Tato pohádka se nám moc líbila - super příběh i efekty, a líbilo se nám, že i Peklo někdy může pomáhat :-):-)(31.3.2018)

Velmi příjemná pohádka. Dobrá zápletka, pěkné výkony herců i neherců, kteří zjevně převažovali. Na regionální amatérský film poměrně povedené triky a efekty. Za mě zasloužených 80%, hvězdička navíc je za to, že jsem z Klatov a místa, na kterých se natáčelo, jsou mi více než blízká.(11.2.2018)

• - Natáčení probíhalo především na Klatovsku a Domažlicku. V pohádce lze shlédnout záběry i z mnoha kulturních památek Plzeňského kraje. (Zdroj: Divadlo Rynek)

• - Pohádka se začala natáčet již v roce 2014 a po čtyřměsíčním natáčení se zjistilo, že se polovina dat ztratila. V dalších letech následovalo přetáčení a ruční doanimování cca 3.000 obrázků (framů). (Zdroj: Divadlo Rynek)

• - Pohádka O kouzelném jablku je český amatérský filmový projekt, který vznikl díky nadšení divadelního spolku Divadlo Rynek, z. s. z Újezda u Plánice. Ke spolupráci na svém prvním filmovém díle byly přizvány i další divadelní spolky, taneční soubory a skupiny historického šermu. (Zdroj: Divadlo Rynek)