ ()

Lacike

Pekná rodinná dráma. Je to dobre napísané a aj zrežírované. Moja milovaná Hilary Swanková už dávno tak skvele nehrala v nejakom dobrom filme. Z ostatných hercov vyniká ešte hlavne Robert Forster v úlohe starého manžela trápiaceho sa s dementnou ženou. Po Jackie Brown asi najlepší výkon aký som od neho videl. Ale celkovo ma príbeh tej rodiny nejak extra nezaujal a ani citovo nedostal. Téma demencie ma príliš nebaví. Proste som tak v pohode sledoval, kto sa vzchopí vo svojom živote, kto nie, kto zomrie, kto nezomrie. Nenudil som sa ani na chvíľu a kvôli Hilary to za jedno pozretie stálo, ale znova sa k tomu už nikdy nevrátim. Som ale zvedavý na ďalší film tejto režisérky. Na debut to bolo dostatočne dobré. 6/10. ()

Tosi

Pulzující trio Swank, Foster a Shannon je lahůdkou v povedeném režijním debutu o zemitém pohledu na vážné téma. ()

VanTom

Výborný začátek, sledující dospělé lidi v rodině jako ze života, a emocionální závěr, schopný je chápavě usmířit, odděluje vyhroceně hádavá prostřední třetina, v níž se vytahuje špína obnažujíc, v jakém neuspokojivém (vztahovém, citovém, "existenciálním") marasmu se postavy doopravdy plácají. Vynikající herci se obviňovali natolik ublíženecky (a mechanicky a ukřičeně), že nebylo daleko k tomu, aby poztráceli získané sympatie. Plus ten krocan! :-) ()

herr_carter

Vážný a smutný film ze životě, který mi zase po dlouhé době vyrazil dech a chvíli jsem uvažoval o hodnocením nejvyšším - díky Netflixe, že občas zařadíš i non-mainstream, který ale disponuje naprostými hereckými esy. Tady si všichni diváci můžou udělat obrázek o tom, co je alzheimer za strašlivé svinstvo a jak tohle téma dokáže míchat rodinnými vztahy. Vážně dobrý film a souhlasím s názorem, že Blythe Danner, o které vlastně hlavně film je, měla dostat asi více prostoru, jinak nemám námitek.....................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Disease

Rodinné drama, které sice jede trochu moc na sílu, ale v pohodě. Ve Skandinávii by z tohohle tématu vytěžili víc. ()

Maximilianus

Podľa mňa celkom dobrá rodinno - vzťahová dráma. Samozrejme je to komorné nie v najlepšom zmysle slova, teda že veľa vecí je tam iba načrtnutých, niektoré vyšumia do prázdna, a niektoré sa riešia veľmi jednoducho, ale pointu a emóciu to má, nehovoriac o hereckých výkonoch. Michael Shannon je výborný vždy, Hilary Swank je záruka kvality a Blythe Danner síce nemá veľa priestoru, ale veril som jej všetko. 7,1/10. ()

PlysovyMacko

Smutná drama o rodine, v ktorej marka trpí demenciou a rôzni členovia rodiny majú odlišné názory na to ako sa s tým vysporiadať. Kazdy z nich má naložené iné problémy. Film netlačí na pílu, poňatie je civilné. ()

PTuranyi

Život s alzheimerom nie je žiadna sranda. Vie to aj Bridget, pretože ním trpí jej mama, no jej otec ju napriek všetkým problémom odmieta zveriť do špecializovaného zariadenia. O silnom vzájomnom vzťahu medzi starnúcimi manželmi. Napriek ich láske nie je v rodine všetko ideálne a žiadny vzťah tu nie je jednoduchý. Aj keď je dosť veľké šťastie, že Ruth akceptuje svoje zabúdanie veľmi ľahko, netrpí strachom a nereaguje hnevom na svoje problémy. Zároveň je to vhodný vianočný film, keďže jeho dej sa odohráva v období Vianoc. Produkcia je kvalitná a herci výborní. Hilary Swank nie je žiadna lacná kráska do sladkého filmu. Možno aj preto jej režisér zveril hlavnú úlohu a svojím talentom tak mohla uveriteľne stelesniť komplikované vzťahy a emócie. 70% ()

katakomb

Rád bych dal víc, Hillary byla skvělá, Michael byl skvělej, ale možná ten film mohl být trochu střízlivější, méně je někdy více a myslím si, že tomuhle filmu by slušelo méně ukřičených scén s rodinnými spory, možná o pár zápletek méně by taky neuškodilo. Příběh a téma určitě zajímavé, ale zkrátka bylo toho moc, abych si na to mohl udělat rozumný názor a zamyslet se nad něčím hlubším, zůstávají jen smíšené dojmy z přehršle podnětů. ()