Reklama

Reklama

Dva světy

(seriál)
  • USA Counterpart
Trailer
Drama / Sci-Fi / Thriller
USA, (2017–2019), 18 h 54 min (Minutáž: 53–60 min)

Tvůrci:

Justin Marks

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

J.K. Simmons, Harry Lloyd, Nazanin Boniadi, Olivia Williams, Sara Serraiocco, Kenneth Choi, Ulrich Thomsen, Nicholas Pinnock, Bernhard Forcher (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Howard Silk, který je zaměstnancem špionážní agentury v Berlíně, zjistí, že jeho organizace skrývá jedno velké tajemství - vchod do paralelní dimenze. Náhle je vržen do ponurého světa intrik, nebezpečí a zrady... (HBO Europe)

Videa (1)

Trailer

Recenze (56)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Dva světy nabízejí výjimečný pohled na komorní scifi s důrazem na zajímavé postavy s vykreslením jejich příběhového pozadí. Každá postava v seriálu, která je důležitá pro vývoj, získává časem více vrstev a nic není takové, jak to vypadá na poprvé. I díky tomu nabízí Dva světy zajímavý herecký koncert. Po první sezoně velké možnosti, v průběhu druhé zatím zajímavý příběh. Jsem zvědav, jaký bude konec druhé sezony a hlavně, zda vznikne třetí (která by mohla příběh ukončit). Líbí se mi styl celého seriálu, který je tak formální, svět je laděn do odstínů šedé, scifi prvky jsou decentní a často připomínají třeba byrokratický aparát a odcizení vedení ala 1984. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Skvělý nášlap. A o to ve výsledku hnedka jde. Nášlap. Ten seriál má hodně zajímavý příběh. Přeci jenom špionáž je docela mimo mísu, ale špionáž přes jiné dimenze a alternativní reality je něco. Tak nějakým způsobem rozjezd není tak pomalý, ale je tam. Což nás vede k tomu, že zde máme postavy, kterou jsou zajímavé, pak takové co ne, ale umíte se u každého vcítit do rolí a soucítit s nimi. Zajímavá jak se to vyvíjí. Ale opět jsme u toho nášlapu. Protože otevřený konec je jedna věc, ale první série vlastně neskončila nijak. A poté je tu problém, že vývoj postav jako takový bude zajímavý, ale vývoj děje zase tolik ne, protože už to bude spíše taková ta špionáž typu "hej oni jsou tam, jdeme tam... sakra, už tady nejsou, tak jinam... jsou tam jdeme tam... bum bum... pár mrtvých, ale ne všichni, jdeme dál" a takhle pořád dokola. Je teda otázka jestli má vůbec cenu dělat další sérii, ale samotní tvůrci se k tomu koukám moc nemají. Každopádně by se to mohlo nějak ladně dojet. Nechme se překvapit. 2. série: No jako, jak to pojmout. Asi jednoduše. Druhá série zde byla pouze od toho, abyste věděli, jak to s lidmi skončí. O to víc je smutné, že nás asi čeká třetí série, která bude asi stejně na nic jako jako tato. Jako obvykle, najdou se lidé, kteří si to mimořádně užijí. První série měla své originální a příjemné kouzlo. Tato série spíše dovysvětluje spousto věcí, ale zároveň se neděje nic moc speciálního okolo. Člověk se v celku snadno zamotá v postavách a to člověk ani nemluví o zbytečných výplních a zcela zbytečných postavách. Byla to hodně smutná záležitost, která za mne osobně ztratila své "čaro". A v celku zbytečně. ()

Reklama

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Musím pochválit vynikající nápad tvůrců v tomto originálním seriálu ve kterém se vydáme do současného Berlína, abysme viděli příběh jednoho nudného úředníčka Howarda Silka, který chodí do své nudné práce skoro třicet let a vůbec neví, co v tý práci dělá a jakej to má smysl, že mu jeho zaměstnavatel platí a on neví za co. I takový jsou mezi námi!!! To se vše změní, když mu náhodou na ulici srazí jeho milovanou manželku a od té doby se kolem něj roztočí takovej kolotoč událostí, že normálnímu smrtelníkovi by se z toho rozskočila hlava. Zjistí totiž, že tam co dělá je tzv. PŘECHOD mezi dvěma paralelními světy, které byly v počátku naprosto identické, tzn. že zhruba v polovině osmdesátých let se zjistilo, že za tímto přechodem žijí úplně stejní lidé v úplně stejně vypadajícím světě. Mezi těmito dvěma stejnými světy se dá procházet s příslušnými vízy a přechod je přísně střežen. Od té doby, co se náš svět rozdělil na dva paralelní světy si každý ten daný svět žije vlastním životem, tzn., že do té chvíle než se svět rozdělil měli tzv. dvojníci stejné vzpomínky, ale od chvíle rozdělení si každý jel ve svém. Uff, vím, že to zní složitě, ale když se na to člověk kouká, tak to celkem jednoduše pochopí. Je pravda, že jsem se na to chtěl původně kouknout, protože jsem myslel, že to bude sci-fi, ale jediné, co tam je sci-fi je ten paralelní svět a tím to hasne. Spíš než sci-fi mi to připadalo jako slušnej špionážní thriller, který se snaží dopodrobna řešit hlavní postavy tohoto hlavolamu a to jak z pohledu psychologického, tak v jistých záběrech i z pohledu retrospektivního. Třeba, když se v retrospektivě podíváme do Východního Berlína v osmdesátých letech, kdy ještě stála Berlínská zeď a dcera jednoho z hlavních aktérů je fanynka německé elektronické kapely Alphaville, tak to mě fakt potěšilo. Nic podobného jsem neviděl a dost mě potěšil i koncept vyprávění tohoto příběhu, jelikož to nebylo tak akční a ani sci-fi, jak jsem předpokládal. Ale střípky, které tam tvůrci v průběhu po sobě jdoucích dílů rozhazovaly se na konci druhé série propojily v úplnou skládačku a když si člověk představí, že by existovaly dva identické světy, tak po zhlédnutí tohoto seriálu nevím, nevím, jestli bych chtěl vidět svého dvojníka z toho druhého světa. Za mně dávám 90% a to hlavně za tu druhou sérii, která fakt měla koule!!! ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Originálních témat ve scifické branži je pramálo. Když už se jedno takové namane, je hřích zpracovat ho tak konvenčně a nezajímavě, jak se to stalo zde. 1) Zmatečný a nepřehledný příběh chvílemi vyloženě nudí. 2) Polopatické umístění děje do symbolu studené války - rozděleného Berlína je trochu laciné. 3) Okolnosti kolem hlavní zápletky - rozdělení světů - jsou mlhavé. Tvůrci očividně vycházejí z předpokladu, že je lepší jen lehce naznačit. 4) 34letý přitažlivý Harry Lloyd (šéf Peter Quayle z naší strany) mě potěšil. ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Dva světy skopírovali časť seriálu Fringe (Hranice nemožného) a našrubovali do toho špionážnu zápletku. Asi by som dojmy rozdelil pre dva tábory divákov. Fanúšikov Fringe zápletka sama o sebe neohromí, takže budú viac a lepšie vidieť nedostatky ku ktorým sa ešte dostanem. Pre ľudí, ktorí si len teraz googlia čože to je Fringe, tak tí si asi budú hovoriť, že dlho nevideli seriál z tak zaujímavým potenciálom. Hlavný problém je, že keď sa dozviete niečo nové, dej sa viac začne hýbať, tak sa to zasekne na zbytočných a až nudných rozhovoroch, ktoré všetko brzdia a naťahujú. Herci zásadným postavám nedokážu poskytnúť silné charizma. Nadužívanie odhaleného ženského poprsia to rozhodne nezachránilo. Zaujímavých udalostí sa tu nájde dosť, ale chcelo to lepšie obsadenie a menej dielov na sériu. ()

Galerie (395)

Zajímavosti (4)

  • Původně byl do role Aldricha obsazen Michael Nyqvist, ale nakonec nemohl roli z časových důvodů příjmout a nahradil jej Ulrich Thomsen (půl roku před uvedením první série pak Nyqvist zemřel). (Martrix)
  • Ke konci epizody hraje skladba „The Dark End of the Street“ od amerického zpěváka Jamese Edwarda Carra. (Doomcourier)

Související novinky

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Reklama

Reklama