Dva světy (TV seriál)

Counterpart

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017 - 2019, 19 h 16 min (Minutáž: 57–59 min)

Tvůrci:

Justin Marks

Jeff Russo

J.K. Simmons, Harry Lloyd, Nazanin Boniadi, Olivia Williams, Sara Serraiocco, Kenneth Choi, Ulrich Thomsen, Nicholas Pinnock, Bernhard Forcher, Nolan Gerard Funk, Piotr Adamczyk, Flula Borg, Marco Khan, Ilean Almaguer, Guy Burnet, Bjorn Johnson, Stefan Kapicic, Jeffrey Wahlberg, Mido Hamada, Jamie Bamber, Karim Saleh, Kathrin Beck, Stephen Rea, Rudy Dobrev, Eray Egilmez, Ina-Alice Kopp, Stephan Käfer, Ilia Volok, Richard Schiff, Kathy Wu, Liv Lisa Fries, Sarah Bolger, Lotte Verbeek, Rafi Gavron, Rick Cramer, Adeel Akhtar, Christine Adams, Lara Decaro, Christiane Paul, Branko Tomović, Martin Goeres, Anthony Molinari, Eddie Perez, Jawed El Berni, Pej Vahdat, Sope Aluko, Erik Aude, Atilla Öner, Betty Gabriel, James Cromwell, Mirela Burke, Jana Nawartschi, Shani Atias, Nick Hargrove, Jacqueline Antaramian, Jakob Diehl, Eme Ikwuakor, Ramon De Ocampo, Louis Mahoney, Murali Perumal, Johannes Franke, Max Schimmelpfennig, Michaela Rosen, Ernst Stötzner, Neda Rahmanian, Ken Duken, Joshua Grothe, Richard Dillane, Lena Meckel, Marie-Anne Fliegel, Sebastian Stielke, Dieterich Gray, Andrey Ivchenko, Joe Toedtling

Znamenitá špionážní série okořeněná o zápletku s paralelními světy. Tvůrci chytře staví na postavách, hlavně na skvělém J. K. Simmonsovi a pomalu představují svět/světy. Chytré zasazení děje do moderního Berlína přidává krásnou paralelu k době studené války a časy Berlínské zdi. Důraz na zašmodrchané vztahy, vrstvení lží a chytlavé zvraty doplňuje decentní fantaskní prvek. Závěr funguje dobře jako ukončení, ale i nabízí háček pro další sezónu. Perfektní záležitost.(12.4.2018)

Pro mě jeden z těch nej seriálů poslední doby - nápaditý mix old school špionážního thrilleru a sci-fi o paralelních vesmírech, který báječně funguje jak v rovině osobní, tak i z hlediska relativně komplikované zápletky. Dvojitý J.K. Simmons je nepřekvapivě boží a celé se to odehrává v Berlíně. Co chcete víc? 1. série 90%(14.1.2019)

„TĚMI DVEŘMI PROJDETE NA DRUHOU STRANU, DO JEJICH SVĚTA, STEJNÉHO JAKO JE NÁŠ. DĚJÍ SE TAM STEJNÉ UDÁLOSTI... TOMUHLE MÍSTU, KDE STOJÍME, SE ŘÍKÁ PŘECHOD...“ /// Svět tajnejch služeb, diplomacie a vztahu mezi „dvěma světy“. Ten „náš“ se má bát, protože z toho druhýho hrozí invaze. Žádný emzáci, ale lidi jako my. Dokonce totožný identity. Pro děj vybraný příhodný místo – Berlín a hvězdou (v dvojroli) J.K. Simmons, jakožto chlápek dvou charakterů. Chvíli trvá, než se do toho dostanu. Až když začne na povrch vyplouvat, kdo je kdo a jakou má opravdovou roli, začne to bejt zajímavější Překvapilo mě, kolik je tady na americkej seriál titulkovejch scén. Ten nápad s paralelním světem je super, to ostatní má kolísavý tempo. Vobčas někdo umře, vobčas se tomu někdo vyhne… asi to má i zbytečně moc dílů. Taková trojdílná minisérie by asi byla ideální. Dlouho trvalo, než se to rozběhlo a ani pak to nijak dějově nestrhlo. Ale případnou druhou sérii v klidu dám… (horší to bejt nemůže…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zabila jsem samu sebe. 2.) Vedle v baráku bydlí mě i starý podobnej člověk. 3.) Thx za titule „98765“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(12.9.2018)

Zajímavá série, která mě překvapila opravdu nevšedním nápadem, samotné zpracování dvou světů se mi zdá jako perfektní možnost pro sci-fi film. Musím sice uznat, že se seriál nese v pomalejším tempu, moc akce zde nenajdete, ale na druhou stranu vám přichystá brilantní dialogy okořeněné nadstandardními hereckými výkony, kde zejména dominuje dvojrole Simmonse. Toho herce si začínám jaksi vážit čím dál tím více, dejte mu jakoukoli roli a on to prostě zmákne s bravurou. Líbily se mi jeho dvě odvrácené strany, jedna jako pečující manžel a druhá již ne tak optimistická. Musím taktéž poslat pochvalu za scénáristy, v seriálu se podle mě často dějí situace, které nedávají jednoduše smysl, ale tady jsem nic takového nenašel. Poslední díly samozřejmě s největším zastoupením akce, jež byla natočena velmi realisticky, za což palec nahoru. Uvidíme, jestli se dočkáme i druhé série, popravdě bych se do toho nepouštěl, sice závěr mírně otevřený, ale nevím, jak by zamýšleli pokračovat. Za mě dávám 79 %(17.5.2018)

Howard Silk je osuntelej deda, kterej pracuje na spionaznim urade v Berline. Hned v prvnim dile zjisti, ze existujou dva svety a pruchod do toho druhyho ma primo pod cumakem. Predstavej mu jeho druhy ja z protisveta a pak uz to jde raz naraz - spioni, vrazdy, intriky, manzelky v komatu, houslistka - zabijak,odposlouchavacky, prechody mezi dvema svety ( ten ,, tunel “ pod uradem dost nezvladnutej, treba ho v druhy serii vylepsej ), nahrazovani identit ... vyborne natocena priprava a dril deti/agentu na jejich budouci akci na druhym brehu. Tohle mohli klidne rozvest a nenechat to jen v jedny epizode. Celkove moc dobre zvladnuty sci-fi/drama se spionazni nadivkou, druha serie doufam bude co nejdriv. A ta iranka je delo jako svine. 75%(4.9.2018)