Hašler... (divadelní záznam)

Drama / Životopisný / Hudební

Česko, 2017, 158 min

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (3)

Kohoutova hra na objednávku nemá dobrou pověst. Hašler... je revuální koláží na motivy životopisu nejslavnějšího českého písničkáře. Vybrané úseky ze života doplňují písňová pásma a lineární příběh narušují vstupy z herecké zkoušky. Skutečně je to spíše koláž na motivy, než soudržný životopisný kus. Töpferův tým se snaží apelovat, vzpomínat a připomínat. To samo o sobě není špatným krokem. Jen je toho na jednu plochu příliš. Zdaleka nejsou načrtnuty všechny důležité kapitoly z Hašlerova života, místy je hra příliš podbízivá. Leč podařilo se jí to hlavní, o Hašlerovi se opět mluví, opět přemýšlí.(19.6.2018)

Zarazilo mě vesměs nevlídné hodnocení divadelníků. Je to Pavel Kohout se spoustou zkratek, odboček a asociací, takže je to o Hašlerovi jako principu národním, principu pravdy a občanské nelhostejnosti a taky trochu o divadle a o Čechách a Češích.(11.8.2018)

Úžasná hra, která vypráví zapomenutý příběh slavného písničkáře Hašlera. Celý příběh je prokládán Hašlerovými písněmi, které krásně dokreslují atmosféru doby. Petr Rychlý předvedl úžasný herecký výkon, dokonce mi nevadila ani Kateřina Brožová a to je co říct! Nejsilnější moment pro mě byla smrt Hašlera pod prapory s hákovým křížem a následné zpívání herců před oponou. Silnější zážitek jsem si z divadla ještě neodnesla.(3.12.2018)