Komentáře uživatelů k sérii (25)

„Ak toleruješ zlo, si jeho súčasťou.“ Nedôveroval som tomu, ale i vďaka cynickému rozprávačovi mimo záber ma to skvele bavilo od prvých momentov. Niektoré drobnosti sa filmárom síce rozutekali po lúke a už ich nechytili (partizánka, adopcia), ale inak ťažká tonáž s parádnou akciou, atmosférou i postavami. Veľmi sa mi páči, ak sú v trileroch vyrovnané strany. Ak dobro nie je len bezmocnou obeťou, ktorá sa zlu postaví 5 minút pred koncom, ale zdatným, vyrovnaným protivníkom, ktoré vie, že ak chce vyhrať, samo sa musí zašpiniť. V tomto prípade je Narcos skutočná šupa - drsňácky Carrillo, jeho drsňácke komando (namakaná neskorumpovateľná jednotka nemajúca problém umlátiť k smrti gangstra, ktorý každému z nich priamo alebo nepriamo zabil niekoho z rodiny.) a tvrďácke DEA (spomínate na Barryho Peppera z Práskača?).(25.11.2016)

Vzostup kultu Pabla Escobara v nečakane realistickej podobe. 90%(30.9.2016)

Konečně jsem se k tomu netflixovskému zlatu dostal a co psát víc, je to pecka. A to ačkoliv je jasně vidět, že jsou reálie dost zkreslené a celé je to zpracováno přesně tak, aby to filmově dávalo smysl. Není vlastně ale důvod se, až na nějakou lehčí mystifikaci některých událostí, zlobit...zvlášť když všechny díly perfektně šlapou od začátku až do konce a jsou napínavé a poutavé. Zajímalo by mě, jestli by nějak podobně zajímavě šlo zpracovat konflikt v nějaké jiné zemi (několikrát mě napadla Kubánská revoluce). A co je na tom úplně nejlepší? Ty melancholický momenty podkreslené skvělou hudbou, zpravidla tedy závěry epizod. Btw, celkově mě ještě zaujal velký úspěch seriálu v Americe. Druhým jazykem ve školách je sice často španělština, ale jinak amíci nesnášejí cizojazyčné filmy a titulky a to mě u seroše, který je ze 75% španělsky dost překvapuje. O to raději jsem však plynule naskočil do druhé řady s příslibem té nově nahozené třetí.(5.9.2017)

Opravdu vynikající záležitost. Nečekal bych, že něco tak snadno překoná Homeland a Dextera v mých nejoblíbenějších seriálech. Je neuvěřitelné, kam až se Pablo Escobar dostal.(23.1.2016)

Správné zachování jazyků je v případě tohoto seriálu to nejmenší. V každém díle se toho stane tolik, že by děj šel roztáhnout i na dvě hodiny a stejně by neztratil svou kvalitu. To ale neznamená, že by bylo cokoli uspěchaného nebo by bylo nutné si dohledávat informace. I když je asi jasné, komu budete fandit, je dostatek prostotu věnován vykreslení všech stran i postav. A dokážu si představit i další série o slavných zločincích operujících v podsvětí... (Netflix)(30.9.2016)

Naprosto precizní ztvárnění vzestupu tohoto krále všech narcobaronů.(18.10.2016)

Padilha je jeden z největších talentů světové kinematografie. Svému světu (kriminální Latinská Amerika) rozumí perfektně. Když si to dělá po svém a nikdo mu do toho nekecá (jako v novém Robocopovi) dokáže vytvořit fantastický epos jedné doby. Drogy, politika, moc, dějiny...vše v jedné výborné koksové lajně. 92%. PS: Wagner Moura byl špičkový.(4.9.2016)

Co se kvalit týče tak se seriál od začátku velmi poutavě prezentuje a koncem série velkolepě uzavírá částečnou část příběhu jménem Pablo Escobar. Vzhledem k tomu, že jsem prakticky nic moc o tomto kolumbijském bossu nevědel, jsem se přiučil historickým faktům. Náhled do duše neskutečně bohatého zloděje a vraha, zároveň někoho kdo podporoval chudé a stavěl rodinu na první místo. Musím říct, že snad žádný hraný seriál nenabízí tak věrohodný pohled na člověka z podsvětí drogového průmyslu a myslím, že Wagner Moura se do role perfektně hodí. Ačkoliv není třebas tolik obtloustlý jako pán, kterého hraje. Líbí se mě, že seriál plynule přechází od Pablova světa do DEA a tedy není zcela jednostraný. Ani se nesnaží říct, že veškeré zlo = Escobar, praktiky vlády a agentů též nebyly vždy zcela zákonné. Jediná věc a výtka z mé strany, je nepochopení proč se seriál nedrží veškerých faktů, což je sice připomenuto přes upozornění v titulkách, ale když už něco takového dělám tak proč to neudělat pořádně?! Jinak určitě seriál co stojí za povšimnutí a nezvbývá než vyčkávat na druho sérii. P.S. Jen by mě zajímalo jestli z toho chtějí vyždímat více než 2 série, protože pak by se z toho stala nejspíše fraška.(1.2.2016)

Už dlouho se mi nestalo, že by mě seriál v každé svoji epizodě bavil stejnou, a to naprosto vrchovatou, mírou. Narcos stírá rozdíly mezi televizní a filmovou tvorbou na naprosté minimum (naposledy si to v podobné míře pamatuji snad jen u Band of Brothers a první řady True Detective) a ve své syrovosti jde absolutně na dřeň. Plus bod navíc za autentičnost, která jde tak daleko, že v podstatě 70 % všech dialogů je ve španělštině a celý seriál je velmi vkusně prokládán dobovými záběry. Třikát hurá!(7.8.2016)

Že by nepropracovanější seriál, který jsem doposud mohl vidět ? Asi ano. První řada seriálu Narcos vás zařezá do sedačky jako máloco předtím. Televizní produkci jsem vždy nevěnoval nijakou větší pozornost, přecejen většinou nemají ani bůhvíjaký rozpočet, ale z Narcosu nesálaly každou minutou tyto zažité ideály. Přiblížil se celovečerním trhákům, a to je nezpochybnitelný fakt. Casting se povedl na výbornou. Do role Escobara prostě musel být zverbován nějaký latinskoamerický herec, a když máte na skladě Mouru s talentem a hlavně podobnou vizáží tomuto zločinci, tak prostě nesmíte váhat ani na chviličku. Moura tomu dal vše a výsledek byl vidět. Již jen jeho pohled byl smrtící, bylo vidět, že na roli se připravoval velice pečlivě. I vedlejší role byly obsazeny kvalitně, nikde nenajdete nikoho, kdo se vám tam nehodí. Jako sonda přibližující vám jednání narkobaronů a celkově podsvětí fo funguje skvěle. Atmosféra by se dala krájet, vše je vykresleno bez nějakých zábran a hranic, jednoduše autenticky. V některých chvílích mi přišlo, že se snad dívám na dokument (ale reálné záběry ve filmu byly, i když dosti drastické, alespoň jste ale pochopili, jak vypadal každodenní život v Kolumbii). Akční scény zpracovány taktéž perfektně. Nemám, co bych mohl zkritizovat. Moc se těším na další sérii, takový seriál o tak notorickém zločinci tady dlouho nebyl a nebude. Proto je potřeba si ho vychutnat plnými doušky. Za mě dávám 96 %(4.8.2017)

Hutněji a reálněji to zřejmě natočit nešlo, Wagner Moura se touto rolí doživotně zaškatulkoval................moje hodnocení = 10 z 10.(31.1.2016)

Rozhodně dobrej a kvalitně natočenej seriál. Ale je to spíš zajímavý z faktickýho hlediska, něco jako dokument pro ty, co o Escobarovi a jeho impériu moc neví.(17.4.2016)

"V Americe nechá Mafie zmizet nepohodlné svědky, v Kolumbii nechal Pablo Escobar zmizet celý soud". První serie jednoznačných 5* a nemyslím si, že druhá by to měla nějak výrazně snížit. Kvalitní seriál z dílny Netflix ukazuje obě strany mince. Nestaví se na žádnou stranu a nechává nás rozhodnou, kdo tu byl "banditos".(20.4.2016)

Seriál kde idú emócie bokom a zistíte,že Kolumbia je krásna zem ktorá je drogami prekliata.(15.10.2016)

Naprosto geniální seriál. Excelentní Wagner Moura a vlastně i celý herecký ansábl. Super kamera, obraz a hlavně hudba. Ta prostě nemá chybu. Pane Bromfman, klaním se. Těším se na druhou sérii.(17.1.2016)

První série je výborná, co dodat. Sledujeme budování Escobarova impéria a zjišťujeme, co takový hovado dokáže, když jde o moc. Není to moc akční, spíše se jedná o pomalejší drama. Nevím co je skutečnost a co si scénáristi vymysleli, ale příběh je pecka. To všechno je skvěle zahrané, přesně tak jak jsme u Netflixu zvyklí.(19.9.2016)

True detective, Fargo, The Wire....hned mě z hlavy napadají seriály s podobnou tématikou, které jsou lepší než Narcos. Dva roky jsem poslouchal, že je to nejlepší seriál, a tak jsem měl asi moc velké očekávání. Je to kvalitně zpracované i zahrané, má to ten závan "natočeno podle skutečných událostí," přesto jsem se občas nudil. První dva díly mě nebavil,i a kdyby to nemělo takovou pověst, už bych se dál nedíval. Naštěstí se to pak trochu rozjelo, udělanej z toho ale nejsem...(26.6.2017)

Průvodce historií největšího drogového království všech dob dělá sám kokainový král Pablo Escobar v brilantním podání Wagnera Moury. Více na Filmfanatic.cz.(22.12.2016)

"Plata, o plomo?" Jak jsem už napsal: Netflix trefil do černého když se rozhodl zfilmovat historii o největším narkobaronovi světa - Pablu "motherfucking" Escobarovi, byl to sakra dobrý nápad který se ještě jednou SAKRA vyplatil. U tohoto seriálu budete hltat každou minutku záběru. Funguje to jak seriál s vlastním příběhem, tak jako hrůzostrašný dokument. Wagner Moura jako by se pro roli Pabla narodil - hraje jak inteligentně, tak agresivně, tak i ironicky. Stejně tak herci kteří hrají agenty DEA - Stevena Murphyho a Javiera Peńu. Mimochodem způsob jakým Steven Murphy vypráví tento příběh je fakticky bezchybný, a skvěle autenticky a sžíravě zpracovaný. Vše skvěle podtrhuje hudba a soundtrack tehdejší doby. Velká spokojenost! Doufám že 2. série bude ještě lepší.(29.1.2017)

Pablo měl štěstí, že žil v osmdesátkách. Dneska by ho zavřeli jenom proto, že má v gangu jenom jednoho černocha a ještě mu říká Blackie. Na to, že je to podle skutečných událostí, je to super. Opravdovej život totiž většinou bývá nudnej a nezajímavej. Člověku se skoro nechce věřit, že ten zhulenej pupíkatej stréc je tak zlej. Nebo vlasně byl. Ale na to dojde asi až ve druhé sérii, protože zatím se ze všeho dostal bez ztráty kytičky. Všechny postavy vesměs sympatický, až na hlavního hrdinu - emerickýho agenta a jeho starou. Na některý se budu vyloženě těšit a doufám, že v dalších dílech zase budou plukovník Carilla, slizák Navegante, přiteplení bráchové Ochoové nebo doňa Valerie z televize. Jen škoda, že bratranec Gustavo a pašerák Gacha se nedožili světlejších zítřků.(24.1.2017)

<< předchozí 1 2