Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PanCitron
  ***

  Podobně, jako když vidíte více epizod seriálu za sebou. Ze začátku se bavíte, ale s přibývajícími minutami se to začíná trochu zajídat, jelikož některé frky a vtípky se začínají trochu točit v kruhu. Ke konci už tomu pak trošku citelně došel dech. Jako ohlédnutí za tou eskapádou posledních měsíců je to však rozhodně povedená zábava, ačkoliv je otázkou, na jak dlouho zůstane pro divákovu paměť aktuální. Daniel, Dalecký a Třešňáková jsou však stále ve svých rolích kouzelní.(8.2.2018)

 • major.warren
  ****

  Podle mě je Prezident Blaník velmi povedenou satirickou komedií. Marek Najbrt patří k naší režisérské špičce. Scenáristický tým tohoto filmu byl podle mě silný. Že Spáčilová dala 30% chápu asi jen tak, že to považovala za vrcholné umělecké dílo. Není to umělecké dílo. Nemá to člověka dojmout, rozbrečet, nemá to člověka uchvátit, má to pobavit, a to svůj účel splnilo. Božský Tonda Blaník v podání excelentního Marka Blaníka je stejně skvělý jako v původním seriálu. Michal Dalecký jako Žížala a Halka Třešnáková jako Léńa byli fantastičtí. Hvězdy jako Láda Špaček, Babiš, Drahoš, Bartoš, Horáček, Topolánek a ostatní tomu dodali skvostnou dávku humoru. Nejlepší scény jsou s mladým Bartošem, Kalouskem, Markem Dalíkem ve vězení, Drahošem, ukrajinskou aktivistkou co vyběhla na Zemana, hledání becherovek a klíčů na člunu v rybníce, scény s Havlem a snad všechny ostatní. Dlouho jsem se tak nezasmál. Atmosféru dobře doplnila i hezká hudba od Midi Lidiho a rychlý střih, který se sem skvěle hodil. Svůj účel to splnilo. Dávám tak 70%. Krásné čtyři hvězdičky.(3.2.2018)

 • POMÍK
  ****

  Čekal jsem od Tondy mnohem mnohem víc. Kvalitou za 3, z lásky k Tondovi za 4. Výborné jsou jen některé pasáže, Levá a Pravá, otec Leňuchy dítěte, akce matky Tondy včetně rozhovoru Leňuchy s pí. Drahošovou, ... Nelíbí se mi, že Tondovi snížili intelekt. Jako celek slabota, konec hrůza (až na písničku v titulcích).(1.2.2018)

 • BMAJTZ
  ****

  České filmy obvykle nevyhledávám, protože většinou nenaplní mé kvalitativní očekávání. U Blaníka to ale neplatí, už ze své podstaty je to poměrně originální námět a má očekávání byly tak trochu jiné. Musím říci, že lepší českou komedii jsem už roky neviděl, ale má to několik obrovských ale. 1) Prezident Blaník je jednoznačně sezonní záležitostí. Ve filmu se pracuje s aktuálním tématem volby prezidenta (2018) a protože jde o politickou satiru je potřeba se alespoň povrchně zajímat o danou situaci. Dovolím si tvrdit, že za 2 roky polovinu narážek nebudou diváci chápat a za mnohem více let bude film naprosto nekoukatelnou záležitostí. 2) Na film je potřeba jít do kina. Aby vynikla opravdová komediální stránka, je potřeba skupinu stejně, nebo alespoň částečně, znalých lidí. Jasně v domácím prostředí si to člověk tak nějak užije taky, ale rozhodně to nebude tak intenzivní. 3) Je to satira která nikam nemíří, nic se nesnaží vysvětlovat, nic se nesnaží reflektovat. Tohle může taky někomu vadit, ale pokud k tomu přistoupíte jako směsici absurdních situací a výjevů, tak to jako komedie funguje na jedničku. 4) Je potřeba aspoň trochu znát postavu Blaníka. Pokud půjdete na tento film na slepo budete zklamaní, nebudete chápat humor a ani občasné retrospektivní momenty, na které film občas odkazuje. Z mého pohledu se ale i tak trojici protagonistů a vůbec celému tvůrčímu týmu podařilo natočit skutečně originální českou komedii, která je konečně po dlouhé době zasazena i do jiného než historického období. Natočeno je to zajímavě, tím myslím ne úplně standardně na filmové poměry. Roztřepaná kamera a časté zoomování můžou někomu vadit, ale je to standard v seriálu, kterého se tvůrci nadále drží, takže jste na to asi zvyklí. Je třeba taky vyzdvihnout samotný formát, u kterého je jasné, že se spousta věcí řešila za pochodu a některé věci se musely vyloženě improvizovat. Přesto je film ukočírovaný dobře a dává smysl. Za mne jednoznačně perfektní. Pokud se vám aspoň trochu líbil Blaník, politickou situaci sledujete aspoň trochu povrchně a vulgarity vám úplně nevadí, doporučuji si koupit lístek do kina co nejdřív (2018) a budete se dobře bavit, v budoucnu už to takový ohlas nikdy mít nebude. Viděno na Brněnské premiéře 2. 2. 2018 v univerzitním kině Scala i s debatou s herci. Zajímavosti: Na debatě nám bylo sděleno, že se uvažovalo o možnosti, kdy Lenka měla mít původně dítě s Paroubkem. Změna na Bartoše byla údajně naprosto spontánní. Zeman ke konci filmu skutečně zamával do kamery, protože si myslel, že jsou tvůrci jeho podporovatelé. Byl natočen i druhý konec, za předpokladu, že by ve volbách zvítězil Drahoš.(3.2.2018)

 • vyfuk
  ****

  Docela otevírám držku. Docela nedokážu uvěřit, že materiál, který je na Stream.cz s minutáží průměrně 7 minut se dokázal protáhnout na necelé dvě hodiny. Velmi zábavné dvě hodiny. Záživné dvě hodiny. Necelé tedy. Ale skvělé. Natočení si zachovalo své klasické rysy, ale dokázalo přinést i originalitu. Scénář umí být neuvěřitelně vtipný i na poměry Blaníku, který měl poslední dobou opravdu problém, že nebyl nijak zábavný. Hudba dokázala udělat i něco velmi dobrého a nekopírovala sebe sama na průřezem let. Když pomineme debilní psycho a feťoš scény, tak vlastně jdeme ke skvělému výsledku. Je taky zajímavé, jak Tonda ale ukázal dvě tváře. Jednu typickou českou v rámci kampaně, ale poté i inteligentní a prozíravou v rámci jednání. A to je docela divné, když se někdo chová úplně jinak než předtím. Tento film je nicméně skoro až výjimečný tím, že vlastně překonal sám sebe, jelikož porovnávat toto se seriálem je hodně velký hardcore v rámci rozdílů. Neskutečně odvedená práce.(20.2.2018)

 • - Natáčení probíhalo od poloviny září 2017 a skončilo až 16. ledna, tedy pár dní po prvním kole prezidentských voleb. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

 • - Snímek měl původně připraveno několik konců, aby správně odpovídal a koreloval konečnému výsledku prezidentských voleb pro rok 2018. Výsledná podoba filmu se tak upravovala prakticky až na poslední chvíli, neboť snímek šel do kin pouhých šest dní po oznámení výsledků voleb druhého kola. [Zdroj: Lidovky.cz] (P. J. D.)

 • - Ve chvíli, kdy Tonda Balník (Marek Daniel) telefonuje s překladatelkou čínské delegace, má telefon v ruce obráceně (mluví do reproduktoru) - jasně patrné je to na čočce foťáku. V záběrech z větší vzdálenosti má telefon ve správné poloze, aby při bližším záběru je zase obráceně. (Topper.H)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace