poster

Gong shou dao

 • Čína

  功守道

 • angličtina

  Guardians of Martial Arts

 • angličtina

  On That Night... While We Dream

Krátkometrážní / Akční

Čína, 2017, 22 min

Režie:

Wen Zhang

Scénář:

Wen Zhang

Producenti:

Jet Li
(další profese)
 • RusTi
  **

  Ze začátku zajímavé. Hudba napomáhá k očekávání že se bude jednat o akční pecku. Bohužel ne. Přerušovaná akce díky někdy až zbytečně zpomaleným záběrům, působila nevalně. Snímek až násilně divákovi cpe aby uvěřil že hlavní hrdina je nejlepší, což mi vadilo. Nicméně zajímavá jednotlivá místa, až směšná pointa (což je dobře) a fakt že se jedná pouze o kratičký film (takže neuvrhne diváka do nudy jako v případě že by se jednalo o celovečerák) mě nechali přemýšlet zda nemám udělit tři hvězdičky. Jenomže Gong shou dao selhává v tom v čem by měl správně vynikat. Tím je už zmíněná akce. Celkově se ale jedná o film, jenž díky své délce nijak přímo neurazí. 4/10.(22.2.2019)

 • Rominator

  Taiji Master (Jack Ma) změří své síly v souboji s ostatnímy mistry bojových umění, kterými jsou Tony Jaa, čínský boxer Zou Shi Ming, Jacky Heung, Natasha Liu Bordizzo, Wu Jing známý také pod jménem Jacky Wu, bývalý mongolský zápasník sumo yokozuna Asashoryu Dolgorsuren Dagvadorj, Donnie Yen a Jet Li... Ústřední filmovou melodii Man with the wind nazpívali Jack Ma a Faye Wong. Režisérem a scénáristou byl Wen Zhang. Akčního režiséra dělal Ku Huen Chiu. Yuen Woo Ping, Sammo Hung a Tony Ching mají v závěrečných titulcích speciální poděkování a kredit jako akční poradci. Titulkové cameo mají Jason Statham, Manny Pacquiao a Gennady Gennadyevich Golovkin pouze ve verzi na YOUKU, která je o 19 sekund delší. V HD rozlišení lze GSD zhlédnout na oficiálních stránkách Jeta Li, YOUKU nebo YOUTUBE.(12.11.2017)

 • Yoshitsune
  ***

  K příběhu asi tolik, hrdina prochází různými světy a v nich bojuje s různými protivníky, každý z nich, umí jiné bojové umění a v závěru se ukáže, vše bylo tak trošku jinak, pointa nebyla špatná. Ale první polovina je šíleně předrátovaná a protivníci, byli lehký, skoro mu to dali zadarmo, druhý svět se mi líbil o něco více a protivník v něm, je také o dost lepší, třetí svět má hlavně Donniho a ten to dával ze všech nejlépe, Jet Li se sice snažil a nevzdával se, no nebylo to jako to pravé. Docela zajímavé, kdyby se z toho udělal klasický film, bez drátů, tak by hodnocení šlo výše, takhle jenom tři.(27.2.2018)

 • Brandon
  ***

  Pracháč Jack Ma v podstatě splnil můj sen, a to pomocí Taichi dát do latě současný největší filmový hvězdy bojových umění. Teda alespoň ty asijský, ještě by to chtělo zakleknout na Chucka a van Damma. Jinak, chápu ho, ale výsledek je fakt chujovina. P.S. No a třetí díl by pak byl fight s vyrenderovaným Brucem Lee :-)(15.11.2017)

 • Lacike
  ***

  Kratas v ktorom financnik Jack Ma z Alibaby zmlati najznamejsich azijskych MA hercov. Divne. Bitky su dost predratovane a postradaju tvrdost. Vyzera to skôr ako take priatelske tancovanie. Najlepsia je bitka s Wu Jingom a najviac ma bavila epizodka s Jetom Li. Bolo prijemne ho zase vidiet sa bit. Zda sa, ze sa mu zdravotny stav zlepsil. A este ma potesilo, ze v azii je stale popularny film Leon, kedze z neho pouzili jednu pesnicku. Takze vysledkom je taka blbina, ktora vzhladom na stopaz nestihne nudit, ale napriek uchvatnemu hereckemu obsadeniu od toho nic extra neocakavajte. 6/10.(13.11.2017)

 • - Ústřední filmovou melodii „Man with the wind“ nazpívali Jack Ma a Faye Wong. (Rominator)