Poctivá špionážní práce. Jen se tu místo agentů GRU či CIA infiltrují rozvědčíci z paralelního světa, takže krtkem může být prakticky kdokoliv. A v tom bylo asi to největší kouzlo, protože až na několik výjimek si postupem času člověk nemohl být jistý prakticky nikým. Ale zároveň to způsobovalo tak trochu zmatek, se kterým si tvůrci nedokázali vždy ideálně poradit. Nicméně pozitiva převažují. Hercům vládne jako vždy výborný dvojjediný Simmons a potěší i konečně pořádná role pro Nazanin Boniadi. Doufám, že druhá řada je jen otázkou času. Takovýhle konec by nakrknul. 85%(3.4.2018)

Zajímavá série, která mě překvapila opravdu nevšedním nápadem, samotné zpracování dvou světů se mi zdá jako perfektní možnost pro sci-fi film. Musím sice uznat, že se seriál nese v pomalejším tempu, moc akce zde nenajdete, ale na druhou stranu vám přichystá brilantní dialogy okořeněné nadstandardními hereckými výkony, kde zejména dominuje dvojrole Simmonse. Toho herce si začínám jaksi vážit čím dál tím více, dejte mu jakoukoli roli a on to prostě zmákne s bravurou. Líbily se mi jeho dvě odvrácené strany, jedna jako pečující manžel a druhá již ne tak optimistická. Musím taktéž poslat pochvalu za scénáristy, v seriálu se podle mě často dějí situace, které nedávají jednoduše smysl, ale tady jsem nic takového nenašel. Poslední díly samozřejmě s největším zastoupením akce, jež byla natočena velmi realisticky, za což palec nahoru. Uvidíme, jestli se dočkáme i druhé série, popravdě bych se do toho nepouštěl, sice závěr mírně otevřený, ale nevím, jak by zamýšleli pokračovat. Za mě dávám 79 %(17.5.2018)

Co na začátku hlavně díky skvělé myšlence a výbornému J.K.Simmonsovi vypadalo exkluzivně, se ve výsledku podařilo rozmělnit v nepříliš pěkných kulisách Berlína do lepšího průměrného seriálu. Má to myšlenku, děj, ale ten je tak moc zbytečně nastavován všelijakou kaší, až vám přestane chutnat. A tak tu máte ty dvě velká pozitiva, která jsem v úvodu zmínil, jako palivo do skvěle sestavené rakety. Jenže to se nepodařilo pro přidání až moc vody zažehnout. A tak je to i s tímto seriálem. Bohužel, tak to osobně mám. 70%(12.4.2018)

Měl jsem trochu větší očekávání,které nebyly tak úplně naplněné.Z mého pohledu to nemá vůbec nic,co by to posunulo z průměrnosti někam výš.Paralelní světa mám rád...čekal jsem,že by to mohlo být podobně zajímavé jako ve Fringe,které mám velmi v oblibě.Přijde mi,že se to hrozně vleče...první díly to má šnečí tempo,které sice něco málo odhaluje,ale posouvá se to pomalu....ví se,kam to má směřovat,ale tímhle tempem to tam dojde za dlouho...a vůbec se to nezrychluje.Dvě různě odlišné verze stejných lidí...nějaké to tajné spiknutí,zrady,vraždění a do toho ho vhozený "nepolíbený" Howard,který se střetne s akčnější verzi sebe sama....a musí se v tom nějak zorientovat.Jedna série stačila..další už vynechám.*S01-60%(1.4.2018)

Už od prvního traileru jsem se těšil, a mám radost, že se seriál hodně moc povedl. Seriál má velmi jednoduchou zápletku, ale provedení je skvělé. A v tomto je největší síla celého seriálu. Pořád si říkáme, že víme co přijde, a pak nás seriál překvapí jednoduchý a funkčním zvratem, díky kterému budeme hledat ústa na podlaze. Counterpart umí parádně překvapovat. Celou dobu nám něco ukazuje, aby to pak celé zahodil, a ukázal pravou podstatu celé té šarády. A jsem rád, že to dělá elegantně a nedělá z nás diváků blbce. Tvůrci navíc krásně pracují s atmosférou špionážních filmů, nikam nespěchají, hrají si s diváky, a po dlouhé době výborně funguje flashbacková epizoda. A to jsem ještě nezmínil skvělé herecké výkony. J.K. Simmons si to ve své dvojroli neskutečně dává, a ty jeho obě polohy jsou skvěle zahrané, vygradované a krásně se na tom staví. Olivia Williams mě v této roli sedla, a dost mě její výkon bavil. Hodně jsem si užil výkon Ulricha Thomsena, na kterého mám velmi dobré vzpomínky z Banshee. Harry Lloyd zahrál svou postavu dost dobře a hodně se mi líbil. Přesto, ze všech herců mě nejvíce překvapily výkony dvou hereček. První je Sara Serraiocco a její vražedkyně Baldwin, jenž podala opravdu velmi zajímavý a dobrý výkon, a mile překvapila. Druhou je Nazanin Boniadi, která si ukradla jeden z nejlepších momentů celého seriálu pro sebe, a v druhé půlce je perfektní. Jediné co mě na seriálu dost mrzelo byl ten náběh na druhou řadu, kterou bych ve výsledku ani nepotřeboval. A taky, že mít to o dva díly méně, tak by seriál šlapal mnohem lépe. Nicméně to nemění nic na tom, že se na druhou řadu moc těším.(8.4.2018)