Externí recenze k filmu (7)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "V rozjitřelé atmosféře se film snaží o léčbu rozdělené společnosti satirickým humorem, ukazujícím, že i ten cynický šíbr Tonda Blaník plave v tom, kam by naše společnost měla směřovat. K Číňanům ale ne, v tom je větší vlastenec než ti, kteří se za ně tak rádi označují." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "V závěru tak snímek nabízí slušnou katarzi a určitý očistný pohled na celé předvolební období, kdy se všechno to hašteření spláchne vlnou očistného humoru a vědomím, že všechno špatné se dá použít alespoň pro ten dobrý vtip, a že ve finále tu vlastně všichni do jednoho jen chceme mít hrdý český…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Hlavní význam Prezidenta Blaníka nicméně spočívá nejen v reflexi politické současnosti a vytvoření ironického záznamu o nedávných reálných událostech, ale hlavně ve zprostředkování kvalitní politické satiry jako takové. Kancelář Blaník je fenoménem i díky tomu, že jde de facto o jedinou pořádnou…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Prezident Blaník tak trpí některými tradičními neduhy, jež se seriálovými celovečeráky bývají spojeny. Týkají se hlavně scénáře, ale z formálního hlediska musím upozornit i na to, že se zoomovací kamera a rychlé střihy dočkaly hojného využití i zde. Epileptičtí diskutéři, kteří si v komentářích pod…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Pozitivem a zároveň negativem snímku zůstává, že těží ze současného dění. Nebude se pak čemu divit, až už třeba při následující prezidentské volbě nebudeme tušit, čemu jsme se to tehdy v roce 2018 tolik smáli. Nesmí se však zapomínat, že Prezident Blaník byl především uspěšný pokus, zdali to v…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Skvěle zvládnutý filmový projekt, vycházející z populárního seriálu. Velká odvaha tvůrců byla tentokrát přetavena ve funkční filmový tvar, za který se rozhodně nemusí stydět. Svým divákům Prezident Blaník nabízí přesně to, co od něj očekávají." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Celovečerní cynická komedie o Antonínu Blaníkovi je symbolickým filmovým pivem, kterým můžeme zapít hořkou pachuť z prezidentských voleb. Účast kandidátů a celé řady známých osobností, ať už dobrovolná či náhodná, dělá z tohoto počinu absurdní reality show. Scénář, skvěle adaptovaný na skutečné…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace