Slumber

Caroline Story

Kostýmy:

Jemima Penny
  • em.redrum

Bohužel ani ta hudba mi nepřišla nijak solidní, takže ve mně žádné "čaro" vážně nevyvolala. Taková typická tuctová atmosférická ruchovka, Tak spánková paralýza, jo? Zajímavé téma, ale mizerné zpracování.. A zase vše dle skutečné události: takže bububu. Děj to v podstatě nemá..Nepřehledný střih a fádní režie. Nezachrání to ani Miss Q...(14.1.2018)

• Miseet

Spánková paralýza. Jako námět na téma velice dobré. Film by diváky mohl poučit a zaujmout, kdyby využil toho, co se nabízelo. Mnoho lidí nemá ani podvědomí o tom, co tato porucha obnáší a znamená. Bohužel potenciál byl úplně někde jinde, než samotné provedení, to už tak dobré nebylo. Ke konci už jsem se opravdu začala nudit, když se tam objevují stále nové a nové postavy, ale děj se nikam neposouvá. Na druhou stranu musím uznat, že herci prodali, co mohli, a své role zahráli velice obstojně. Za mě 40%(6.3.2018)

• JASON_X

Nepříliš pozorný nebo nepříliš náročný divák může být v prvním poločase celkem spokojený, pokud mu k uspokojení stačí solidní béčková duchařina. Až tak spokojený, že si dokonce může v jednu chvíli v duchu mumlat "No v čem je tohle výrazně horší, než třeba ty vyhajpovaný Conjuringy?". Ovšem po příchodu na scénu slepého, cáklého a zfetovaného dědka, jde veškerá do té doby slušná atmoška rázem do kopru a dosud spokojený divák si začne mumlat pro změnu něco jako "No to si snad ku.va ze mě děláte pr.el vy vypatlaní dem.nti!" apod. A dojem už nezachrání ani povedený závěr. Takže jediný smysl celé téhle taškařice je v tom, že se mužská část diváctva může kochat tvářičkou a postavičkou magické Maggie Q. Ovšem homouši a ženské neocení asi ani to. A víte ještě, jak se vyslovuje slovanská 'nočnica' v Hollywoodu? Noknica. Chce se mi zvracet.(19.6.2018)

• brasek

Snímok spracováva zaujímavú tému, ale žiaľ výsledný efekt má dosť plytký príbeh. Niekedy som mal pocit, že tu nie je hlavná postava, ale iba kopec vedľajších. Po necelej polhodine som sa začal nudiť, nie je tam nič čo by ma držalo v napätí a absolútne postrádam mystérium démona, toto sa priam ponúkalo aby to bolo zapracované do príbehu. Finále snímku je dosť biedne až trápne.(10.1.2018)

Po zážitkoch so spánkovou paralýzou vo svojom detstve nájde Alice (Maggie Q) v tomto obore svoje poslanie a snaží sa pomôcť osobám trpiacim týmto fenoménom. Keď narazí na rodinu Morganovcov, ktorú terorizuje démon, ktorý straší ich syna prostredníctvom paralýzy, zisťuje, že pomôcť im bude nesmierne ťažké. - Táto tematika je pre mňa osobne velmi zaujímavá. V tomto prípade sa tvorcovia až tak nesústredili na nejaké zaujímavé informácie, ale dej ma bavil a spánková paralýza bola podaná zaujímavým štýlom. Strašidelné sekvencie síce príliš nefungujú, ale vďaka neopozeraným hercom v sympatických úlohách sa mi na to pozeralo príjemne. Taktiež tomu pomáhala hudba od pána Ulasa Pakkana, ktorý ma svojou prácou zaujal už u tureckého Baskinu. Som zvedavý, kto sa to tejto témy oprie nabudúce a aký bude jeho výsledok, pretože tento fenomén podla mňa ponúka velmi vela priestoru na spracovanie a vždy si ho rád pozriem v novom príspevku do tohto žánru.(28.11.2017)