morgos

Stejně jako se někteří "intelektuálové" smějí lidem co mají rádi filmy Zdeňka Trošky, tak se se druhá strana může smát jim. Krásný příklad české malosti, trapnosti a elitářství. Pokus o politickou satiru, která se hrubě nepovedla. Never more! ()

otík

Nevadí mi nevalná kvalita tohoto fiktivního dokumentu, ale mraky sprostých slov v hlavním vysílacím čase na veřejnoprávní televizi. Blaník mluví jak ten nejposlednější dlaždič (nic proti nim!), po celkem slušné první čtvrtě se film začne ubírat úplně jiným směrem, než bych čekal. A bohužel pak už jsem to jen tiše trpěl. Marek Daniel zajímavý, ale celý film neutáhne. ()

skrblik007

Tonda Blaník to na Hrad sice nedal, ale své podpory v kampani nelituju - jednak mám doma novou šálu a jednak jde do kin asi nejvtipnější dokument, který jsem kdy viděl. Sice má celý národ vyspoilerovaný konec, ale to vůbec nevadí. ()

filmmovier

Trošku slabší než seriál, ale to je dané hlavně tou celovečerní délkou, která na několika místech opravdu jen vaří z vody. Jinak jsou ale Tonda s Žížalou a Lenkou pořád v perfektní tvorbě a já se výtečně bavil. Vtipy jsou stále luxusní, humor vymazlený a i když to hodně rychle zestárne, nic to nemění na tom, že je to kvalitní záležitost. Krom toho lepší satira na trhu v současnosti fakt není. A ačkoliv pravda a láska nezvítězili nad lží a nenávistí (vy čuráci!!!) tohle je prostě pecka a camea Bartoše a zejména Kalouska (které bylo fakt luxusní) stojí za to. Navíc se tady objeví i opravdovej Háva!!! a Ladislav Špaček a spousta dalších významných osobností, Kterej jinej domácí seriál tohle dokázal? Žádnej! I to je na Blaníkovi pozoruhodné. Pokračování bych bral. V jakékoliv formě. 80%. ZIKMUND GINGER FOX!!!! ()

HonzaBez

"Toho bohda nebude, aby Tonda z boje utíkal..." 😀 V jednotlivostech vtipné, jako politická satira to ale funguje jen na půl. Vcelku výborná mystifikace, ale celý ten příběh lobisty Blaníka mi přišel dost postavený na hlavu. Nejprve chce Blanik prodat Česko Číňanům, pak zas dělá vše proto aby ve volbach uspěl Zeman, ktery údajně jediný nás Číňanům neprodá. Mezitím ze záhrobí komunikuje s Havlem, ale pak zas chce z Česka emigrovat, že prý Miloš nás prodal pro změnu Rusům. A nakonec je zas vše jinak. Prostě dost zmatecne... ()

chelseaman22

Setkání s Blaníkem poprvé a naposledy. Když se oprostím od odfláknutého scénáře, tak největší předností filmu jsou trefné hlášky, které jsou politiky znalým divákům všeobecně známé a současně styk Tondy s politiky v reálných situacích, což filmu dodává na kreditu. 73 % ()

Skuby47

Zpětně dopisuji své tehdejší poznámky. Trapná záležitost. Politická satira týkající se prezidentských kandidátů, které v současnosti už nebude nikdo znát. Ani já si dnes s odstupem nevzpomínám, o čem to bylo. Vzhledem k výšce honorářů, které si různí vystupující umělci žádají, jsou to vyhozené peníze, protože za pět let po tom ani pes neštěkne a jednou v budoucnu se nebudou ani tvůrci k tomuto paskvilu hlásit. ()

Helmutek

Bál jsem se toho, že Prezident Blaník svym celovečernim formátem pohrdne prověřenou formou kratičkejch seriálovejch kusů, těma pětiminutovkama, co fungovaly tak dobře a osvědčeně. To se ale naštěstí (a k mý radosti) nepotvrdilo; podobně jako třeba Simpsonovi ve filmu i Blaník funguje v rámci dlouhý stopáže pořád podobně jako v jednotlivejch dílech seriálu, jen to trvá xkrát dýl. I když: Funguje to sice podobně, je to pořád Blaník, ale je samozřejmý, že vzhledem k tomu, že původní formát byl cca 7 minut, tak že film trvající půldruhý hodiny už bude muset znamenat velkej rozdíl v přístupu ke scénáři i k natáčení celkově (přeci jenom nestačí původní stopáž natáhnout "jen" třeba třikrát jako třeba u filmovejch speciálů právě Simpsonů, Futuramy apod. - u Blaníka ten skok je jendoduše markantnější). Tahle určitá změna tvůrčího přístupu nebo prostě přizpůsobení se stopáži je ale jedině dobře, protože nebejt toho, nejspíš by z filmu byl jen gagovitej slepenec nejrůznějších nesourodejch skečů; i to by se mi asi pořád líbilo, určitě ne ale tolik. A právě jeden z těch leitmotivů, kterej celej film tak trochu stmeluje a drží pohromadě (pozor, TROLEJ), je ale vybranej dobře - zjevování se Havla zní skvěle samo o sobě, natož když z něj vlastně udělaj takovou tu šedou eminenci, která jako jediná je schopná na Blaníka mít pseudovýchovnej/pseudoregulující vliv, a která vlastně rozhodne o dějovym zvratu. Havlovy prvky si propůjčuje i (kupodivu) lumpenkavárna, která v Havlovskejch maskách vetšinu filmu pronásleduje hlavní aktéry (a třeba ta scéna, kde kavárníci jako u výslechu lámou ke spolupráci Žížalu, ta je fakt skvělá). Co mě na filmu obecně mrzelo nejvíc, to byla podle mě trochu nevyužitá linka tý mystifikace ve skutečnejch interakcích s reálnejma politkama, kandidátma na prezidenty a tak. V tom byla obrovská síla a podle mě zlatej důl, kterej byl tady sice trochu naťuknutej a pár scén Blaníka vstupujícího do přímýho kontaktu se skutečnejma státníkama tam je, je ale trochu škoda, že si s tim nepohráli trochu víc - ale jak sám Najbrt s Danielem řikali na DVTV, "Češi maj tyhle diverzní věci rádi", takže třeba příště někde bude prostor se věnovat víc i tomuhle směru (jakkoli se samozřejmě Danielovi lidsky vůbec nedivim, že nakonec do původně zamejšlenýho reálnýho občanskýho přejmenování na Antonína Blaníka a do skutečný prezidentský kandidatury nešel). Další významnější výhrady mě nanapadaj a u těch nevýznamnějších zase nevidim smysl v tom je vůbec řešit, protože jednak takováhle satira s sebou už z podstaty žánru nese spoustu "vzruchů", hlavně jsem ale kurva rád, že se u nás něco takovýhodle točí, že to ještě Burešové a Okamurové a Zemanové a jim podobní nezakázali, a hlavně, že navzdory všemu potenciálnímu, co proti tomu kdo může mít, že to má úroveň. Aspoň podle mě. Takže nakonec klobouk dolů před odvahou tvůrců pustit se zase do něčeho novýho a většího, protože jim to vyšlo a díky Bohu za to, že i v těchhle našich současnejch pohnutejch politickejch poměrech tady něco takovýho existuje. // "Ty vole, to je pravej Háva... Pravej Háva!" () (méně) (více)

Mrkvič

Tonda je prostě Tonda a bohužel se nedostavil s podpisovými archy. Mohla to být při volbě prezidenta prdel :) Takhle si užijeme aspoň krátký film, který je takovým roubencem pár dílů seriálu. Nezapomenutelná je pro mě scéna se Špačkem, ale ocení ji pouze znalci seriálu. ()

Lachtaan

Střídmě nekorektní fraška, která si nezadá s ničím jiným než s aktuální politickou situací, ze které si vystřelila až moc trefně. Tonda Blaník je takovým druhým Kazmou - jeho Prezident totiž po lehkomyslném rozjezdu vypadá, jako by on sám doopravdy zosnoval celý vývoj letošních voleb. Nikdy mě nebavilo se zaobírat detaily politických soudů a úsudků, ale tahle přihlouplá, avšak autentická sonda do prostředí vysokých řečí a slibů mě poměrně pobavila. ()

ZeroCZ1233

Velmi aktuální film, který brzo zestárne, ale v tento čas je to skvělá satirická podívaná. Tvůrci seriálu přenesli Tondu a jeho opičáky na filmové plátno s grácií. Oproti seriálu je tady mnohem více exteriérových scén, které tomu dodávají ještě větší šťávu, humor je stále na stejné úrovni, možná je trošku víc vulgarit než v seriálu, ale je to Tonda Blaník... Kamera je dle mě umírněnější a střih stabilnější než v seriálu (u toho je vidět, kdo seriál zná a kdo ne, protože po většinou ti, co ze seriálu viděli minimálně tvrdí, jak je v tomto snímku kamera a střih na až nekoukatelné úrovni). Krásné bylo, kolik osobností z veřejného dění (jak z politické, tak z umělecké sféry) se tvůrcům podařilo dostat a jak elegatně je využily (Ivan Bartoš měl skvělou roli :D :D). Vidím to na krásné 4* ()

noriaki

Mohl bych se trápit se sofistikovaným komentářem, ale proč bych to dělal, když se nikdo netrápil se sofistikovaným scénářem. Takže, je to blbost. Málokdy vtipná, často trapná. Ocením alespoň přehršle epizodních roliček s speciálně Ivana Bartoše. Ten by jako herec ostudu určitě neudělal. ()

venison

Tonda Blaník je v menších dávkách lépe stravitelný než v celovečeráku.. „Prezident Blaník“ je hodně nevyvážené dílko.. První polovina mi přišla o dost silnější než zbytek.. Kdyby se film zkrátil na polovinu, byl by rozhodně zábavnější.. Obhrublý s sprostý „český“ humor je mi vzdálený, ale tady mne až tak neurážel.. Režie pokulhává a tak to celkově vypadá takové poslepované z drobných epizod a útržků.. Vtipné to není.. Spíš trefné a tak divák v místech, kde by se měl smát spíš hořce zapláče.. Nejvíc asi pobavila kampaň na billboardech.. ()

terunka003

Slovy Tondy Blaník "tohle byl průser"..ale oceňuji vlastneckou myšlenku v závěru filmu a to, že "pražská kavárna opravdu existuje". Dost mě zaujalo kolik známých lidí zverbovali. I nevědomky. ()

hroubek

Nekoukal jsem na seriál Kancelář Blaník, ale i tak mě to nebránilo, abych se pobavil u filmu. Bavil mě buranský humor, nekorektnost, všudypřítomná satira. Po filmu se ze mě nestane fanoušek seriálu, ale film svůj účel splnil, a já se dobře bavil. A že tam jsou občas geniální momenty, to je taky hodně fajn. PS: Viděl zkrácenou verzi, ale i u ní jsem se místy nudil. Vidět původní verzi, tak by to bylo asi za tři hvězdy. ()