• dejww

Film doprovází poměrně velké všeobecné nadšení a podpora. Konceptuální se jedná o zajímavý projekt a slibuje interaktivně reflektovat politickou situaci. Těží ze základny fanoušků seriálu, který toto zadání plní poměrně obstojně. Všechno tedy na papíře vypadá tak nadějně. Co by se mohlo pokazit? Některým už to možná došlo. Pokazilo se to. Rozhodně jsem nedostal to, co jsem očekával. Začněme u slíbené satiry a interaktivity s probíhající prezidentskou volbou. Tento bod, který byl z mého pohledu pomyslnou vlajkovou lodí vitrínou celého projektu jaksi chyběl. Jeho absenci opravdu nenapraví Tonda nadávající jak dlaždič všemu a všem o kolo. To je vlastně všechno. Nic jiného. Jediné trochu zajímavé, jsou opravdu sporadické vstupy osobností současné politiky do filmu. Což bude s odstupem času také nezajímavé jelikož si na ně nikdo už nevzpomene.(2.6.2018)

• Disk

Prezidenta Blaníka jsem si dal až teď, pěkně s odstupem několik měsíců po kinopremiéře, protože sledovat to v době prezidentské euforie jsem nepokládal za dobrý nápad. Upřímně řečeno: jsem zklamaný. Tondu a jeho partu mám rád, ale celovečerní formát Tondovi jednoduše nesedí, není to ono. Zatímco některé jednotlivé epizody si pouštím pravidelně a stále se u nich příjemně bavím, tak celovečerního Prezidenta Blaníka si znovu asi jen tak nepustím. A není to jenom do ztracena znějící pointou. Pokud někdy vznikne další řada, rád ji uvítám, ale druhý celovečerák by už vznikat neměl. Tondovi je zkrátka nejlépe v desetiminutových epizodách.(20.4.2018)

Tondu Blaníka mám moc rád, při sledování seriálu mě některé díly dohání až k slzám, a pravda u některých i ta 7 minutová stopáž je dlouhá. Tento film je přesně ta samá cesta.. Po dobu prazidenstké kampaně do nepodání podpisu jsem se královsky bavil. Pak film ztrácí sílu, přichází spousty umělých nehumorných situací, Havloidního šílenství za celý film bylo opravdu až moc a celkové směřování děje už pomalu také omrzí. Je pravdou, že tomuto modelu zkrátka sluší krátká stopáž. 95 minut je silné sousto i na tak velikého lobistu jakým bezesporu Toonda Blaník je. Takže Toníku z velkého světa září reflektorů - prosím o návrat zpět do té malé pohodové seriálové roklinky a věnovat se dále aktuální politické scéně, tak jak to umíš jen ty.(9.4.2018)

• troufalka

Kancelář Blaník mě místy bavila, místy nechávala chladnou, někdy štvala ... Ale rozdíl mezi krátkometráží a celovečerákem je velký. Na tenhle druh humoru musí být člověk naladěn, je to patrné na rozdílech mezi hodnocením. Můj šálek čaje to není, ale nemůžu popřít, že jsem se místy i bavila, někdy to zamrazilo. Pokud o tohle tvůrcům šlo, film splnil svůj účel.(13.4.2018)

Ideální stopáž, mnoho trefných momentů a hlášek, bohužel i přesto potenciál celého projektu zůstal podle mě nevyužitý. Je to škoda, něco tomu chybělo. Podíl na tom, že dávám jen 4 hvězdy, je i to, že Blaník na můj vkus moc kurvoval a nadával. Já vím, že je to jeho styl, ale není třeba to hnát do extrému. Kdybych to chtěl pustit ve škole jako vtipnou politikou satiru, tak bych měl smůlu kvůli těm vulgaritám. 75%(14.4.2018)

• - Natáčení probíhalo od poloviny září 2017 a skončilo až 16. ledna, tedy pár dní po prvním kole prezidentských voleb. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Spoiler: Scéna s Milošem Zemanem vznikla náhodně, tvůrci filmu u Pražského hradu natáčeli zrovna ve chvíli, kdy přijel maďarský president. Zeman jim zamával na upozornění své manželky Ivany, že mají v ruce ceduli na jeho podporu. (JoranProvenzano)

• - Marek Daniel si už počtvrté zahrál posledního prezidenta Československa a prvního prezidenta České republiky Václava Havla. Předchozí tři zkušenosti byly v rámci historického cyklu České století (od r. 2013). Konkrétně v epizodách Je to jen rock'n'rol (2014), v Poslední hurá (2014) a Ať si jdou (2014). (Shakaar)