Přesně takové jaké jsem čekal. Přehlídka epizodních gagů celkem zdatně spojená jedním příběhem a už předem existujícími postavami. Ale je to tak moc aktuální, že je to vlastně film, který za rok můžete hodit do koše. Plno narážek už pak nikdo nepochopí a satiricky to až tak úžasné také není. Plní to účel jednoduché zábavy.(3.2.2018)

Uznávám, že jsem se dlouho tak nezasmál u českého filmu, uznávám, že Václava Havla napodobil bravůrně a uznávám, že s panem Danielem a Najbrtem po shlédnutí rozhovoru DVTV sympatizuji. Myslím že opravdu nebylo jednoduché se kompletně přizpůsobit prezidentské kampani. Hvězdu strhávám za spoustu hluchých míst a zbytečně "akčně" laděnou pointu. Sice si to dobře načasovali těsně po volbách, což určitě také nebylo jednoduché, ale popravdě už mám na dlouhou dobu tohoto tématu plné zuby, hlavně proto, že jsem byl výsledkem příšerně zklamaný. ... GA Cinema(6.2.2018)

Do kina to úplně nebylo - těch titulků z novin tam přeci jen bylo skoro padesát procent celého obsahu, ale na druhou stranu si to dokázalo udržet starou známou atmosféru. Jen lituji, že jsem předem věděla (neb to Halka Třešňáková avizovala v rozhovoru na Seznamu), kdo bude otcem Milánka - víc by mě pobavilo to nevědět. Celkově se dá říct, že jsem si sice myslela, že se budu smát trochu častěji, ale díky aspoň za to. Nejvíc mě ale překvapilo publikum, které se na to do našeho kina nahrnulo - nikomu nebylo rozhodně pod 60... Šokující cílovka, marketéři by se nad tím měli zamyslet... :)(5.2.2018)

"Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí ... vy čůráci." Prezident Tonda bude řídit republiku jako auto a nezastaví ho žádný semafor? Tak to nebude, protože tohle je realita a já konečně vím, co všechno stálo za prezidentskou volbou. Tonda mě při tom tradičně pobavil, ale nebýt to tak zatraceně aktuální a nemít botového modela Tondu tak rád, tak by hodnocení nejdelší epizody Kanceláře Blaník určitě nedopadlo tak dobře. Mělo to totiž spoustu hluchých míst, ale to bratříčkování s kandidáty nemělo chybu, rozhovor v ČT byl krutopřísný a co může být vtipnějšího než přemlouvání Kalouska k volbě Zemana? To bylo zkrátka skvělé.(2.2.2018)

• xxmartinxx

Prezident Blaník je, stejně jako seriálová Kancelář, bezkontextová směsice gagů, která sice pracuje s reálnými osobami a objekty, ale ačkoliv se tak tváří a mnozí ji tak vnímají, nepokouší se v nejmenším reflektovat politické dění a principy. Jestli si někdo za deset let Prezidenta Blaníka pustí, nebude z něj mít sebemenší šanci pochopit, jak probíhala prezidentská volba, kdo byli kandidáti a co se mezi nimi dělo. Je to dobře, protože je tak film nadčasovější? Je to špatně, protože naprosto nefunguje jako satira ať už v pevnějším žánrovém, nebo ve volnějším pojetí? Otevřená otázka... Pak se tvůrci dál topí v tradičních nekonečných paradoxech české apolitické politické reflexe, kdy zjevně mají nějaký názor, ten se ale bojí nahlas připustit, tak neustále utíkají před vlastní agendou, jako by byla nějak špatná (čímž nahrávají těm, co ji tam pak "šokovaně" odhalují), a nakonec je celkem bizarní, kam je tenhle úprk dovádí a jak moc a jak nepřirozeně se musí vykrucovat, aby nemuseli o ničem nic říct. A třetí problematická věc přejatá ze seriálu je neexistující profilace nebo konzistence postav, jejichž osobnost nesahá za scénku, v jíž se právě nacházejí, a minutu z minuty mohou být někým úplně jiným, což jen podporuje roztříštěnost a dramaturgickou nefunkčnost. Ve filmu (natočeném nevhodně širokoúhle, takže je někdy těžké usledovat divnou kompozici obrazu) všechny tyhle nedostatky trčí o kus víc než v seriálu. 2 a 1/2, nejsem úplně rozhodnutý o zaokrouhlení (přes kritiku mě ledasco pobavilo, předně syndikátově organizovaná pražská kavárna v maskách Václava Havla), ale jestli má být výsledek tak nadhodnocený, jak se den po premiéře jeví, tak to radši posouvám dolů. Prezident Blaník je co do nemožnosti funkční politické satiry u nás součástí problému, ne řešení. A nejenže nefunguje jako nějaký ideál satiry, nefunguje ani jako film.(31.1.2018)

• - Původní záměr tvůrců filmu byl, aby Antonín Blaník (Marek Daniel, který by se úředně přejmenoval) skutečně na presidenta kandidoval, ale nakonec to Daniel kvůli své povaze nerváka odmítl. (JoranProvenzano)

• - Scéna s Andrejem Babišem je čistou improvisací, tvůrci filmu o jeho přítomnosti předem nevěděli. (JoranProvenzano)

• - Spoiler: Scéna s Milošem Zemanem vznikla náhodně, tvůrci filmu u Pražského hradu natáčeli zrovna ve chvíli, kdy přijel maďarský president. Zeman jim zamával na upozornění své manželky Ivany, že mají v ruce ceduli na jeho podporu. (JoranProvenzano)