Šíleně bohatí Asiati

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Mary E. Vogt

V kategórii "romantický gýč ako bič" najlepší film za pekných pár rokov. Funguje to presne, ako má, hrdinovia sú sympatickí, Michelle Yeoh skvelá svokra, je to aj trochu vtipné, trochu dojímavé a správne rozprávkovo nablýskané.(24.12.2018)

Když romantika, tak ve velkém stylu a tu já dnes můžu. Z ohňostrojů jsem nevyšla ni dnes a vybírání šatů jako v Pretty Woman také miluju. ….Výzva ambron 2019(1.1.2019)

Omagad! To je tak šílený a dlouhý a dobrý! 🍚🍙🍣 Žeru to! 😂 Doufám, že už Jon M. Chu točí další díly!(7.12.2018)

Když nic jiného tak by si z filmu divák odnesl tvrdé zjištění, že v Asii se jede prostě ve velkém. Evropa? Amerika? Pche. Asie, to je panečku meřítko. A když navíc dojde na Singapur, jeden z nejbohatších států světa, je to pecka sledovat jak tady vlastně ve staričké Evropě machrujeme s ničím. Film mě víceméně nebavil a až do 90. minuty, potom se to trošku zlepší, aby před závěrem budoucí tchýně zničila budoucí snachu, potom snacha ještě více semele tchýni, aby nakonec vše dopadlo.... No přece vám to tady nevyslepičím :) Nakonec se to docela dalo, je to otázka zvyku. 55%(19.12.2018)

• Pepinec

Vsude samej Cinan, pak vlezu do kina a tam je o nich jeste i film... Ja nevim, no, jestli by nekdo z uzivatelu CSFD nedokazal sam natocit neco lepsiho nez tohle, mel by se mu smazat profil. Originalni je to asi jako triko od Vietnamce a zabavny na tom vsem nejvic bylo, kdyz si Cinan v rade prede mnou vylil Colu do popkornu. Jo a hezka Cinanka? Lituju, jeste porad ji nevynalezli. (Vancouver, Kanada)(24.9.2018)

Prepálené, cukrové, neskutočne farebné, afektované a pritom úprimne romantické. Mňa to teda bavilo a musím zdôrazniť, že ten romanticko-dramatický koniec je fakt skvelý a všetko do seba výborne zapadá. Po dlhom čase konečne dobrá romantická komédia.(12.12.2018)

Velká pecka a příjemné překvapení. Vizuální podívaná, správně přepjaté herecké výkony a velká škoda, že to minulo česká kina. Navíc hlavní hrdina v podání Henryho Goldinga je tu velmi sexy.(23.12.2018)

No ja vám ľudia neviem, ale ja som dosť nespokojná. Musím si prečítať knihu (už pridávam do zoznamu), ale takto generickú romantickú vec som už dlho nevidela. Človek by si myslel, že z tej krásnej polohy, že sa teda jedná o ázijskú kultúru vyťažia trošku viac. Namiesto toho, je to iba všeobecná komédia, ktorá by bola úplne rovnaká, či by sa jednalo o Crazy Rich Italians, Crazy Rich Americans alebo hocičo iné. Jedná sa o úplne tuctovú zápletku, čo nevadí, lebo romantické filmy sú vždy tuctové, v ktorej sa nám snažia predstaviť nejaké bláznivé rozhadzovanie peňazí, "akože" charakteristické iba pre Ázijčanov, ale ja neviem, podľa mňa tam nič také nebolo. Ázijci majú krásnu kultúru, svoje vlastné ponímanie sveta, a to absolútne vo filme nebolo využité. Film je natočený v krásnom prostredí, ktoré hrá farbami, kostýmami ´, gigantickými domami, avšak, toto úplne prehluší akékoľvek emócie z filmu. Hlavní hrdinovia nie sú príliš zaujímaví, ale pozitívne hodnotím, že sa tam neobjavilo žiadne prehnané obviňovanie, či "urazenie". Popravde, sú tak strašne nezaujímaví, že mi bolo úprimne jedno, čo sa stane. Film je veeeľmi dlhý na tento typ príbehu, nemá veľa vtipných momentov, a je HROZNE! HROZNE! ozvučený. Väčšina rozhovorov, kde máte viac ako 3 osoby sa odohráva na párty, ale hudba prehluší ten rozhovor natoľko, že neviete, čo sa deje. Najzaujímavejšou postavou je Astrid, keby o nej natočili film, ako prvá idem do kina. Dá sa to pozerať, ale je to nudné. 60%(13.12.2018)

Jedno z najmilších prekvapení roku. Týchto milých, príjemnych a vydarených telenovelových kúskov je totiž ako šafránu. Ide síce primárne o ženský film, no v porovnaní s hrôzami ako Všetko alebo nič prípadne celovečerných verzií Sexu v meste sa tu kope úplne iná liga. Dokáže to pobaviť, dojať, poučiť a baby v ňom navyše uvidia najromantickejšiu svadbu od čias Lásky nebeskej. Škoda jedine prepálenej dĺžky 8/10(29.12.2018)

Lovestory roku.(1.12.2018)

Limonáda s předem odhadnutelným dějem. Ale velmi působivě zasazená do Singapuru, kde filmaři využili veškerá jeho turistická lákadla (stará i moderní architektura, příroda, jídlo) a téměř všichni lidé jsou tam krásní, elegantní a nádherně oblečení. Michelle Yeoh je stále velmi šaramantní a hraje okouzlující dámu, která za úsměvy skrývá neústupnost a tvrdé lpění na tradicích. --------- Dost mě však štvala vedlejší linka s paní Dokonalou a jejím manželem z chudých poměrů, protože přestože se jí film snažil vydávat za sympaťačku, působila spíš jako ledová královna bez emocí, která ještě ponižuje manžela tím, že před ním nápadně nenápadně schovává své předražené nákupy a pak se děsně diví, když on si připadá méněcenný. SHRNUTÍ: Chcete se podívat do exotiky z turistického katalogu - neuvidíte nic ošklivého, jen samou dokonalost.(19.2.2019)

Pokud František Fuka napsal o nejnovějším A Star is Born, že je to červená knihovna, pak by mě zatraceně zajímalo, co by řekl o tomhle. Z mého pohledu je to sebevědomě pompézně natočená čínská holywoodská romance. Ne úplně předvídatelná, se zajímavou hlavní hrdinkou a v krásném Singapuru.(28.11.2018)

Viacej romantické ako komédia ale kupodivu je to skvelo namiešaný mix klišé a zároveň scén, ktoré netlačia na pílu a nie sú spravené vyslovene účelovo. Hoci sa držia pravidiel žánru. Je to ale veľmi príjemná zmena, hoci sa jedná o typický romantický príbeh. Herci v pohode, zvraty skôr ľahšie ale zase uveriteľnejšie, bez trapných a fekálnych eskapád a so sympatickými postavami. Jeden z tých filmov, ktoré treba vidieť s nežnejšou polovičkou. Druhý krát si to asi nepozriem ale ak by bolo pokračovanie, určite mu dám šancu.(16.11.2018)

Příjemná romantická komedie, která rozhodně neurazí. Je tam několik opravdu sympatických postav, příběh mi přišel neohraný a celkově jsem se bavila. I když je to vlastně hrozně přehnaná střeštěnost. 4*(4.9.2018)

Prijemne a sympaticke jakozto historicky milnik (pro Asio-Americany, nikoliv pro Cinany, jak pisou mistni bigoti), ale vseho je toho az moc. Prilis dlouhe, s prilis mnoho postavami, a predevsim prilis ukecane. Naprosto to postrada jakykoliv rytmus, nejake vytrzeni z toho frenetickeho tempa.__Ovsem je smutne, ze si i tak stale tolik lidi stezuje, ze jsou ve snimku jenom asiati (nad tim, ze v tisicovkach filmu jsou jen belosi se naopak nikdo nepozastavuje). CRAZY RICH ASIANS je totiz potreba vnimat v kontextu historicke reprezentace asiatu v Hollywoodu. Z tohotu pohledu jsou bezpredmetne i vytky k prehnanemu excesu/materialismu tohoto filmu. CRAZY RICH ASIANS jednoduse prezentuje asiaty jako uspesne, fyzicky atraktivni (kolik muzskych hercu zde ukaze svuj sixpack?), a inteligentni, coz je naprosty opak typickych asijskych roli marginalnich, negativnich, ci socialne slabsich postav.(26.9.2018)

Pěkné to tam v tom Singapuru mají, jen co je pravda. Dokonce jsem si o tom státečku nastudoval pár informací z Wikipedie a kouknul na fotky, mají se tam dobře. Skoro jako u nás.(12.12.2018)

Poctivá, plnotučná tříhvězdičková romantická kýčovina, která dává nám prostým středoevropanům lehký pohled do života asijské smetánky, kde to žije prostě jinak. Prostě ve velkém, kde se neodpouští mít neurozený původ, kde se nevyplatí mít jenom dvě audiny v garáži, kde musíte pořádat každý den galavečer za účasti největších asijských celebrit, a kde se musí zákonitě ukázat, kolik mrakodrapů vlastníte. Ženský si popláčou, chlapi se pousmějí, ale rozhodně se nekoná nějaká dementní lobotomie mozku, kde by vám odumřelo milion neuronů každou sekundou. Na tohle se neumírá. Poctivá asijsko-hollywoodská kýčovitá zábava. Nic víc, nic míň. 70%(29.12.2018)

Po vic jak roce jsem sel na Novym Zelandu do kina a byl jsem partnerkou donucen si vybrat mezi filipinskym romantickym filmem nebo romantickym cinskym filmem. Jelikoz cinsky film ma americkou produkci a nekolik znamych hercu a herecek (napr. Ken Jeong z Parby nebo veteranka Michelle Yeoh z Tygr a Drak / Gejsi), tak jsem zvolil mensi zlo. Pribeh neprilis originalni o tom, ze potomek bohaty rodiny si privede odpadlika, rodina ma predsudky, ale dopadne to nakonec dobre - akorat je to zasazeny do asijsky kultury. Hlavni par (Constance Wu + Henry Golding) jsou pro me neznamy hlavy, ale byli docela sympaticky a od zacatku do konce se maji radi a zadna krize neprisla, coz beru jako pozitivni prvek tohohle zanru. Hlavni "villain" je samozrejme jeho matka a Michelle Yeoh je dobra herecka, takze me taky bavila. Divna byla hnusna vystredni kamaradka (udajna rapperka Awkwafina, jejiz hity "moje kunda" nebo "kundi prd" jsou znamkou toho, ze rap je mrtvej), kamaradky matka (jejiz anglictine sem ani nerozumnel), nejakej silenej asiat strilejici na nakladni lodi z bazuky, chudej manzel hrdinovy sestry, nejakej divnej reziser s kurvama atd… Mimo pribeh a hercu bych zminil dobrej soundtrack, kterej me bavil - mix jazzu / blues 30. let a soucasnych pop songu v cinskych cover verzich a fakt, ze to je skutecne pompezni. V minulym stoleti platilo, ze nejvetsi luxus maji rusaci, ale v 21. stoleti uz neni tajemstvim, ze svetovy prachy drzi cinani a pokud se radi divate na pozlatka, tady jich bude plno. Pro me - necinana / neasiata je tenhle film lepsi prumer.(16.9.2018)

Velice příjemné překvapení na začátek roku 2019. Takovéto romanťárny já můžu. Sympatičtí herci (včetně hereckých výkonů), dostatečná a přiměřená kombinace romantiky, zábavy i dojemných scén. Awkwafina je zde super, žeru jí! :D Plus jsem nejspíše zjistil, že mám "menší crush" na asijské slečny :D(1.1.2019)

• vurhor

Ta já nevim, cywe. Buď ztrácím smysl pro humor, nebo jsem na tom filmu něco fakt nepochopil. Crazy Rich Asians je po všech koutech vychvalovaná americká... ehm... "komedie", která je unikátní svým zcela čistě asijským obsazením (což je rozhodně zajímavé, nicméně děj to nezachraňuje ani náhodou, ale možná proto tomu lidé v dnešní době dávají zelenou), o sympatické učitelce, která se jede seznámit s extrémně bohatou rodinou svého kluka do Singapuru. Během první poloviny jsem myslel, že chcípnu nudou. Po první hodině jsem měl pocit, že na to koukám už 56 let, usedá na mně prach a z mé kočky, co mi ležela na klíně, zbyla jen kostra. Děj se vůbec nehýbal, furt se tam jen mele, mele a mele. Pak dochází k nějakým vedlejším dějovým linkám, které hlavní zápletku nijak neovlivňují a člověk si říká, proč tam teda vůbec byly. A když už se konečně s dějem nějak pracuje, je to buď hloupé, nebo extrémně klišoidní. "Máma mého kluka si na mě nechala najmout soukromého detektiva. Proto budu nasraná na svého kluka, aby mě odprosil, protože fuck logic." Nezachraňovala to ani charismatická a skvělá Michelle Yeoh z daleko lepšího snímku Tygr a Drak. K dobru přičtu velice hezkou svatbu a pár scén s bratrem kluka hlavní hrdinky, který mě přinutil aspoň párkrát uchechtnout. Ale fakt jen párkrát. Těm vysokým hodnocením nerozumím. A to se považuju za docela přívětivého diváka. Lepší 2*(15.12.2018)

<< předchozí 1 2 3 4