Nesmrteľný Conor McGregor

• Nový Zéland

Dokumentární / Životopisný / Sportovní

Irsko, 2017, 90 min

Hugh Drumm

Pro někoho, kdo na vlak jménem McGregor naskočil až během fightů s Diazem, to bylo minimálně dobrý repeté a hlubší pohled do válečnický, skvěle sebevědomý mysli. Možná ale trochu škoda, že z toho nebyl ambicióznější projekt, než jen kompilace už známých a BTS záběrů, rád bych býval viděl i exkluzivní komentáře "z křesla" a podobně, zkrátka známky plnohodnotného filmu. I tak ale slušně poutavý a emotivní profil.(29.11.2017)

Pro skalní fanoušky Conora je to samozřejmě povinnost. Ovšem v rámci dokumentů se jedná o průměr, protože jde z velké části o sestřih zápasů a tiskovek. Nejzajímavější je fakt, že někoho napadlo natáčet McGregora ještě v době, kdy byl na úřadu práce a nikdo ho neznal. Sice nepatřím mezi jeho obdivovatele, ale jedno mu upřít nelze. MMA komunita mu bude navždy vděčná za pozornost, kterou přitáhl a také za peníze, které si díky němu mohou jeho nástupci vydělat.(23.9.2020)

Ano, ze začátku, když jsem zjistil, že tento dokument vznikl a četl jsem si zdejší příspěvky, byl jsem trošku skeptický, ale stálo to za to. Conor McGregor je bojovník srdcem i duší a umí to prodat, proto jsou jeho zápasy tak žádané.(5.1.2018)

O čem že je tento dokument? Možná o živení ega hlavního hrdiny.(7.3.2018)

Celkem povedený dokument, který na konci trochu rychle ulítl. Podle mě tam mělo být i to, jak se připravoval na dva poslední fighty, které zde už jen prolítly. Takhle 80% :)(8.10.2018)

Výborný dokument o svérázném a sebevědomém Irovi, který určitě za ta co dokázal zaslouží uznání. Dokument poukazuje jak vrcholy i pády a každodenní dril Conora. Jasně nechybí tu i jistá glorifikace tohoto sportovce, ale i tak spokojenost..9/10.(3.3.2018)

MMA sledujem uz nejaky ten rok a conora som prvykrat zaregistroval ked Na moje prekvapenie porazil Maxa Hollowaya ktoreho som povazoval za buducu hviezdu UFC(momentalne Sampion Featherweight). Pozrel som si nejake Conorove stare zapasi a hovorim kamosom v krcme co tiez MMa sleduju ze tohoto si pametajte...ten to moze dotiahnut daleko. Popravde som neveril ze niekedy moze byt Sampion kedze Featherweight bola a je dost nabita divizia ale prekvapil ma znova:) Teraz k dokumentu: Ako hovorim poznal som celu Conorovu put v UFC takze ma tam nic moc neprekvapilo.Tesil som sa na zabery zo zakuliasia a z treningov. PS1: podala mna mal byt druhy zapas s Natom remiza PS2: Posledny zaopas Conora mimo UFC bol s nasim Ivanom Buchingerom ktoreho tiez zlozil KO a aj sa tie zabery mihli v tomto dokumente(17.12.2017)

McGregor asi zadna mozkovna nebude, ale v tom co dela bude dobry. Dokument datuje pouze kratke obdobi tohoto zapasnika, za to podstatne. Pro fanousky MMA povinnost, ostatnim to taky nemuze uskodit.(12.2.2018)

Milujem sledovať MMA a fighterov, tréningy, stratégiu bojov. Conor síce nie je moj favourite ako u mnohých iných, ale to jeho “Fok this, fok that”...😁tento mrštný ryšavý Ír si získal asi každého❤️priamy, drzý, charizmatický a s poriadnou držkou😁a navyše rýchly, agresívny a sebaistý bitkár. Čo viac si priať? Len málokto sa môže pochváliť tým, že si vybojoval lambo vlastnými rukami...rešpekt tomuto chlapíkovi, ten posledný súboj bol neuveriteľný...NOTORIOUS&LEGENDARY(31.8.2018)

You can call him Mystic Mac, because he predicts these tiiings.(30.5.2018)

V zásade musím povedať, že MMA je mi osobne relatívne ukradnuté, ale za ľudí, čo to žerú už úplne chápem prečo majú tohto fella na samotnom olympe. V niečom mi to pripomenulo Muhammada Ali. Áno, poprehrával ku koncu, čo sa dalo, ale kultom osobnosti to bol práve on, kto bežnú verejnosť dotiahol k záujmu v Box. Doba sa mení, Conor spustil éru tzv. thrashtalku, čo celý ten šport vlastne vytiahol na svetlo sveta. Ale inak je to sympaťák ako svet. A keď som si pozrel teraz zo záznamu jeho posledný dlhoočakávaný zápas, čo skončil po pár minútach a on prišiel za dezorientovaným súperom, niečo mu tam šepkal a dal mu pusu na čelo kým šiel sláviť. Kult znásobený.(14.8.2020)

Viac sprievodné PR ako poriadny dokument, čo asi v tomto štádiu McGregorovho života aj stačí. Nejde sa do hĺbky čo sa týka detstva, rodiny, vzťahov, biznisu, peňazí, slávy, ničoho. Všetko vo veľmi jednoduchej rovine. Vidíme viac-menej to isté ako vo väčšine McGregorových rozhovorov a promo materiálov - pozitívneho, ambiciózneho, chytrého mladého spratka, ktorý sa šplhá hore. Názory protivníkov či iných zainteresovaných ľudí absentujú, skrátka sa len chronologicky rekapituluje McGregorova posledná mimoriadne úspešná päťročnica. Z dokumentu je podľa mňa dobre vidieť ako je celá McGregorova arogantná, nafúkaná persóna len show. Trošku pozlátka, trošku herectva, trošku jeho samého a sebavedomie naschvál v žiari reflektorov vytočené na maximum, aby to bežným pospolitým ľudom a statusom quo v UFC zamávalo. Bol to chytrý kariérny a marketingový ťah, pričom celá zostava z UFC by dnes tipujem dala čokoľvek, aby to prv napadlo ich a aby to vedeli zrealizovať rovnako dobre ako McGregor.(2.1.2018)

• sator

Mým snem je mít víc peněz než mohu utratit...(7.7.2020)

Ale tak ukazuje to tréninkové, zápasové a hlavně duševní procesy tohoto bojovníka. Mě sympatický nikdy nebyl. Má nesporné přednosti, ovšem je sebedestruktivní, což se ukázalo nakonec v jeho "autobusovém" skandálu. McGregor je taková polobláznivá, tvrdá irská šlacha a už začíná pomalu praskat...72%.(8.4.2018)

Především oslavný dokument. Jsou nám naservírovány dobře známá fakta i záběry ze slavných fightů. Bohužel jen to. Dobře se na to kouká aspoň. Druhou stranou mince je, že by nás spíše zajímal jeho současný život, po prvních dvou velkých porážkách. Každopádně pro nezaujaté to je fajn rekapitulace a možnost pochopit, že tyto kontroverzní celebrity a bojové sporty obecně jsou vlastně o něčem jiném a mají hlubší podstatu. 6.5/10(23.2.2019)

Namachrovanej fracek McGregor. Fokin' love'im!(19.12.2017)

Bylo zajímavé nahlédnout do zákulisí tréninků a podívat se pod pokličku příprav na zápasy. Ale to je tak jediné co mě zaujalo. Většina stopáže je totiž složena ze sebestředných a sebevědomím oplývajících řečí hlavního protagonisty.(8.1.2018)

Sportovní novináři usilují o jediné. Nalepit na sportovce příběh a pokud možno vytvořit ikonickou legendu. Ta přináší do byznysu peníze pro všechny zůčastněné. Pohádka o cestě chudýho irskýho tajtrdlýka ke slávě a bohatství je určitě jednou z nejvydařenějších a nejčtenějších v současnosti. Conor má obrovský charisma a na film se dobře dívá. Působí tak trochu jako energetický suplement. Koment zrovna píšu v době, kdy možná Joanna Jedrzejczyk a Rose Namajunas v UFC odstartovaly nové vyprávění.(13.12.2017)

Jsem fanoušek, takže možná to vidím trochu zkresleně. Každopádně je to velmi dobře sestříhané a vidět třeba Conora na socce bydlet s přítelkyní v podkrovce u rodičů a jeho raketový vzestup je neskutečné. UFC s Whitem ho samozřejmě tlačí do záře reflektorů, protože je to jejich cashcow, ale nikdo nemůže popřít, že si to všechno "Notorious" neodedřel sám se svým týmem, ať už je to trenér, sparingy, přítelkyně, rodiče. Výborný pozitivní a sebevědomý mindset velkohubého Ira, který mě nejvíc baví v okamžicích mimo mainstream - přetržený křížový vaz z 80%, neustálé výměny soupeřů, obrovská vůle, srdce a tvrdá dřina. Conor je velká inspirace, lidé vidí jenom pozlátko, nikdo nevidí to, co pro to musel obětovat. Respekt, moc mu to přeju, ikdyž v poslední době má nějaké blikance. Alou zpátky do oktagonu.(6.12.2017)

Zápasy nesleduju, ale jako sportovní dokument to funguje.(21.12.2017)

<< předchozí 1 2