"Ty se chceš očistit s Milošem Zemanem???" Skvělá satira a je mi zcela jedno, že za pár let MOŽNÁ nikomu nic neřekne, protože vznikla teď a reaguje na aktuální dění a hlavně není tak hloupá, jak si o ní někteří (hlavně kvůli vulgarismům) myslí. Jestli nám prezidentské volby přinesly něco dobrého, je to Prezident Blaník.___P.S. Jeden z nejlepších fórů je ale neúmyslný - sdělení na konci titulků, že film byl financován i státním rozpočtem :)(7.2.2018)

Podle mě je Prezident Blaník velmi povedenou satirickou komedií. Marek Najbrt patří k naší režisérské špičce. Scenáristický tým tohoto filmu byl podle mě silný. Že Spáčilová dala 30% chápu asi jen tak, že to považovala za vrcholné umělecké dílo. Není to umělecké dílo. Nemá to člověka dojmout, rozbrečet, nemá to člověka uchvátit, má to pobavit, a to svůj účel splnilo. Božský Tonda Blaník v podání excelentního Marka Blaníka je stejně skvělý jako v původním seriálu. Michal Dalecký jako Žížala a Halka Třešnáková jako Léńa byli fantastičtí. Hvězdy jako Láda Špaček, Babiš, Drahoš, Bartoš, Horáček, Topolánek a ostatní tomu dodali skvostnou dávku humoru. Nejlepší scény jsou s mladým Bartošem, Kalouskem, Markem Dalíkem ve vězení, Drahošem, ukrajinskou aktivistkou co vyběhla na Zemana, hledání becherovek a klíčů na člunu v rybníce, scény s Havlem a snad všechny ostatní. Dlouho jsem se tak nezasmál. Atmosféru dobře doplnila i hezká hudba od Midi Lidiho a rychlý střih, který se sem skvěle hodil. Svůj účel to splnilo. Dávám tak 70%. Krásné čtyři hvězdičky.(3.2.2018)

• Inozuka

Šel jsem do kina s tím, že pokud se třikrát zasměji, budu spokojený... Třikrát jsem se sice zasmál (vivat Kalousek, Bartoš a Železný), usoudil, že Marek Daniel je skvělý komik, ale přesto odcházím z kina vcelku posmutnělý. To, co jakžtakž (tzn. že ne vždy) fungovalo v desetiminutových epizodách se stane ve filmu postupně utrpením. To, že někdo sprostě mluví s politiky po telefonu je sice zprvu vtipné, ale po chvíli začne nudit a když nepřichází žádný jiný nápad, máte najednou pocit zmaru. Navíc jsou ve scénáři načrtnuty zápletky, které nejsou dotaženy do konce, kamera je roztěkaná a někdy až nepříjemná a celý příběh jaksi násilně vedený. Nějak si nemůžu pomoci, ale ač mám seriál vcelku rád, na film se již asi víckrát dívat nebudu ... zvlášť když po pár letech již člověk zapomene na reálie a bude jej vnímat jen jako chaotickou haluz...(3.2.2018)

Dalo by se rict, ze jako jedina politicka satyra dnesni doby si to zaslouzi max hodnoceni. Ale i kdyby nebylo, je to proste bozi! Je to sice trochu jako nekolik epizod nalepenyvh za sebou, ale vlastne to nevadi. POZOR pokud jsi ignorant bez nadhledu a smyslu pro humor nevhod na to. Akorat te to na**re(11.2.2018)

Tak tohle byla bomba. Perfektní satira, která se ničeho nebojí ani Pražské kavárny. Hned v prvních minutách to nabere drive a kromě prostředku filmu, kde je trochu hluché místo, to drží až do konce. Když se na plátně objeví Bartoš nebo Kalousek tak se prostě nejde nesmát. Počtem easter-eggů a cameií předčí kteroukoliv Marvelovku. "Lenko, až budu prezident tak tadyten schod zakážeme, hanobí stát!" 99%(1.2.2018)

• - Scéna s Andrejem Babišem je čistou improvisací, tvůrci filmu o jeho přítomnosti předem nevěděli. (JoranProvenzano)

• - Původní záměr tvůrců filmu byl, aby Antonín Blaník (Marek Daniel, který by se úředně přejmenoval) skutečně na presidenta kandidoval, ale nakonec to Daniel kvůli své povaze nerváka odmítl. (JoranProvenzano)

• - Spoiler: Scéna s Milošem Zemanem vznikla náhodně, tvůrci filmu u Pražského hradu natáčeli zrovna ve chvíli, kdy přijel maďarský president. Zeman jim zamával na upozornění své manželky Ivany, že mají v ruce ceduli na jeho podporu. (JoranProvenzano)