Žralok

Velká Británie, 2015, 3x50 (4x42) min

Režie:

Steve Greenwood

Paul McGann (vypravěč)

Poznejte deset pozoruhodných druhů žraločích rekordmanů v jejich přirozeném prostředí... Připravte se na dokonalý dokument o žralokovi z produkce BBC v takovém měřítku, o jaké se dosud raději ani nikdo nepokusil. Uvidíte, že žralok má obrovské množství nejrůznějších podob. Po celém světě existuje více než 30 druhů – od poprvé natočených wobegongovitých a žraloka malohlavého po takovou klasiku, jako je velký bílý žralok nebo kladivoun. Natáčelo se na tuctu míst naší planety, dokonce i pod polárním ledem, v mangrových bažinách, v nitru ztroskotaných lodí i u korálových útesů. Kamerám neunikl ani žralok, který dokáže chodit po souši! Žralok se dokáže přizpůsobit skoro čemukoliv, a díky tomu je takovým úspěšným dravcem. Dozvíte se ale i o dalších aspektech chování tohoto fascinujícího zvířete, včetně velkolepého rituálu dvoření. (TV Prima)

Miagy

Zistil som, že fakt mám fóbiu. Dokument je fenomenálny. Žraloky sú moja nočná mora ale dopozeral som :) ()

johnny371990

Uzasny dokument, neskutocne zabery, nove fakty pre mna, jedna paradzina. Poprosime viacej takych paradnych dokumentov o roznych zivocichoch. ()

ScarPoul

Jeden z najlepších dokumentov o žralokoch. V troch odlišných častiach nám predstavuje rôzne druhy, ich vzájomné sociálne vzťahy a spôsob akým uvažujú a aké sú inteligentné aj ako vedci využívajú znalosti o žralokoch inteligentným a ľudstvu prospešným spôsobom. Krásne zábery z ktorých sa niekedy zastaví dych. Plávanie s kolóniou Bielych žralokoch, ktorý sa k vám približujú na dosah ruky je aj pre diváka obrovský zážitok. Nádherná podvodná odysea, ktorá aspoň z časti znázorňuje nádheru a podmanivosť týchto tvorov. Škoda len že to má 3 časti. Chcel by som viac. ()