Reklama

Reklama

Narcos - Série 1

(série)
Životopisný / Krimi / Drama
USA, 2015, 8 h 15 min (Minutáž: 44–57 min)

Hrají:

Wagner Moura, Boyd Holbrook, Pedro Pascal, Maurice Compte, André Mattos, Roberto Urbina, Diego Cataño, Jorge A. Jimenez, Paulina Gaitan (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Drogový baron Pablo Escobar je čím dál mocnější a kolumbijská a americká policie se tak musí postavit protivníkovi, který pro udržení svého impéria udělá cokoliv. (Netflix)

Recenze (73)

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Polodokument, polofilm. Občas chybí některé důležité detaily, občas něco zbytečně přebývá. Celkově ale vynikající pocitová záležitost, s precizním vykreslením Kolumbie a tamějších obyčejů, stejně tak jako dané doby a jejího samozvaného vůdce Pabla, který si v podání Wagnera Moura říká o nesmrtelnost. Tvůrcům se už v první sérii dobře daří smazat rozdíl mezi dobrem i zlem, tedy Pablo má své dobré i velmi špatné stránky. Na rozjezd velmi intenzivní dávka napětí a chytlavých highlightů, uvidíme co dvojka. ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Ak toleruješ zlo, si jeho súčasťou.“ Nedôveroval som tomu, ale i vďaka cynickému rozprávačovi mimo záber ma to skvele bavilo od prvých momentov. Niektoré drobnosti sa filmárom síce rozutekali po lúke a už ich nechytili (partizánka, adopcia), ale inak ťažká tonáž s parádnou akciou, atmosférou i postavami. Veľmi sa mi páči, ak sú v trileroch vyrovnané strany. Ak dobro nie je len bezmocnou obeťou, ktorá sa zlu postaví 5 minút pred koncom, ale zdatným, vyrovnaným protivníkom, ktoré vie, že ak chce vyhrať, samo sa musí zašpiniť. V tomto prípade je Narcos skutočná šupa - drsňácky Carrillo, jeho drsňácke komando (namakaná neskorumpovateľná jednotka nemajúca problém umlátiť k smrti gangstra, ktorý každému z nich priamo alebo nepriamo zabil niekoho z rodiny.) a tvrďácke DEA (spomínate na Barryho Peppera z Práskača?). ()

Reklama

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Ve Spojených státech nechá mafie zmizet svědky aby nemohli u soudu vypovídat. V Kolumbii nechal Pablo Escobar zmizet celý soud." ___________ Wagner Moura jakožto Pablo Escobar je zde mazanej jak chleba od Ládi Hrušky, ale jeho výkon nijak nevypovídá o kvalitě seriálu. Narcos je spíš hodně polopatickej pseudo-dokument, který je moc divácky vstřícný vůči mainstreamový obci. Kdyby šel Netflix víc na dřeň a pojal celkovou stylizaci/pojetí víc explicitně, neměl bych žádný výtky. Jo a jen tak mimochodem: největší narkobaroni jsou stále Walter White a Jesse Pinkman, co si budem. ___________ "Podívej, z Pabla je svatej." "No jasně. Lidi posílá rovnou do nebe." ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně jsem se k tomu netflixovskému zlatu dostal a co psát víc, je to pecka. A to ačkoliv je jasně vidět, že jsou reálie dost zkreslené a celé je to zpracováno přesně tak, aby to filmově dávalo smysl. Není vlastně ale důvod se, až na nějakou lehčí mystifikaci některých událostí, zlobit...zvlášť když všechny díly perfektně šlapou od začátku až do konce a jsou napínavé a poutavé. Zajímalo by mě, jestli by nějak podobně zajímavě šlo zpracovat konflikt v nějaké jiné zemi (několikrát mě napadla Kubánská revoluce). A co je na tom úplně nejlepší? Ty melancholický momenty podkreslené skvělou hudbou, zpravidla tedy závěry epizod. Btw, celkově mě ještě zaujal velký úspěch seriálu v Americe. Druhým jazykem ve školách je sice často španělština, ale jinak amíci nesnášejí cizojazyčné filmy a titulky a to mě u seroše, který je ze 75% španělsky dost překvapuje. O to raději jsem však plynule naskočil do druhé řady s příslibem té nově nahozené třetí. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Taký ten zábavnejší dejepis. Kedy všetky rôzne prepojenia, machinácie, moc a prostredie kooperuje v delikatesnom prevedení. Má to svoje silné miesta, rovnako sa to snaží aj systematicky poukazovať na motivácie na všetkých frontoch. Či už je to strach, pomsta, paranoja alebo zmysel pre spravodlivosť. Náhľad na vojnu, kde nie je víťazov. A kde povestné Nietzscheho: Nebojuj s démonmi, aby si sa sám nestal démonom a vedz, že keď hľadíš do temnej priepasti, temná priepasť hľadí na teba, má omnoho širšie a komplexnejšie uplatnenie. Herecky presné a charakterovo komplexné. Omnoho viac mi ale sedí postava Pedra Pascala, než taký Holbrookov "hrdina". Wagner Moura v úlohe Escobara správne démonický. V seriály sa krásne balansuje medzi hnusom a fascináciou z tejto postavy. Prvá séria je skvelým nahliadnutím do počiatkov Narcos. Bavilo ma to, hoci sa tam ešte pre mňa nenašla TÁ scéna alebo TEN moment. Každopádne stojí za zhliadnutie. 1. séria - 80% ()

Galerie (216)

Zajímavosti (7)

  • Keď asi v polovici filmu vchádzajú postavy do džungle, je vidieť naľavo chlapa so zbraňou, no nemá v nej zásobník. (maramashi)
  • Na začátku epizody se Steve (Boyd Holbrook) dostane do hádky s místním taxikářem. Ulice je plná aut, doslova stojí v koloně. Po incidentu však Steve bez problému vycouvá, jakoby za ním žádná auta nebyla. (Illithune)
  • V této epizodě sledují agenti jednoho amerického pilota jménem Barry Seal, který byl jeden z vrchních pašeráků Pabla Escobara. V epizodě ho najdou pod krycím jménem Ellis McPickle. Barry Seal sice skutečně existoval, jeho krycí jméno však bylo Ellis McKenzie. (Hlavonozec)

Reklama

Reklama