Let's Be Evil

Podzemný ústav plný inteligentných detí, ktoré sa učia pomocou inteligentných okuliarov a ktoré potrebujú dozor, za ktorý agentúra dobre zaplatí. Takáto ponuka sa naskytne Jenny (Elizabeth Morris) a našťastie ju spomedzi mnohých ašpirantov vyberú. Po príchode na miesto zisťuje, že okuliare sú v tomto projekte nutnosťou, bez nich by v podzemí nevidela nič. Okuliare totiž poskytujú funkciu sprievodcu, ktorým je virtuálna postava Arial. Deti sú tomuto pokrokovému projektu oddané, aj keď Jenny sa všetky metódy výučby nepáčia. Keď sa však jedného dňa rozozvučí poplach, Jenny si uvedomí, že okuliare môžu slúžiť okrem výučby, pre ktorú boli špeciálne navrhnuté, aj na mnohé nebezpečnejšie účely. (Marceloo)

kaylin

Ve filmu „Let's Be Evil“ nenajdete nic, co by vás dokázalo vyloženě překvapit, není zde nic, co by vás ohromilo, protože dějově je to docela průhledné, v napínavých scénách se hraje hlavně na temnotu a podivné zbarvení, ale celkově to prostě nefunguje nijak skvěle. Jako kdybyste něco podobného už viděli, jenom v lepší podobě, s povedenými triky a lepším tahem na bránu. ()

Marceloo

Podzemný ústav plný inteligentných detí, ktoré sa učia pomocou inteligentných okuliarov a ktoré potrebujú dozor, za ktorý agentúra dobre zaplatí. Takáto ponuka sa naskytne Jenny (Elizabeth Morris) a našťastie ju spomedzi mnohých ašpirantov vyberú. Po príchode na miesto zisťuje, že okuliare sú v tomto projekte nutnosťou a bez nich by v podzemí nevidela nič. Okuliare totiž poskytujú funkciu sprievodcu, ktorým je virtuálna postava Arial. Deti sú tomuto pokrokovému projektu oddané, aj keď Jenny sa všetky metódy výučby nepáčia. Keď sa však jedného dňa rozozvučí poplach, Jenny si uvedomí, že okuliare môžu slúžiť okrem výučby, pre ktorú boli špeciálne navrhnuté, aj na mnohé nebezpečnejšie účely. - Režisér Martin Owen si chcel zrejme po úbohom projekte L.A. Slasher napraviť svoje meno, a tak sa rozhodol prispieť do najlepšieho žánru niečím novým a podstatne neopozeraným. Spracovanie sa mu podarilo kvalitne, aj keď obsahovo sa o velké prekvapenie nejedná. Okuliare ako hlavnú kameru už hororoví tvorcovia využili v minuloročnom horore Jeruzalem, ktorý sa však na rozdiel od Let's Be Evil odohráva väčšinou v exteriéroch, takže u tohto hororu fungovalo dané spracovanie podla mňa ideálnejšie. Kandidáti ani opatrovatelia nemajú možnosť objekt opustiť, a tak sa po vypuknutí zla začína zaujímavá a napätá akcia, počas ktorej paradoxne práca s kamerou a osvetlením zlyháva. Dovtedy to pôsobilo vizuálne podmanivo, fázy sa striedali spolu so svetlom a všetky neónové farby robili parádny dojem, ale keď sa odrazu všetko odohrávalo v tme, pôsobilo to velmi zmätene. V scenári sa celkom dobre podarilo napísať záver, ktorý ma prekvapil, a tak mám z celkového konceptu tohto hororu dobrý pocit, aj keď sa tvorcovia snažili skôr o decentné spracovanie. Je však vidieť, že Martin Owen nie je úplne bez talentu a má ochotu posúvať sa ďalej, takže ak sa v budúcnosti zameria na žáner horor samostatne, mohlo by to dopadnúť ešte lepšie. + herečka z L.A. Slasher + herečka z L.A. Slasher a All Girls Weekend ()

Dalajlada

Moc dobrého se o tomto filmu nedá říct. Snad jen to, že některé scény byly zajímavé. Zbytek jsme už viděli asi tisíckrát, akorát v mnohem lepším provedení. Akční scény postrádají akci, horrorové prvky postrádají horrorové prvky, inteligence tohoto filmu šla na výlet a dialogy jsou opravdu tragické. Od první chvíle je poměrně jasné, co se bude dít a pak se jen strašně nudíte. ()