Externí recenze k filmu (8)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "V rozjitřelé atmosféře se film snaží o léčbu rozdělené společnosti satirickým humorem, ukazujícím, že i ten cynický šíbr Tonda Blaník plave v tom, kam by naše společnost měla směřovat. K Číňanům ale ne, v tom je větší vlastenec než ti, kteří se za ně tak rádi označují." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Celovečerní cynická komedie o Antonínu Blaníkovi je symbolickým filmovým pivem, kterým můžeme zapít hořkou pachuť z prezidentských voleb. Účast kandidátů a celé řady známých osobností, ať už dobrovolná či náhodná, dělá z tohoto počinu absurdní reality show. Scénář, skvěle adaptovaný na skutečné…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "V závěru tak snímek nabízí slušnou katarzi a určitý očistný pohled na celé předvolební období, kdy se všechno to hašteření spláchne vlnou očistného humoru a vědomím, že všechno špatné se dá použít alespoň pro ten dobrý vtip, a že ve finále tu vlastně všichni do jednoho jen chceme mít hrdý český…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Hlavní význam Prezidenta Blaníka nicméně spočívá nejen v reflexi politické současnosti a vytvoření ironického záznamu o nedávných reálných událostech, ale hlavně ve zprostředkování kvalitní politické satiry jako takové. Kancelář Blaník je fenoménem i díky tomu, že jde de facto o jedinou pořádnou…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marie Dostálová) ***

  "Ovšem vzhledem k tomu, jak málo politické satiry se u nás točí, je určitě třeba ocenit, že si tvůrci tento náročný žánr vybrali. Není to dokonalé, nebudete se smát pořád, neboť některé vtipy jsou slabší. Film je však solidním zhmotněním levného on-line seriálu na plátnech kin, který dokáže do…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Prezident Blaník tak trpí některými tradičními neduhy, jež se seriálovými celovečeráky bývají spojeny. Týkají se hlavně scénáře, ale z formálního hlediska musím upozornit i na to, že se zoomovací kamera a rychlé střihy dočkaly hojného využití i zde. Epileptičtí diskutéři, kteří si v komentářích pod…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Pozitivem a zároveň negativem snímku zůstává, že těží ze současného dění. Nebude se pak čemu divit, až už třeba při následující prezidentské volbě nebudeme tušit, čemu jsme se to tehdy v roce 2018 tolik smáli. Nesmí se však zapomínat, že Prezident Blaník byl především uspěšný pokus, zdali to v…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Skvěle zvládnutý filmový projekt, vycházející z populárního seriálu. Velká odvaha tvůrců byla tentokrát přetavena ve funkční filmový tvar, za který se rozhodně nemusí stydět. Svým divákům Prezident Blaník nabízí přesně to, co od něj očekávají." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace