The Shack

Chatrč

The Shack

USA, 2017, 132 min

Rozpočet $20miliónovTržby USA $57,386,418Tržby Celosvetovo $93,501,393Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak keď sa to zoberie s patrčným nadhľadom celkom fajn film na to do akej témy načrel. Aj keď ide o dosť smutnú tému, opierajúcu sa o dosť smutný životný osud. Otec opilec, týranie, zlé detstvo, k tomu zmiznutie dcéry ale potom sa to nasmeruje k uzdraveniu takpovediac utýranej duše. Je to v celku šikovne podané, dá sa povedať s určitým citom nespútanej fantázie. Herci fajn, Worthington sa v poslednej dobe zas slušne ukazuje. Vizuálne farbisté, podmanivé. Na kresťanský film dobrá práca a to žvásty o bohovi a biblii fakt nemusím. Takže v rámci filmového média pozerateľné. /70%/(5.6.2017)

• Wacoslav1

Ou já předem úplně nevěděl o co jde a když jsem zjistil do jakých božích bažin jsem zapadl, tak bylo pozdě...0%(16.5.2017)

• misterz

Tak toto je ukážkový príklad násilníckej kresťanskej propagandy a tiež príklad toho, že všetkého veľa škodí. Aby ste si nemysleli, aj kresťanské filmy sa dajú točiť dramaticky pútavo a emotívne (napr. nedávno videné Zázraky z neba), no to žiaľ určite nie je tento prípad. Toto je len súvislá óda na Pána Boha, nič viac... Úvod ešte ušiel, stalo sa nešťastie a ja som si myslel, že sa tým naštartovalo k zaujímavej a hlboko precítenej dráme o vyrovnávaní sa so stratou blízkeho človeka (v tomto prípade dcéry). Čiže námet veľmi silný a emotívny. No akonáhle prišiel Mack do tej chatrče tak nastal hotový filmový armagedon - len súvislá paľba rečí o Bohu podoprená totálne hlúpymi a trápnymi sprievodnými dialógmi, kde Boha hrá černoška, Ducha Svätého prekrásna japonská modelka a Ježiša ani neviem zaradiť. Po vyše hodine týchto rečí mi už začalo mierne harašiť a začal som sa modliť za skorý koniec tohto trápenia. Pokiaľ bol práve toto úmysel filmu - aby sa ľudia začali k niečomu modliť, tak bravóooo.... to sa podarilo. Klobúk dole. Jedna hviezda za nádejný úvod. 20/100(26.5.2017)

• Sofia

Nehorázná křesťanská propaganda. Není divu, že to na světě vypadá jak to vypadá, když Bůh jen celé dny vyvařuje nebo popíjí ledový čaj usazený v pohodlném křesílku na verandě. Takovou snůšku nesmyslů už jsem opravdu dlouho neviděla. Jedna hvězdička jen za krásnou přírodu a Sama Worthingtona.(11.5.2017)

Chatrč je silno veriaci film. Neponúka polemiku, ani diskusiu, nenastoľuje otázky, jeho cieľom je presvedčiť neveriacich, aby sa priklonili k Bohu. Taký je aj hlavný hrdina Mack, s ktorým sa život v detstve nemaznal, našťastie však našiel lásku svojho života, mal tri krásne deti a spokojný život. Rodinná tragédia a pochopiteľne jeho vlažný vzťah k Bohu sú odrazovým mostíkom k nasledujúcej kresťanskej propagande. Záverečný dovetok filmu je už len bezbrehým, násilným posolstvom, že len človek veriaci v Boha napokon nájde pokoj v duši a dokáže sa vysporiadať s nástrahami života. Technická úroveň snímku je viac ako dobrá, film je dobre natočený, herecké výkony sa mi páčili. Film je nadmieru dlhý, vzhľadom k absencii spomínanej polemiky, až predlhý. Vedel som, že je Chatrč náročný film a ortodoxných nevercov evidentne nezaujme, ale nečakal som vtieravú reklamu na kresťanstvo.(3.6.2017)

• Lokutus

nejdementnější černoprdelnická agitka od 7th Heaven! 1* pouze pro Zigmana.(6.6.2017)

Po filmech o pomstě a odplatě tady máme zase film o tom druhém konci, odpuštění. Knihu jsem sice nečetl, ale zřejmě dalo práci ty obrazy dát na plátno. Natočeno je to profi, věcí k zamýšlení je tam taky spousta. Ono asi bude rozdíl, když se na to dívá věřící člověk. Pro ostatní to může zahánět takovým tím Njů Ejdž feelingem a může se kapánek ztrácet, nudit či mít naopak odpor co se týká odpuštění. To, že Bůh je zde zobrazen jako žena, jsem nijak negativně nevnímal, spíše naopak jsem viděl ten charakter, který vyjadřuje. To stejné u Ježíše a posledního z Trojice, Ducha Svatého. No jo, točit takové filmy o odpuštění a víře, je dneska trochu nevděčná práce. Pro mě zase film, který nejblíže vyjadřuje principy odpuštění. Ne jenom člověk člověku, ale vůbec, odpuštění Boha k nám lidem skrze Jeho syna.(17.6.2017)

"Zem, tá je celá nebom preplnená, a v každom bežnom kríku horí Boh, no len kto vidí, topánky si zloží; tí druhí jedia plody pri kríkoch." Ja k tomu viac nepotrebujem povedať.(27.5.2017)

Chatrč je emocionálne veľmi silný film, ktorý prinúti každého s Mackom súcítiť. To umocňuje jeho posolstvo natoľko, že divák o ňom určite bude premýšľať. Nie som si istý, do akej miery by tento počin schválili teológovia. Osobne mi lepšie odpovede na otázku príčiny zla vo svete, dala kniha Jób než Chatrč, ale to je individuálne. Technická úroveň je oveľa vyššia než býva u kresťanských filmov zvykom. Naopak casting zlyhal, lebo žiadny z hercov nemal charizmu a "trojica" pôsobila dosť nesúrodo, priam individualisticky.(25.4.2017)

• Lord.Jim

Trochu zvláštní představa o božím plánu.(2.6.2017)

• kaylin

Je mi líto, ale i když tu jsou zajímaví herci, tak to rozhodně neznamená, že mě snímek bude bavit, když má vyloženě křesťansko-propagandistickou tematiku. Když budete věřit v boha - ale pozor, jen toho křesťanského - tak všechno bude v pořádku. Nebude! Radši se na to vykašlete a filmu se vyhněte.(5.6.2017)

• laik_60

filmový projekt príliš zaváňajúci teóriou "New Age". Mam doma knihu a tesil som sa na ňu už po nej nesiahnem. Som s filmom sklamaný.(26.4.2017)

Bol som celkom zvedavý, čo nám "The Shack" prinesie. Kniha bola bestsellerom, v čase jej vydania o tom všetci hovorili a bolo to jedno z najsilnejších diel vôbec. Ja som príbeh nečítal, takže som išiel na film s celkom otvorenou mysľou zvedavý, čoho sa vlastne dočkám. Celkovo som nakoniec spokojný, no rozhodne mám pocit, že najlepšie dokážem tento film ohodnotiť ako nie moc dobrý film s pár skutočne vynikajúcimi scénkami, ktoré ostanú v pamäti. No je to občas trošku náročné sledovať kvôli tempu filmu. Počas sledovania som často mal pocit, že niektoré scénky, alebo dialógy sa dali skrátiť. Veľmi často rozprávali postavy o tom istom a iba to film naťahovalo. A to je ten najväčší problém. Nemal by som sa nudiť a film by mal ísť svižne. No reálne ide na môj vkus veľmi pomaly a tých 132 minút je tu ozaj citeľných. Aj keď by nemalo byť. Rovnako mám pocit, že je to trošku manipulatívny film. Nemôžem povedať, že by ma to vytáčalo, len občas som prevracal očami nad tými scénkami. Viem však pochopiť všetkých, čo mali pocit, že je to kresťanský nátlak. Ja si to osobne nemyslím. Podľa mňa film nie je ani kresťanskou propagandou ani nič. Je to hlavne o otcovi, ktorý sa potrebuje vyrovnať so smrťou svojej dcéry. A nedokáže svoj smútok reálne zvládať a rozvracia mu to život s jeho rodinou. A musím povedať, že všetky scénky pred cestou do chatrče a po odchode z chatrče sú naozaj dobré. A chápem úplne všetkých a rovnako aj ich vzťahy. Najlepšie je to vidno medzi Mackom a Kate, ktorých vzťah maximálne po tej tragédii zvädol. A ja im rozumiem obom. A nepotreboval som to vysvetľovať vo filme dialógmi, lebo som to pochopil zo scénky, kde sa len pozdravia s pohľadmi, ako keby nevedeli, čo si majú povedať. Režisér mal asi pocit, že vizuálne by sme to nepochopili a tak nám musel všetko ešte raz vysvetliť slovami. Zbytočné. Ale čo môžem povedať pozitívne? Je to pochopiteľný film a má podľa mňa dobrú myšlienku. Octavia Spencer je vynikajúca a rovnako aj Sam Worthington. Scénka v jaskyni, kde musí byť sudcom je podľa mňa jedna z najlepších. Veľmi dobre to ukazuje ľudskú tvár, a aké ťažké je byť nestranný a nesúdiť. Najmä, keď ľudia radi súdia druhých podľa toho, ako situácie vyplývajú na nich alebo ich blízkych. Lenže svet nie je čiernobiely. A film to dobre adresuje. Film vyzerá veľmi dobre a je mi jasné, že má film dobré myšlienky. Len občas by mohol nechať atmosféru viac dýchať a nedávať do toho toľko dialógov. Tak aspoň vidím film ja. Znovu by som si ho asi nepozrel, no som rád, že som ho videl aspoň raz a myslím si, že tie dobré myšlienky a momentky sú hodné toho, aby si ho človek pozrel aspoň raz. Pozrite sa, či je to niečo, čo by vás zaujalo a rozhodnite sa sami. Hodnotenie: C+(19.5.2017)

Není to vždy snadné Není to vždy spravedlivé Vím, že mě vždycky nepotřebuješ Ale slibuji, že tu budu vždycky ...(29.5.2017)

• Mathew55

Nuže, tohle bylo tak pobožný a křesťanský, až jsem málem začal googlit fotky mladých kloučků a dívenek. Sam Worthington je kvalitní herec a ve filmu působil důvěryhodně, ale i tak nedokázal zachránit otčenášskou a přeamerickou pointu. Pokud nevěříte v Boha a neztratili jste zrovna někoho blízkého, neztrácejte tímto filmem čas (jako já).(20.5.2017)

Keďže som čítal knihu, vedel som do čoho idem. Mal som pochybnosti o tom, či sa táto kniha dá spracovať ako film (navyše viac ako dvojhodinový) a dopadlo to presne podľa mojich očakávaní. Priemerný film s peknými momentami a myšlienkou, pre ktorú nemusíte byť kresťan, aby ste ju pochopili. Jednoducho, žiť minulosťou a zožierať sa niečím, čo nemôžete ovplyvniť, vám nijako nepomôže. Odpustiť vrahovi svojej dcéry je možno silná metafora, ale aspoň to v divákovi viac rezonuje. Ďalší z dôvodov, prečo som tomuto filmu neveril, bolo obsadenie. To sa mi aj potvrdilo a väčšina postáv bola nesympatická a ani k Mackovi v stvárnení Sama Worthingtona som si nejaký vzťah neutvoril. Zachraňovala to aspoň Octavia Spencer v úlohe Boha. Taký Morgan Freeman v sukni. A najmä vďaka nej sú to aspoň tie tri hviezdy. Na záver pochválim aj hudbu, ktorá pekne vystihovala atmosféru filmu.(15.4.2017)

Mne ako agnostikovy sa to páčilo a zároveň nevylučujem možnosť, že je to totálna blbosť. Zanechalo to vo mne zmiešané pocity. Náboženstvo, ktoré storočia prenasledovalo, tyranizovalo a zastrašovalo sa v tomto filme prejavuje ako slniečkové šťastíčko východného smeru.(1.5.2017)

Film určite nie je určený militantným ateistom a vyznávačom toho, že sme nič len hlina, po nás už nič nie je a vlastne žiadna spravodlivosť neexistuje. Ale na druhej strane nie je určený a priori len kresťanom, vychutnať si ho môžu aj všetci fanúšikovia filozofie a rozjímaní nad tým, ako to vlastne v živote je. Veľmi silná je tu hlavná myšlienka odpustenia a neposudzovania. Tento snímok svojou formou nedáva veľmi na výber. Buď ho budete uznávať ako prínosný, alebo ho pošlete priamo pod zem. Nie je nič medzi tým. Film je plný duchovna, múdrostí, možno nie pre každého, ale prináša v návale vo filmoch večne opakujúcich sa tém niečo nové.(20.6.2017)

Knihu som čítal, takže pointa bola vopred jasná. Mal som vysoké očakávania na prevedenie a tie sa úplne naplnili. film poskytuje okrem iného odpoveď na dlhodobú otázku - prečo Boh, keď je všemocný, dokáže pripustiť hrôzy a neprávosti sveta? Prečo existuje zlo a Boh sa len pozerá? odpoveď nebude akceptovaná mnohými, no hlavne tými, ktorí neakceptuju samotnú otázku. Na to ze ide o nábožensku tematiku sa čudujem že ateisticke česko dostalo tento film do červených farieb. Možno to sz taký odpadový film napokon nebol ;-)(17.4.2017)

Pomerne prekvapivo pútavé spracovanie nie práve najjednoduchšieho knižného námetu. Vopred som hromžil na predlhú minutáž, no v kine mi to ubehlo pomerne rýchlo, čo tiež kvitujem.(27.4.2017)

<< předchozí 1 2 3