Dva světy (TV seriál)

Counterpart

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017–2019, 18 h 54 min (Minutáž: 53–60 min)

Tvůrci:

Justin Marks

Jeff Russo

J.K. Simmons, Harry Lloyd, Nazanin Boniadi, Olivia Williams, Sara Serraiocco, Kenneth Choi, Ulrich Thomsen, Nicholas Pinnock, Bernhard Forcher, Nolan Gerard Funk, Piotr Adamczyk, Flula Borg, Marco Khan, Ilean Almaguer, Guy Burnet, Bjorn Johnson, Stefan Kapičič, Jeffrey Wahlberg, Mido Hamada, Jamie Bamber, Karim Saleh, Kathrin Beck, Stephen Rea, Rudy Dobrev, Eray Egilmez, Ina-Alice Kopp, Stephan Käfer, Ilia Volok, Richard Schiff, Kathy Wu, Liv Lisa Fries, Sarah Bolger, Lotte Verbeek, Rafi Gavron, Rick Cramer, Adeel Akhtar, Christine Adams, Lara Decaro, Christiane Paul, Branko Tomović, Martin Goeres, Anthony Molinari, Eddie Perez, Jawed El Berni, Pej Vahdat, Sope Aluko, Erik Aude, Atilla Öner, Betty Gabriel, James Cromwell, Mirela Burke, Jana Nawartschi, Shani Atias, Nick Hargrove, Jacqueline Antaramian, Jakob Diehl, Eme Ikwuakor, Ramon De Ocampo, Louis Mahoney, Murali Perumal, Johannes Franke, Max Schimmelpfennig, Michaela Rosen, Ernst Stötzner, Neda Rahmanian, Ken Duken, Joshua Grothe, Richard Dillane, Lena Meckel, Marie-Anne Fliegel, Sebastian Stielke, Dieterich Gray, Andrey Ivchenko, Joe Toedtling, Belinda Stewart-Wilson, Tadhg Murphy, Ozzie Yue, Sarina Radomski, Whoopie van Raam, Fabianne Therese, Samuel Roukin, Julia Koschitz, Ivanno Jeremiah, Martin Glade, Emilie Neumeister, Andreas Warmbrunn, Laura Bellini, Sarah Bellini, Trevor White, Andy Gätjen, Michael Rast, Dieter Hallervorden, Michael Rotschopf, Anke Sevenich, Martin Umbach, Nadine Dubois, Katrina Nelson, Tim Maculan, Frederik Schmid, Paterson Joseph, Matthias Matz, Karim Günes, Deepti Gupta, Yousef 'Joe' Sweid, Vera Cherny, Rezeta Veliu, Sandra Darnell, Adrian Spielbauer, Doña Croll, Christian Serritiello, Karin David, Fanny Altenburger, Viola Prettejohn, Lisa Hagmeister, Karan Oberoi, Sebastian Freigang, Junes Zahdi, Chris Arend

Pro mě jeden z těch nej seriálů poslední doby - nápaditý mix old school špionážního thrilleru a sci-fi o paralelních vesmírech, který báječně funguje jak v rovině osobní, tak i z hlediska relativně komplikované zápletky. Dvojitý J.K. Simmons je nepřekvapivě boží a celé se to odehrává v Berlíně. Co chcete víc? 1. série 90% 2. série 80%(14.1.2019)

Dva světy nabízejí výjimečný pohled na komorní scifi s důrazem na zajímavé postavy s vykreslením jejich příběhového pozadí. Každá postava v seriálu, která je důležitá pro vývoj, získává časem více vrstev a nic není takové, jak to vypadá na poprvé. I díky tomu nabízí Dva světy zajímavý herecký koncert. Po první sezoně velké možnosti, v průběhu druhé zatím zajímavý příběh. Jsem zvědav, jaký bude konec druhé sezony a hlavně, zda vznikne třetí (která by mohla příběh ukončit). Líbí se mi styl celého seriálu, který je tak formální, svět je laděn do odstínů šedé, scifi prvky jsou decentní a často připomínají třeba byrokratický aparát a odcizení vedení ala 1984.(8.1.2019)

Poctivá špionážní práce. Jen se tu místo agentů GRU či CIA infiltrují rozvědčíci z paralelního světa, takže krtkem může být prakticky kdokoliv. A v tom bylo asi to největší kouzlo, protože až na několik výjimek si postupem času člověk nemohl být jistý prakticky nikým. Ale zároveň to způsobovalo tak trochu zmatek, se kterým si tvůrci nedokázali vždy ideálně poradit. Nicméně pozitiva převažují. Hercům vládne jako vždy výborný dvojjediný Simmons a potěší i konečně pořádná role pro Nazanin Boniadi. Doufám, že druhá řada je jen otázkou času. Takovýhle konec by nakrknul. 85%(3.4.2018)

„TĚMI DVEŘMI PROJDETE NA DRUHOU STRANU, DO JEJICH SVĚTA, STEJNÉHO JAKO JE NÁŠ. DĚJÍ SE TAM STEJNÉ UDÁLOSTI... TOMUHLE MÍSTU, KDE STOJÍME, SE ŘÍKÁ PŘECHOD...“ /// Svět tajnejch služeb, diplomacie a vztahu mezi „dvěma světy“. Ten „náš“ se má bát, protože z toho druhýho hrozí invaze. Žádný emzáci, ale lidi jako my. Dokonce totožný identity. Pro děj vybraný příhodný místo – Berlín a hvězdou (v dvojroli) J.K. Simmons, jakožto chlápek dvou charakterů. Chvíli trvá, než se do toho dostanu. Až když začne na povrch vyplouvat, kdo je kdo a jakou má opravdovou roli, začne to bejt zajímavější Překvapilo mě, kolik je tady na americkej seriál titulkovejch scén. Ten nápad s paralelním světem je super, to ostatní má kolísavý tempo. Vobčas někdo umře, vobčas se tomu někdo vyhne… asi to má i zbytečně moc dílů. Taková trojdílná minisérie by asi byla ideální. Dlouho trvalo, než se to rozběhlo a ani pak to nijak dějově nestrhlo. Ale případnou druhou sérii v klidu dám… (horší to bejt nemůže…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zabila jsem samu sebe. 2.) Vedle v baráku bydlí mě i starý podobnej člověk. 3.) Thx za titule „98765“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(12.9.2018)

Špionážní drama s prvky sci-fi jako záminka pro podpovrchový existenciálně filmový experiment inspirovaný Rilkeho básní. Taky trochu Kafkou, Orwellem, a brutalistní architekturou Berlína. Originálním způsobem rozkrojené město, jež má rozdvojení vepsané v rodokmenu. ___ Podvojné město a rozcestí v něm. Rozcestí v prostoru i v čase. Na každém rozcestí se vzdáváme možností cesty, kterou jsme se nevydali. Možností, ke kterým nemáme odvahu, nebo se nám třeba nelíbí, co by se z nás stalo, nebo třeba i proto, že se námi to líbí až moc. Při tom je jasný, že o tom, co by se stalo „kdyby", nikdy nemůžeme tak úplně vědět dopředu. Jenže, co naplat, je třeba si vybrat, jít tudy, nebo tamtudy, obojí najednou není prostě možný. Ale co když, někde jinde, v nějakým trochu jinak zpřehýbaným univerzu, tohle nějak možný je? Co když, když už jsme v tom, dostanete možnost se přesvědčit, že vaše představa o tom, kam vede cesta, která neměla být pro vás, byla naprosto mylná? A co jestli díky tomuhle zjištění, přijdete ještě na něco jinýho, totiž že ve skutečnosti nemáte představu ani o tom, co je zač a kam vede cesta, po které jdete....?(9.1.2019)

• - Původně byl do role Aldricha obsazen Michael Nyqvist, ale nakonec nemohl roli z časových důvodů příjmout a nahradil jej Ulrich Thomsen (půl roku před uvedením první série pak Nyqvist zemřel). (Martrix)

• - Když spolu Emily (Olivia Williams) a její dcera (Sarah Bolger) hovoří u stolu, můžeme si všimnout misek a hrníčků z obchodu IKEA. (pethrik)