Missy, dcera Macka Phillipse (Sam Worthington), je unesena a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O nějakou dobu později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, mu navždy změní život. (Magic Box)

dr.fish

První půlhodina super, pak vstoupil do Boží zahrádku a začala křesťanská nauka pro základní školy. A šlo všecko do kopru. Takhle tedy nemá umírat filozof...45% za úvod. ()

chelseaman22 odpad!

Už u knižní předlohy jsem trpěl. U filmu mi stačilo třicet minut, abych pochopil, že dívání se na rozmluvy Ducha svatého s hlavním hrdinou mě vůbec netankuje. Celé je to jeden velký náboženský blábol inspirovaný Turínským koněm. odpad! ()

UhLee

(5/10). Nemůžu filmu křivdit protože první třetina byla opravdu velmi silná. Hudba krásně podkreslovala depresivní atmosféru a byl připoutaný k obrazovce. Poté se film vydal jinou cestou než bych čekal. Jsem věřící a bylo to tam originálně a nenásilně ukázané. Film se pak stal takovou dobrou ukolébavkou, protože jsem u něj tak 2x usnul než jsem se na něj konečně podíval. Bylo to poetické a čisté. Po skončení filmu jsem se usmíval a měl jsem radost, že všechno dobře dopadlo. A to na filmu cením. ()

Johnny.ARN odpad!

Keď už neviete ako v dnešnej dobe zaujať, napíšte knihu alebo natočte film, kde zoberete jednu vymyslenú postavu, urobíte z nej černú ženu spolu s hipsterským afgáncom a šikmoočkom, dáte im do papúľ neuveritelne podnetné dialógy plné hádanok a inotajov, natiahnete tento dríst na 2 hodiny, aby ste diváka poriadne vytrestali a olalala, bestseller a kinohit je na svete. Icte do piče s takými to filmami, kurva! ODPAD! ()

Sfinkter

Víra je nezfilmovatelná a to je asi největší slabinou filmu. Nicméně obsah určitě vítězí nad formou, která je osobitým uměleckým projevem. ()

Hillock

Nemám moc rád filmy o křesťanství, ale tento je spíše o zamyšlení se nad svým životem, o pochopení svého vlastního bytí a o odpuštění. Vím, že určitá skupina diváků film nepochopí, protože se nedokážou zamyslet nad vážnými věcmi a utápí se v minulosti. Ani se nedivím nad hodnocením, protože zde hodnotí převážně mladí lidé, jejichž život je plný veselic a mladické nerozvážnosti. Ale jednou pochopí. ()

venison

Myslím, že snímek „Chatrč“ je zpracován velmi těžce pro obě skupiny.. Ti, kteří jsou bez víry, budou snímkem znuděni a budou celý film brát jako reklamu na Boha.. Ti, kteří jsou věřící, můžou být pobouřeni kontroverzním ztvárněním Svaté trojice.. Jelikož nemám ráda fantaskní filmy bez příběhu, ale pouze o prožitku, pochopení a osobní transformaci, tak jsem se opravdu dost nudila.. Ale přečkat více než dvouhodinovou stopáž relativně šlo.. Sam Worthington je dobrý herec, ale na tuhle roli ještě nedosáhne.. Octavii Spencer mám ráda, škoda, že tu neměla příliš prostoru.. Nemyslím, že problém „Chatrče“ je zpracování nebo scénář, ale to, že tvůrci příliš tlačí na pilu a tak všechno co nám servírují působí hodně křečovitě a uměle.. Konec je na můj vkus až moc přeslazený.. „Chatrč“ je obrazový a pocitový film, bez velkého děje.. Je to film o transformaci a odpuštění.. Bohužel upoutávka (popis) tady na ČSFD mu velmi škodí a nenahání na něj tu správnou cílovou skupinu.. Knihu jsem nečetla a ani se na ní po shlédnutí nechystám – nejsem velký fanda náboženské tematiky.. ()

Pavlínka9

Zdržím se udělení hodnocení - akorát jsem si to dala do soukromé poznámky, jelikož tu u mě dost "bojují" moje přesvědčení, zkušenosti a názory v oblasti náboženství. S plno věcma jsem nesouhlasila, plno věcí jsem si k sobě připustila a hlavně to beru jako obrovskou odvahu do tohoto jít, jelikož takto ztvárněné určité náboženské - když to tu opravdu přímo převedeném do Boží Trojice, jak je to tu propagované a znázorněné, ale dá se to pojmout samozřejmě i jako jakákoliv jiná víra - když se na to podíváme jinak a dokážete se do toho vcítit a nechat to sebou prostoupit. Přes toto všechno jsem nevěřila, že u té hlavní a nejsilnější scény (cesta od skály do krásné zahrady) - budu tak zaražená a budu brečet tak, že jsem to nedokázala zastavit. A vlastně jsem ani nechtěla. A to je pro mě obrovský zásah a projev skvěle odvedené práce. Bohužel je tady zároveň ale i to ALE... ()

drake31

The Shack je úprimná a smutná, podlízavá agitka o tom že viera v kresťanského Boha je to naj. Nie som veriaci, ani ma to nijako neláka, no do istej miery oceňujem o čo sa film snaží. Ukázať podstatu viery, Božského ansámbelu, v zmysle ako by to malo fungovať naozaj, nie ako to mnohý interpretujú a prekrúcajú. Čo však neoceňujem, je dĺžka filmu. Dve hodiny plus, je naozaj moc, obzvlášť keď podstata bola jasná ako sme sa dostali to sveta farieb a farebných charakterov - toto pravdepodobne vyznelo neskutočne hrozne, ale iná farba pleti než biela dovtedy neexistuje vo filme, just sayin'. Výkony toho hereckého ansámbelu sú v pohode. Sam Worthington je uveriteľný, keď sa Alice Braga objavila na obrazovke bol som milo potešený, a jeden by si prial aby tam hore či kdekoľvek inde bol vítaný prívetivou Octaviou Spencer. Film urazí a odpudí s určitosťou niektorých ľudí, niektorý zas budú lepšie zaspávať a možno zmenia svoje názory či myšlienky, a iný zas uzrú svetlo na konci tunelu od nudy. Odporúčať tento film veru nebudem, ale rovnako ani podhodnocovať. ()

Sany33

Ja osobne nie som moc zastáncom takýchto pobožných filtrov ale tento mal niečo do seba. Aj napriek Samovi Worthingtonovi ktorého ja osobne vôbec nemusím a dokonca aj jeho český dabing mi vadí nie iba jeho ksicht. Na druhej strane dievčatko okolo ktorého sa celý film točí je tak roztomilé že s ním súcitim až do konca. Hľadanie stratenej viery je celkom dobrý príbeh ale paradoxne sa filmy ktoré majú takýto rozsah odohrávajú na venkove väčšinou na juhu Ameriky. Neviem či je to silou viery alebo inými hodnotami v konzumnejších častiach Ameriky ale mne osobne moc nesedia filmy z venkova USA. Je to také celé prostoduché, všetci sa tam so všetkými kamarátia a každý tam chytá lososy a chodia kempovať jednoducho je mi takýto na 100% ideálny život ide proti proti srsti. Ale v celkovo peknom duchu a dalo sa na to miestami aj pozerať. Po dosledovaní sa musím priznať že mi to niečo dalo ale nemalo to na mňa taký psychologický vplyv ako som čakal keď som o tomto filme počul rozprávať známych. 58%<-b> ()

Autogram

Nestáva sa mi často, že by som videl film, ak som prečítal predlohu. Väčšinou taký film dopadne neslávne niekde na úrovni podpriemeru. To nie je prípad Chatrče, dopadla skvelo. Možno aj lepšie ako kniha, keď na niektoré veci moja predstavivosť nestačila. –––– Zaviedol si ma sem a teraz nemáš guráž sa mi ukázať! Čo si to za Otca? –––– Podľa mňa Boh svoje deti nemá príliš rád. ()

zsn odpad!

Mohlo to byt pěkné drama o sériovém pedofilovi. Zde je snad ale jediným pedofilem Bůh. Nebo Bohyně? Filmy tohohle rázu nenávidím. ()

sedm.1

Tento „nářez“ bych určitě nedoporučoval divákům, jako jsem já, tedy absolutním neznabohům, fanatickým ateistům a rouhačům nejhrubšího zrna, neboť ti by mohli, stejně jako já, dostat během těch více než dvou hodin, několik epileptických záchvatů, smrtelných křečí a dočkat se hromadného odumírání mozkových buněk. A naopak, spokojené bude jistě publikum, pro nějž je kostelík druhým domovem, místní kněz tím nejhodnějším a nejpřítulnějším strýčkem a jenž je hluboce přesvědčeno o tom, že pokud vám nějaký zvrácený hovado unese a brutálně zavraždí malou dceru, a vy, aby jste se tím netrápil a srovnal se, tak stačí tomu perverznímu zmrdovi odpustit před bohem a hned se vám uleví, stejně jako zde ústřednímu hrdinovi, v charismatickém podání Sama Worthingtona, u kterého ale nemám vůbec tušení, proč se upsal právě této pobožné agitce a neskrývaného náboru nových oveček. Doufám ale, že to byli čistě jen peníze a ne jeho přesvědčení o smysluplnosti a výpovědní hodnotě filmu. Úvod zápletky je ale jinak docela emočně silný a dramatický, nicméně ve chvíli, kdy se Worthington setkává s „Bohem“, a to je poměrně dost brzy, tak pro mě ten film v tom okamžiku skončil a já vlastně pak už jen sledoval naprosto nesnesitelné, nepochopitelné a ve své podstatě choré žvatlání, ze kterého jsem vůbec netušil, co tam vlastně postavy pořád dokola řešili, a to co vyřešili, tak to byly perličky, prostě magorismus nejvyššího kalibru. Já na to ale neměl ani trochu žaludek, to co se tu odehrává, to je destrukce zdravého myšlení, a jen jsem se díky této podívané utvrdil, že cokoliv spojeného s jakoukoliv vírou v Boha, či s jakýmkoliv náboženstvím, je slabé a nemocné, takže já bych to prostě zakázal a vymýtil, jelikož lidem pak z toho stejně akorát jen jebe, právě jako hlavnímu hrdinovi zde. Po filmařské stránce by si každopádně Chatrč zasloužila možná i průměrné 3*, ovšem za ten obsah bych si musel přestat vážit sám sebe, kdybych dál víc než jednu, a i to je moc! Proti takovémuto vymývání mozků se musí totiž zkrátka bojovat. Božský hnus!!! ()

Melios

/SPOILERY a kontroverzia!/, Obskúrny film, ktorý sa do môjho hľadáčika dostal už pred nejakou tou dobu. To, že som Kresťan asi nie je tajomstvo a tak som po tom samozrejme s radosťou skočil. Pred pozretím som si ale prečítal knižnú predlohu, aby som mohol porovnávať s originálom (kniha bola nakoniec celkom fasa) a preto som sa na pozretie tohoto filmu fakt tešil. Asi každý kto ma pozná tak vie, že kresťanské filmy nie sú mojou silnou stránkou. Vždy keď si nejaký rozpozerám tak skončím nasrdený, pretože je film príliš subjektívny, ofenzívny, alebo len zle prevedený na plátno (zlyhanie produkcie a réžie i keď scenár vyniká...). No tu sa mi to nestalo. Film si zo svojich vrstevníkov berie len to čo má a snaží sa byť tým čím by mal - vzorovým príkladom verného prevedenia do filmu (až na koniec a zopár drobností je všetko presne také ako v knihe, dokonca aj chronológia). Film si, ale veľmi dobre uvedomuje ,že kráča po veľmi tenkom ľade, a že to o čom rozpráva sa nebude páčiť každému. V túto chvíľu nastupuje na scénu "rozprávačský um", vďaka ktorému film vyzerá niekoľkonásobne umeleckejšie a zaujímavejšie ako knižná predloha. Vlastne väčšina slov ako Ježiš, Boh alebo Duch Svätý tu boli eliminované na absolútne minimum (,čo môže vadiť konzervatívnym kresťanom,ale mne nie). Má to svoj šarm a filmu to pridáva skrytú alegóriu a značný inotaj. No a teraz prichádza tá najkontroverznejšia časť - príbeh. V skratke je to o Mackovi, ktorému Boh nechal umrieť dieťa a on ho za to obviňuje. Boh sa, ale nenahnevá a nezmaže ho povrchu zemského, no naviaže s ním nezáväzný rozhovor, ktorý ho postupne nahlodá a ukáže mu iný pohľad na vec. Pre niekoho generický nápad, ale vec, ktorá najviac hrala do kariet knihe je v presile aj tu - prevedenie. Nedočkáte sa toho jak Mack tupo čumí do stropu a počuje Boha. Miesto toho s ním zažije výlet v troch osobách - postaršej černošky, mladej aziatky, a usilovného žida (myslím, že nemusím hovoriť kto je kto a prečo je to tak kontroverzné). No narozdiel od typických feministických hollywoodskych filmov to má rozumný dôvod - kedy Boh povedal, že je muž?...No späť k téme. Zbytok príbehu nebudem prezrádzať, lebo je na tom založená celá myšlienka filmu. Je to naozaj silný príbeh, ktorí si užijú aj ateisti, pretože nie je postavený na myšlienke "Uver a budeš spasený" ale na myšlienke "Ako zmeniť svoj život a mať odpustené" (no stále je to o Bohu). A i keď je pravda, že film nemá najlepšie efekty, nejak zásadne filmu neškodia. To sa mi zrovna na kresťanských filmoch páči - na nič sa nehrajú. Je to proste film a tým to aj ostane. Chválim herecký výkon celého týmu a hlavne Sama Worthingtona, ktorý ma po neskutočne zlom filme Fractured znova prekvapil. Musím, ale podotknúť ,že i keď sa film berie za kresťanský film tak nie je presný. Je tu veľa vecí, čo sa s Bohom protirečí a ak nie ste ten typ človeka, čo vie klamlivé informácie odfiltrovať potom vám tento film kľudne môže zmeniť pohľad na vec. VERDIKT: Chatrč je pestrý film, plný narážok, alegórie, inotajov a kresťanskej viery. No na druhú stranu je prijateľne spravený aj pre ateistov (,čo rozprávam ako bývalý neveriaci) a ak sa od nejakých vecí odprostia, potom si táto skupina dokáže túto ostrú drámu naplno užiť (pár takých ľudí osobne poznám). William Paul Young vytvoril perfektnú predlohu, ktorá poukazuje na to, že každý človek má svoju Chatrč, ktorá u neho symbolizuje jeho utrpenie, ktoré ak neprekoná úplne ho pohltí a zničí. Na druhú stranu si každý môže svoju chatrč zbúrať a postavať si na nej nový základ, kde sa bude s radosťou a naplnenosťou vracať (Tou Chatrčou je pre mňa Boh). Poslednou otázkou teda ostáva ako sa k tomuto filmu postavíte vy. Ja mám jasno. Filmu teda dávam 4* i keď si uvedomujem, že značne nadhodnocujem (ale kedy som to nespravil ? :D) a svoju subjektívnu Známku: A +/- ... Až po dopozeraní filmu som si uvedomil, že vo filme hrala pieseň od mojej obľúbenej skupiny Skillet - Stars...Prečo som si to nevšimol?..."So here I am, lifting up my heart To the one who holds the stars"... Ja ten song proste milujem... () (méně) (více)

Mathew55

Nuže, tohle bylo tak pobožný a křesťanský, až jsem málem začal googlit fotky mladých kloučků a dívenek. Sam Worthington je kvalitní herec a ve filmu působil důvěryhodně, ale i tak nedokázal zachránit otčenášskou a přeamerickou pointu. Pokud nevěříte v Boha a neztratili jste zrovna někoho blízkého, neztrácejte tímto filmem čas (jako já). ()

Giggs

V poslednej dobe sa v Amerike roztrhlo vrece s filmami s krestanskou tematikou. Aj ked nie som veriaci, nevadilo by mi to. Vadi mi ze je jeden horsi ako druhy. Tu si niekto dal silny matros. ()

Michalechal

Rozhodne to neni film pro ty, co maj problem s virou v Boha. Je to takova Bozska agitka :-) Ja si to uzil od zacatku do konce. Kycovite naivni, az by si clovek pral uverit. ()