poster

Místo splněných přání

 • anglický

  The Place

 • Slovensko

  Miesto splnených túžob

Drama / Mysteriózní / Fantasy

Itálie, 2017, 105 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • johnny01
  *****

  Úžasný film, který skvěle zpracoval naznačené téma. Postupně se zvyšuje napětí díky skvělým hereckým výkonům - ačkoliv je v záběru stále jen restaurace (a téměř neustále stejný stůl), prostě jim to věříte, o emoce není nouze - vyprávění je ve filmu zvládnuto dokonale. Povedlo se i vedení kamery, která nenudí. Postupně se příběhy nepředvídatelně vyvíjejí a komplikují díky mnoha překvapením, kterým je i závěr - sice není úplně doslovný, ale je to jasné. Celkově vynikající zážitek, který rozhodně stojí za to.(29.12.2017)

 • mchnk
  ***

  Chvílemi výborné, tedy v momentech, kdy Paolo Genovese směřoval po koleji, jež byla vynikajícímu, leč nesmírně komplikovanému, tématu určena. Finální vykolejení osobně vidím hlavně v extrémní nedotaženosti a, musím použít to slovo, tragickém hudebnímu doprovodu, jenž skoro podtrhuje to nejhorší, co ve mně film vyvolal. Okatě propletená italská telenovela s happy endem? Ne, tak hrozné to nebylo. Tajuplný, věčný host restaurace The Place a jeho krmení démona v nás, který nám s úsměvem ukazuje cestu za našimi sny a touhami. Je lemována mrtvolami a na konci člověk visí pověšen na nitkách, které ovládá něco či někdo jiný. Pokus o zobrazení této skvělé myšlenky je pro mne až příliš fantaskní a divák ho může pobrat prakticky jakkoli, možná v tom lze hledat sílu filmu, nicméně po tvůrčí stránce je to laciné řešení. Nechat vše na udiveném divákovi, se občas nemusí vyplatit. Každopádně zajímavý zážitek s velmi slušným herectvím všech zúčastněných. [Filmový klub Citadela - Litvínov].(13.2.2018)

 • tlesk
  ****

  Kouzlo filmu tkví v hlavní postavě, o které nevíme zhola nic. Jen to, že sedí u stolu, má zvláštní sešit a po pár velmi konkrétních otázkách vám splní jakékoli přání, jakoukoli tužbu. Háček je v tom, že za to bude něco chtít. Celý film je koncipován tak, že se odehrává v jednom jediném interiéru. Což je jeho největším plusem a zároveň i největší slabinou, velmi zužující publikum, jež se o něj bude zajímat. Snímek je možná tak zajímavý díky tomu, že ač je nakonec naznačeno možné rozuzlení, je čistě na divákovi, zda v závěrečné scéně uvidí tu či onu interpretaci. Přičemž i mě samotného napadlo hned několik vysvětlení, která dávají smysl. Pečlivě vystavěné napětí si tak udrží přetrvávající sílu a dopad. Potěší i to, že velmi malý prostor, na kterém se film odehrává, posloužil kameramanům jako skvělá příležitost pro rozličné úhly záběrů na stůl, za kterým hrdina sedí, a přechody mezi nimi. Pozornost je pak zaměřena na morální rozhodnutí jednotlivých postav a jejich následky v konfrontaci s realitou, splněním toho, co chtěli, byť za nemalou cenu, či momentem kdy se zřeknou úkolu (kouzlo tkví v tom, že ony věci je nikdo nenutí udělat, jen jejich touha po tom či onom) a zachovají si tvář. Lidskost je tu přítomna v míře větší než malé a dokáže se vás tak citelně dotknout. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/12/recenze-misto-splnenych-prani-2017-komorni-prece-vyborne-mysteriozni-drama/(10.12.2017)

 • Tawni
  *****

  Paolo Genovese opět nezklamal. Po prvotřídním snímku Naprosí cizinci tu máme další snímek - Místo splněných přání. A kromě několika herců spolu mají filmy společné další věci - kvalitní zpracování a zajímavou myšlenku. Celý děj se odehrává na jednom místě, což jen podtrhává tajuplnou atmosféru. Postavy jsou různorodé a uvěřitelné. Jejich osudy se proplétají, ale film se zase nesnaží propojit úplně všechny za každou cenu. I přes větší množství postav se dá naprosto vyznat v tom, kdo je kdo a proč co dělá. Film přináší víc otázek než odpovědí, ale v tomhle případě mi to nijak nevadí, tak nějak se mi to k filmu hodí. Za mě palec nahoru, těším se na další filmařský počin Paola Genovese.(27.12.2017)

 • david666
  ****

  Velice zajímavě vystavěno - připomíná S.Kinga a Nezbytné věci(13.1.2018)

 • Menfis
  ****

  Další film (po mém velmi oblíbeném snímku Naprostí cizinci), ve kterém citlivý a empatický Paolo Genovese odstraňuje "dějovost" a namísto řady exteriérů a akčních scén sází na propracované dialogy, přirozenost a pozvolna se zhušťující atmosféru. Důležité scény nechává diváka sledovat "za oponou" a dozvídáme se o jejich průběhu pouze z vyprávění filmových postav. V podstatě snímku určitě může každý vidět něco jiného, i já stále přemýšlím, s jakým primárním metaforickým záměrem byl námět/scénář utvářen – a tato neurčitost je právě to, co mě na snímku neskutečně baví. 80 %(1.2.2018)

 • walik
  ****

  Tento film je zajímavý náhled do lidských duší. Máte přání? Opravdu si ho nedokážete splnit sami? A koho jste pro to ochotni obětovat? ... A také si dávejte pozor co si přejete, protože by se vám to mohlo splnit. :-)(1.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace